Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми след смяна на акумулатора Octavia 1.9 TDI 90 к.с.


lyubomlt

Recommended Posts

Здравейте ! За първи път изповзавам форума но съм малко поизгубен и затова започвам нова тема. 

Ако някой прецени че не е за тук моля препратете ме където трябва ако знаете.

Имам шкодата от година и досега не съм имал проблеми но за последната седмица ме остави направо замислен.

Първо ми изгоря един бушон за лампичките на таблото 5 А и като го смених ми светна лампата за Air Bag и предна лява врата 

започна да се отключва след като заключа с дистанционното (като заключа от бравата няма проблем)

Вчера смених акумулатора и задна дясна врата отказа да се отключва по какъвто и да е начин а задна дясна 

остана абсолютно без ток но се отключва от бравата отвътре. 

Някой има ли идея какво става и дали има начин да се оправи нещо без диагностика или съм прецакан.

Колата е МК 1 с десен волан аз се намирам в Малта а тук диагностиката има невероятни цени.

Доста съм зле технически и бих искал да ви помоля да ми обясните като на селски ***.

Благодаря предварително.

Редактирано от lyubomlt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш някой познат с кабел и лаптоп да прочетете грешките. Иначе много трудно да се гадае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът очевидно е електрически, така че диагностика със софтуер е малко вероятно да покаже нещо. Този бушон, който си сменил, сигурен ли си, че:

 

а) си го сменил със същия такъв;

б) не си го сложил на обратно;

в) си го сложил във вярното гнездо?

 

Извинявай, надявам се не те обиждам с тези въпроси, но сам казваш, че си доста зле технически. 

 

При всички положения колегата над мен е прав, че така от разстояние е много трудно да се гадае. Май ще трябва да преглътнеш горчивия хап и да си намериш добър електричар там в Малта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте намерих един Българин който ми направи диагностика на много разумна цена. Имаше доста грешки понасъбрани но за жалост 

проблема с вратите не е от грешки и най вероятно е електрически. Благодаря на всички за отговорите сега ще търся електричар макар че тук 

е трудно да се намери добър такъв :unsure: . И iavkata няма защо да се обиждам от истини  :hi:

Живи и здрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери състоянието /за прекъсване/ на кабелите между предна дясна врата и купето.

Подобен проблем създава централния модул за управление  електрото на вратите . Намира се в предна лява врата /при теб предна дясна/ в черна кутия,   захваната под елмотора на стъклоповдигача /проблема и решаването му е описан във форума/. Основно се поврежда управляващата платка /студена спойка  или влизане на вода и корозия/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.