Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пукане при смяна на скоростите


Steven K

Recommended Posts

Привет на всички. Отскорo съм собственик на О2 FL и искам да попитам нещо. Забелязах, че понякога като сменям скоростите се чува някакво леко пукане от лоста - като щракане на пластмаса или твърда гума. Дали това сериозен проблем (да ходя ли на сервиз) или да не му обръщам внимание. Колата е на 77000 км. Предварително благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На първо време можеш да махнеш маншона на лоста и да видиш да няма нещо попаднало там ако можеш смажи движещите се части.

  Зз имам О2 преди феса маншона се откача с една цяла пластмаса която се хваща към конзолата щипката е от към пеплника мисля че и при феса са същите.

Ако има след това пак пукане знчи е по дълбок проблема, тогава може и да се наложи да ходиш в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго което се сещам е че може да поразглобиш кутията на въздушния филтър, да я махнеш + пластмасите около кутията и така ще видиш къде отиваш жилата от скоростния лост до кутията. Лесно може да откачиш жилата от скоростната кутия и така като размърдаш лоста ще усетиш дали има някакво щракане, пукане или трудно движение само в лоста без скоростната кутия. На откачени жила много леко се движи лоста без никаква усилие.

ПП. Виждам че си със 1.6тди аз съм го правил на 1.9тди, предполагам няма разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Не съм специалист и не смея сам да разглобявам нещо, че мога да строша някоя щипка или нещо друго по пластмасите. Така че за момента го оставам така и ако се влоши ще ходя на сервиз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.