Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Форум Hyundai Club България.


shaft

Recommended Posts

Здравейте Приятели,

 

Както някои от Вас знаят, основната ми кола (личната ми) от две години не е Шкода, ами карам едно Hyundai Santa Fe, както го наричам аз и приятелите ми "Прасето" (защото много се цапа - да не го изпусне човек самичко из калта). Знаете колко е важно да има общност на дадена марка автомобили в България. Общност, където хората да си помагат един на друг, каквато общност за мен е Шкода Клуб България, където лично аз съм намерил страхотни хора, на които човек може да разчита във всеки един момент. Благодаря на всички Ви за това!

 

От няколко месеца предишният най-масов/най-посещаван форум за автомобили Хюндай спря да работи изведнъж. Не знам какви са причините за това, но реших, с помощта на нашия "Велик Магистър" Mishelle, да се захвана с направата на нов Форум с името Хюндай Клуб България.

 

Благодарение на Mishelle, който много ми помогна (ГОЛЯМ СИ, ЧОВЕК! /както казваш ти/) - форумът вече е факт! Е... все още има дребни неща за оправяне, които ще оправя с времето, но като цяло мисля, че се получи доста добро място в интернет пространството, където всеки с Хюндай да си сподели мъката, ако има такава. :)

 

Адресът на форума е: hyundaiclub.bg

 

Тъй като форумът-майка (SkodaClubBG) е доста подробен/обширен, доста добре подреден, доста добре направен и стабилен - реших, че не е добра идея да откриваме топлата вода. Някой може да забележи, че има доста сходни неща - като например разделите и стилът им. Казвам това, в случай, че някой забележи приликите - нарочно е, защото е изпитано, ползваемо е и най-важното - работи.

 

Който има Хюндайче, който няма Хюндайче, ами просто желае да бъде част и от това ново общество - ЗАПОВЯДАЙТЕ!

 

Благодаря!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно, и аз като ползвател на Санта Фе, даже 2 броя, се включвам :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадно е, когато един работещ форум спре да бъде поддържан и се налага да бъде започнат отначало. Но в случая вярвам, че това начало е за добро, предвид желанието и най-вече човека, който го поема - малкото джудже shaft-чето. Също така съм убеден, че приятелството между двата клуба сега ще отиде на едно по-различно ниво, благодарение на Венци. И се радвам, че първите 3 'прасета" ще дойдат именно от нашия клуб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех Венци, не си заслужава една толкова популярна и за мен добра марка да няма форум в нашата страна. Направих си регистрация, за сега нямам и не съм имал Хюндай, но знае ли се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко за стария форум, аз съм с Теракан и си бях направил труда да направя няколко теми за ремонт на детайли по електрониката и явно са вече безвъзвратно изгубени ......

Регистрирам се веднага в новия форум !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работещ форум на Хюндай? Силно посещаван, с висока активност?
Явно доста време е минало от как си направих регистрация там - на половината повдигнати теми последните мнения бяха с давност 3-4 години, а посещаемостта беше близка до 0%. Понеже тогава се интересувах от едно купе и реших да попитам, дали си заслужава, как е с части, сервизи....ами за три седмици имаше 5 посещения на темата и нула отговори.

Заради теб, Венци, се регистрирам и ти пожелавам успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуджи, дискриминираш доста собственици на Хюндай - Атос, Лантра, Акцент, Галопър, Теракан, Купе, Соната, а Генезис от 2-3 години е отделен бранд...

 

Иначе Евала, супер изглежда!!!

Бравос

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко за стария форум, аз съм с Теракан и си бях направил труда да направя няколко теми за ремонт на детайли по електрониката и явно са вече безвъзвратно изгубени ......

Регистрирам се веднага в новия форум !

 

Аз мисля да напиша няколко неща, както и един колега, който беше написал доста теми там. Следващите няколко дни-седмици ще се случват всички неща, както трябва да бъде наистина :) Ако имаш време драсни, ако ти се занимава - нека има инфо, което да бъде полезно на другите хора. Благодаря!

 

 

Работещ форум на Хюндай? Силно посещаван, с висока активност?

Явно доста време е минало от как си направих регистрация там - на половината повдигнати теми последните мнения бяха с давност 3-4 години, а посещаемостта беше близка до 0%. Понеже тогава се интересувах от едно купе и реших да попитам, дали си заслужава, как е с части, сервизи....ами за три седмици имаше 5 посещения на темата и нула отговори.

 

Заради теб, Венци, се регистрирам и ти пожелавам успех

 

Амии.... прав си, да ти кажа честно... И моите усещания са, че потребителите на Хюндай са малко по-различни хора, които не пишат особено много по форуми, но реших да пробвам, и когато човек го направи както трябва, най-вече с желание - 100% има успех. За сега е много рано, но ще тръгне всичко полека-лека :)  Благодаря!

 

 

 

Джуджи, дискриминираш доста собственици на Хюндай - Атос, Лантра, Акцент, Галопър, Теракан, Купе, Соната, а Генезис от 2-3 години е отделен бранд...

 

Иначе Евала, супер изглежда!!!

Бравос

 

Миииии.......... жиФ да си, батьо! Нямах много време да прегледам всички модели и изплясках тези, които намерих на пръв поглед в wikipedia. Знам ги и тези, които споменаваш, обаче ми беше напрегнато доста, а исках на 5-ти точно да го пусна форумчето... Нищо де - добавямe разделите, няма проблем! Благодаря за подсказката :P

 

За Генезиса знам - возиха ме в едно 3.3... мога да кажа, че това е истински премиум кар за мен. Страхотна кола е, вътре беше изпипана на максимум, всичко е изчистено, обшито с кожа, нямаше гола пластмаса, нямаше лоп-троп, космически кораб... много-много добро попадение е. Беше с едни 20ки, а шофьорът - ненормален - градско пердашеше със 130км/ч ( :wacko_1: ), мина през няколко дупки (не с тази скорост) и нищо не се разбра в купето... Когато забогатея от тотото, или лотарията, които не играя - ако ми трябва лека кола/лимузина - това определено ще е основния таргет. ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, Хюндай не е толкова манияшка марка, та да пишат по форуми хората, в техническите раздели на стария форум имаше доста полезна информация, и специално за Санта Фе се обсъждаха нещата и имаше живот. Другите неща се случват във фейсбук групите, има поне 2 такива, а и Хюндай Купе Клуб са си отделно, в друг форум, там също има много движение на информацията и са сериозни, но и все пак това е най-манияшкия модел на марката, и е разбираемо. Другите модели само си ги караме, товарим ги, гърчим ги, трошим ги, и няма какво толкова да им обсъждаме. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно... Не е маниашка марка - ще бъде много трудно, но е хубаво да опитаме. Всеки ден, обаче, виждам много нови Хюндаи по улиците, но те не са таргет група изобщо, защото имат по 5-7 години гаранция и няма да има никаква информация и нужда за ремонтиране и т.н... След 7мата година, който си ходи в официалния сервиз ще продължи да си ходи... обаче който не е доволен или ще я продаде, или ще пише по форумите. Все някой ще остане да пише, все пак...

 

Най-масови са SUV-четата на Хюндай в момента и то по-старите модели - Tucson (страшно много нови се появиха), Santa Fe (2007-2008 са много по улиците и при разминаване се заглеждаме един-друг водачите) - тоест... тези, които като нови са достигали "стотината бинки" се купуват много втора употреба. Иначе, плъзнаха нови Tucson-чета, както и повечко Santa Fe-та, и когато се разминавам с такива, гледам вътре хората и разбирам, че не са писачи по форуми в никакъв случай... ;) Тези хора обикновено са на средна възраст, избрали са сигурност, качество, надеждност, актуален дизайн, ГАРАНЦИЯ и цена... Те не са "рацери", пишлегари, посерковци и други "сродни" души.

 

Както и да е - опитваме, правим каквото можем - ще тръгне, ще стане :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и другия момент - колкото и да са малко феновете, са все приятни хора :) Миналата година си организирахме сбирка, и дойдоха 9-10 коли, и всички бяха готини хора, подобно на колегите от този форум. Приятно мохабетче си направихме, и лека офроуд разходка, понеже бяхме само джипове и едно i10. Та това също е важен фактор, малко като обем, но стойностни хора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е :) Ето точно това прави кефа пълен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се регистрирах - идеята и реализацията са чудесни. Дано форумът се изпълни бързо с полезно съдържание. Признавам си, че разглеждам разни обяви за продажби на Hyundai и ще ми е полезно ако има информация за разни често срещани проблеми при различните модели и техните модификации и т.н.. Желая ти успех с начинанието! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като отскоро се сдобих с 2-ри автомобил КИА Рио (за жената) на който на почти всички чаркуляци които съм загледал пише

Hyundai/KIA може би ще се регистрирам и аз. Двигателчето 1.2 16V (85 hp) е еднакво в Хюндай и Киа.

Освен това в семейството имаме и Hyundai I30-ка!

Лошото е че не съм много техн. грамотен за да помагам с полезни теми  :blush:  но пък може да прочета нещо и да науча полезнотии.

Редактирано от el_niqui
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се регистрирах - идеята и реализацията са чудесни. Дано форумът се изпълни бързо с полезно съдържание. Признавам си, че разглеждам разни обяви за продажби на Hyundai и ще ми е полезно ако има информация за разни често срещани проблеми при различните модели и техните модификации и т.н.. Желая ти успех с начинанието! :)

 

Благодаря! Това е идеята, да напишем честите проблеми на автомобилите, за да е полезно за хората :) Скоро-скоро...

 

Тъй като отскоро се сдобих с 2-ри автомобил КИА Рио (за жената) на който на почти всички чаркуляци които съм загледал пише

Hyundai/KIA може би ще се регистрирам и аз. Двигателчето 1.2 16V (85 hp) е еднакво в Хюндай и Киа.

Освен това в семейството имаме и Hyundai I30-ка!

Лошото е че не съм много техн. грамотен за да помагам с полезни теми  :blush:  но пък може да прочета нещо и да науча полезнотии.

 

Идвай смело, знаеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като от няколко дни се зарибявам на новия I30N, който между другото получава доста високи оценки от журналистите изпробвали го, реших и аз да се регистрирам.

В този ред на мисли, може би трябва да има и подфорум за моделите N, защото до колкото разбирам тепърва, ще има и други модели с динамичното обозначение N.  :)

Поздрави и успех в начинанието. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го развиваме постепенно - няма проблем за това ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колеги, вече имаме официално регистриран автоклуб - Хюндай Клуб България

 

Искам да изкажа огромните си благодарности към Боян (Боре), който много ми помогна за регистрацията - МНОГО БЛАГОДАРЯ, ПРИЯТЕЛЮ!!! Без теб нямаше да е факт това нещо - тоест, ти си виновен, да си знаеш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.