Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за автобокс


Recommended Posts

Колега, пробвай да вземеш Thule втора употреба. Изпадат в OLX на добра цена. Ползвам Pacific 200 - 460 литра, който взех за 450 лева. Беше ползван два пъти. Без следи от употреба е. А иначе гледай да е с двустранно отваряне. Иначе е голяма мъка самото закачване към гредите откъм далечната страна, а и връзването/укрепването на багажа също. Иначе нови на сносна цена са HAKR и има едни италиански на Freeplast - CUBE - дано го изписвам правилно, но макар и нови нямат нищо общо сThule макар и втора употреба. При избора имай предвид ширината на гредите. Моите са широки около 95 мм - водят ги аеродинамични THULE WINDBAR и много малко багажници можеха да се захванат на тях. Още един плюс на бокса Thule е захвата. Точно за две минути и куфара е сложен. Ако искаш мога да ти пратя снимки как седи на Октавия 2 комби FL 460 литров багажник. Точните размери не му ги помня, но ако изпише в нета модела ще ти излязат. Събира много багаж, вдига разхода с до литър и колата става по шумна. А и трябва да се замисляш в какви подземни паркинги влизаш и дали изобщо можеш да влезеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор .

Гредите ми са стоманени , Thule , вероятно повечето кутии биха се захванали за този профил . В гаражи няма да вкарвам колата .Но за двустранното отваряне е доста полезна информация .

Още веднъж благодаря за инфото .Снимката ще е полезна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е интересна тема мисля за повече хора. И аз в това число :)

 

Моля качвайте снимки тук, за да гледаме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...тази кола трябва ли и кутия? Предвид багажника ѝ, явно ще карате доста багажи на разходките :)

Само ако е широк (покрива почти целия покрив) е кофти захващането и трябва да си ял спагети, за да се разтегляш много, хахах. Ако е нормален - няма грижи нито със захващане, нито с товарене и обезопасяване. Важно е да знаеш, какви ще са най-обемните неща, които ще превозваш. Ако имаш ски, които са 2.00 метра, явно ще ти трябва по-дълга кутия. Ако сте избрали ски до 1.76, ще Ви е ОК и 1.80 кутия и т.н.

Идеята за снимки на колеги, които имат с кутии е добра. Най-малко от гледна точка на визия ще може да се преценят нещата. Щото и т'ва го има и не е за подценяване. На къс таван да сложиш 2.00 кутия...и аеродинамиката замина в историята :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bagajnik.com/produkt-Bagazhnik-Sherpack-100-318

Аз ползвам този модел и съм доволен,защото гредите и този багажник са в багажника на колата ми нон стоп и при нужда за минути имам допълнителен товарен обем.В сгънато състояние не заема много място и си има сак в който се съхранява.Взех го от този сайт,беше на някаква промоция.Бая километри е видял по Европа,засега без проблем.

Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bagajnik.com/produkt-Bagazhnik-Sherpack-100-318

Аз ползвам този модел и съм доволен,защото гредите и този багажник са в багажника на колата ми нон стоп и при нужда за минути имам допълнителен товарен обем.В сгънато състояние не заема много място и си има сак в който се съхранява.Взех го от този сайт,беше на някаква промоция.Бая километри е видял по Европа,засега без проблем.

Успех с избора!

Определено е доста интересно решение :) Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината се " загледах " по едно такова платнено изделие , като това което колегата Scooby doo е показал , обаче нещо ме притеснява доколко факта че не е пластмаса , тоест има по- голямо съпротивление , влошава шофирането ?!

Надявам се колегата да сподели нещо в тази насока ако е възможно .

Предварително благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми,не бих казал,че би се отразило осезаемо на стабилността,факта,че е от плат.Аз като го пълня,гледам да е добре запълнено,с правилна форма,дори и да ми остава празно място в багажника.Не съм ползвал пластмасов бокс,за да имам реална база за сравнение.За мен възможността,когато не го ползвам,да не ми „виси” отгоре на главата е голям плюс.Колата ми е 4х4,стабилността при нея е на ниво със и без багаж на покрива,а наблюденията са ми от мнооого завои по Алпите.Скоро мисля да атакувам Стелвио пас.Айде,че се отплеснах...

Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, ползвам това (или подобно, но не си спомням модела) от години:

https://www.google.de/search?q=thule+box&rlz=1C1GCEA_enUS753DE754&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwidycDRgbPVAhXF0xoKHbmGC3kQsAQIPg&biw=1680&bih=930#imgrc=MAmrsYjKhyKVUM:

Ако искаш мога да ти го дам и да го ползваш за почивката си и да не се налага да купуваш веднага. С двустранно отваряне е, като категорично това е един голям плюс. 

Лично мнение, но бих заложил на Thule, дори и втора употреба ако финансите са водещи. Аз го ползвам основно, когато ходя на ски, като в него събирам 4 комплекта ски, щеки, обувки, каски, като остава място да навра вериги и още други джунджурии в него. Въпрос на поредба :)

Ето и колата с куфара на нея:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153674573947598&set=gm.799231743445392&type=3

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153700407812598&set=pcb.803701706331729&type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154577402562598&set=gm.959437060758192&type=3&theat

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега tchobanov предложението Ви е повече от щедро .Става въпрос за периода 26.08-04.09.17.Ако наистина можете да ми го заемете за този период пишете ми тук в темата или на ЛС да уточним детайлите .

Предварително Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах идея за автобокс, и днес я осъществих :)

 

http://www.artplast.it/?sid=1&pid=536

 

Взех е това от "Метро" за 180 лв. с ДДС. Още не съм го пробвал,

но реших,че за моите нужди за повече обем два пъти в годината, ще е екстра :)

А и цената е добра. Изглежда добре, пластмасата е леко "найлонова" но..... 

Остава да намеря време да го инсталирам преди да тръгна за морето :D

Успех с избора на търсещите. Има много и разнообразни продукти, просто трябва да си наясно какво точно ти е нужно.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, други близки ми искат кутията са същия период. Вече мина седмица от както си постанах телефона за връзка и нямам знак от теб дали ще го ползваш. 

Утре до края на деня ще очаквам да се чуем ако ще го взимаш.

Поздрави

Тодор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , извинявам се за забавянето ! Да , ще се възползвам от предложението Ви ! Утре щв Ви звънна да се доуточним !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.