Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не иска да излезне CD-то от радио SWING


rado_6i6a

Recommended Posts

Здравейте,имам следния проблем с радиото.Поставих CD-то в отвора и самото радио не го дръпна навътре,бутнах го още малко навътре и го пое ,но като натисна бутона за изваждане се чува някакъв странен звук и диска не излиза.Някой има ли идея как да извадя диска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш радиото. Сваляш капакът му. Вадиш диска. Освен, ако нямаш някакви други способности...например магически. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото,този клип го гледах но не разбрах какво точно направи и диска изкочи,но съм решил утре да пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо специално не е направил този на клипчето. Човекът просто си натисна бутончето за изкарване на диска.

 

Доколкото разбрах, точно това бутонче при теб нищо не прави, или поне не изкарва диска. Значи трябва отваряне... :) нищо сложно няма.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах същия проблем преди около два месеца.Стана точно както го описваш - не си го прибра и аз го натиснах с ръка.От проченето из интернет се оказа се оказа,че има разлика в дебелината на оригинално аудио CD и записвано в къщи на компютъра.Моето беше второто. Ръчках сигурно 30 мин. с още един диск като почти го бях наврял и него с цел да натисне заседналия вътре по някакъв начин.През това време цъках постоянно копчето за изваждане на диска. Изплю го накрая някак. От тогава пускам само купешки дискове и не съм имал проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С времето гумената ролка , която вади и прибира диска прашасва ... решението - отваряте ЦД то , почиствате ролката/ите със спирт и почва да го вади и прибира (въпрос на фрикция) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз веднъж имах подобен проблем. При натискане на копчето за вадене на диска, същия тръгваше да излиза, но нещо му пречеше и се връщеше обратно, като на екрана се изписваше някакво съобщение за грешка. При по внимателно вглеждане установих, че проблемът идва от текстилните лентички на входа за диска, които служат за почистване на праха от дисковете. Явно по някаква причина се бяха разместили или по-скоро провиснали и подпираха леко излизащия диск, но достатъчно силно за да накара механизма да прибири обратно диска. Подпъхнах леко едно джобно карендарче при следващия опит за вадене и диска си излезе безпроблемно и оттогава не съм имал проблеми. Та моя съвет към колегата, ако още не е решил проблема, е да пробва като гледа внимателно помръдват ли текстилните лентички при опит за вадене и да пробва номера с карендарчето (или каквото и да било тънко парче картон). Ако това не помогне ще трябва да "играе" отвертката. ;)

Редактирано от баш майстора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не ми е останало време да се занимавам с диска , но ще огледам първо и тогава ще действам.Като имам някакъв резултат ще пиша,благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте,след дълго чакане днес най-накрая му дойде времето на диска.Свалих пластмасите около swing-a и го демонтирах но без да му откачам буксите.Премахнах металния капак който е най-отготе и устанавих че наистина са 2 диска вътре,натиснах бутона за изваждане и докато се въртяха и двата с 2 малки отвертки помагах на единия да излезне(макар че нямах голям доспъп),така на няколко пъти и диска беше вън.След това по същия начин и с другия,оказа се че единия диск (Verbatim) който е бил първи вътре CD-то не иска да го вади ,а другия Sony няма никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,след дълго чакане днес най-накрая му дойде времето на диска.Свалих пластмасите около swing-a и го демонтирах но без да му откачам буксите.Премахнах металния капак който е най-отготе и устанавих че наистина са 2 диска вътре,натиснах бутона за изваждане и докато се въртяха и двата с 2 малки отвертки помагах на единия да излезне(макар че нямах голям доспъп),така на няколко пъти и диска беше вън.След това по същия начин и с другия,оказа се че единия диск (Verbatim) който е бил първи вътре CD-то не иска да го вади ,а другия Sony няма никакви проблеми.

Нормално.Мисля че са с различна дебелина.

Просто Сд-то ти е на ръба да работи и има избирателност към дисковете.Сега дали е замърсено или износено или друго :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам дали е замърсено но диска който няма проблем с излизането е адски надраскан и аз с отвертките го довърших , но пак го чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.