Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с крушки Октавия 2 фейслифт


ABV_Gunner

Recommended Posts

Здравейте,

 

От 2 дена имам един проблем с крушите на колата.

 

Прибирах се от море от Гърция и в Солун на един паркинг светна тази лампа с крушката(и всичките фарове,крушки не светят). Угасих колата разходихме се, вънахме се всичко 6(всичко работи).

 

Спряхме на Хепи Сандански хапнахме и паля колата пак същия проблем. гасих палих гасих палих - не.

Прибрахме се в София, и на другия ден сутринта отивам паля всичко свети(всичко е ОК).

 

Паля я днес и пак светна тази(грешка)мисля.

 

 

Помагайте, моля ви колеги

 

Видео към грешките който ми показва

https://www.dropbox.com/s/0vgvgbcuqlbevqr/VIDEO0158.mp4?dl=0

Редактирано от ABV_Gunner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи диагностика, за да се види какво става, да не би модулът да е почнал да умира...или просто лош контакт.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Имах същия проблем и се оказа някакъв бушон от тези дето са при релетата в двигателния отсек. И при мен го правеше когато си поска това, но след смяна на въпросния бушон всичко се нормализира. Нямам спомен кой точно е, но ако не го откриеш ми пиши и аз ще се чуя с майстора да го питам, кой точно беше. Поздрави!

Редактирано от Yordan.Y.Karaivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя крушка е започнала да изгаря. Когато се случи да ти покаже , че има дефектирала лампа обиколи и огледай всички фарове, както и лампата на задната скорост.

При мен правеше така и се оказа единия преден габарит, който понякога тръгваше, друг път спираше и така от време на време ми святкаше сигнализацията...докато накрая спря да свети. След смяна на крушката - всичко е ОК .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя крушка е започнала да изгаря. Когато се случи да ти покаже , че има дефектирала лампа обиколи и огледай всички фарове, както и лампата на задната скорост.

При мен правеше така и се оказа единия преден габарит, който понякога тръгваше, друг път спираше и така от време на време ми святкаше сигнализацията...докато накрая спря да свети. След смяна на крушката - всичко е ОК .

Ако правилно съм разбрал, при светеща индикация за изгоряла крушка не му светят въобще никакви светлини. Иначе това, които си описал и на мен ми се е случвало - тръгнала да гори крушка ту свети - ту не свети и лапмата за чека се включва. Тук явно става въпрос за друг проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си играл да сменям крушка на контакт т.е. като в сложа да светне.. Но тя не светва докато не махнеш контакт и пак го дадеш... Модула спира да подава напрежение на изгорялата крушка и след нов контакт пробва дали има крушка. Щом всичко гасне за мен проблема е в модула или куплонга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал, при светеща индикация за изгоряла крушка не му светят въобще никакви светлини. Иначе това, които си описал и на мен ми се е случвало - тръгнала да гори крушка ту свети - ту не свети и лапмата за чека се включва. Тук явно става въпрос за друг проблем.

Не не светят само тези светлини който изписва (левия ми фар свети, десния мигач свети) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не светят само тези светлини който изписва (левия ми фар свети, десния мигач свети)

 

Или модул или куплунг
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо се продължава да се гадае, при положение че споменах че имах абсолютно същия проблем и какво му е решението.Вкарвате колегата в разни филми. Проблема при него не е за точно определена крушка а се получава една "лудница" със светлините. При мен като се получаваше този проблем : 

светеше ми ляв къс и десен габарит, дневни светлини само едната, отзад светеше на кръст, което ще рече горната част на левия стоп и долната на десния.След някакво време проблема се оправяше и се появяваше пак когато си поиска.Проверих всички крушки, но проблема си остана докато не погледнахме бушоните отпред и се оказа, че имам един, който беше нагорял. Почистихме гнездото сменихме  го и се оправи проблема. Моето мнение е да се почне от там! Има тема за същия проблем в "briskoda" аз лично от там получих насоки за отстраняването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

 

Проблема е отстранен. Оказа се окислен бушон в двигателният отсег. Напръскахме го сложихме го изчистихме грешките и сега всичко е добре.

 

Благодаря Ви за бързато и компетентно реагиране  :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте,

В момента имам същият проблем.
Може ли да кажете кой е бушона, защото на мен един "майстор" иска да ми разглоби колата, че да сменял някакъв модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз имах този проблем преди няколко години. Оказа се един мощен предпазител по спомен към 100А, през който влиза захранването от  един дебел кабел от алтернатора към кутията с предпазители в двигателния отсек. Така беше нагорял, че беше разтопил пластмасите около него и дори шината към която се захваща. Наложи се смяната на цялата кутия с предпазители. Като закарах колата в ЕТ и веднага ми казаха, че това е стандартен проблем и го знаят мн добре. Тогава ми излезе около 500лв това удоволствие…..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.