Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

(AFS) failure


chail

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Колата ми е О2Ф , от около седмица ми излиза съобщение : VEHICLE STATUS Cornering light (AFS) failure. Owner's manual!. Не забелязвам нищо по светлините. Трябва ли да се притеснявам и къде може да се отстрани проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази грешка ми звучи като проблем с фаровете за мъгла или проблем със завиващ ксенон. Провери при включени фарове да навиеш волана първо на едната страна, после на другата и гледай дали се включва съответният фар за мъгла. Ако има завиващи ксенонови фарове провери дали се движат при първоначално палене на колата. За повече информация е добре да се закачи на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Adaptive Frontlight System - демек, нещо по основните фарове. Може да в блокирал мотор за движение на основния фар (горе-долу или ляво-дясно), може да е нещо по механизма за нивелиране, може да е проблем със "запалката" на ксенона, може да има грижа с кабел, тъй като буксите, лично за мен, не са хубаво изолирани... Може и да имаш грижа с нещо по измиващата система. Прегледай светлините в основния фар - там е проблема. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Същата грешка на баща ми на супърба. Проблема беше датчика за височина на предния амортисиор. Рових по немските форуми, това съобщение е най-често при заминал отпред или отзад нивомер. В редки случаи е изгоряла допълнителна крушка за завиване. Датчика е 300-400 лв и се оказва консуматив. Виж го на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Да не отварям нова тема,
На О2Ф AFL-a софтуерно или хардуерно се активира?

 

Ако монитират еднакви фарове с всичките моторчета вътре, би следвало да се активира софтуерно.

Ако самите фарове са различни и/или движещите моторчета има опция въобще да не се инсталират на някой модели коли, то тогава е хардуерно и няма как да се активират само с ВАГ ком.

 

AFL ми харесва и искам да знам дали мога безболезнено ( софтуерно ) да я активирам на моята кола. Нямам ксенони ако това е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.