Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Черен дим от ауспиха на Шкодилака


ArmyDoc

Recommended Posts

Днеска забелязах нова драма с Шкодилака - при запалване, на студен двигател - мирише на бензин, ама яко мирише на бензин, после по някое време замирисва на сяра. При неизстинал двигател, когато подам газ отзад все едно ТЕЦ пуши - черен дим да си е*е майката. Като поставя бяла кърпа (салфетка) под ауспуха - от него излизат черни неща, като пръски, които - може да са сажди, примесени с масло. Закарах я на профилактика и там вагкомпа показва изгоряла първа ламбда сонда (тая в гърнето, при катализатора), звъннах на механика - той мисли, че е от богата горивна смес или некачествен бензин. 
Не знам какво е, но се чудя пък аз - дали не е поради факта, че колата дойде със портен филтър, демек - някой може да я е "чипосвал" или барникал, аз я карах със него, но смених скоро с нормална филтърна купия и филтър въздушен. Другото ми предположение е - ядене на масло, което може да е от сегменти, спукана глава, да е за цялостен ремонт на двигателя и т.н., третото ми предположение е - скапания бензин на Марешки и да последното е - ламбдасонда... 
Моля ви се - като знаещи и можещи - кажете какво мислите по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черен дим от ауспуха е богата горивна смес. Повече бензин и по-малко въздух. Не мога да кажа каква е причината.

Но първото и елементарно нещо е да се започне от въздушния филтър.

Виждам, че филтъра е сменен. Преди или след смяната се появи проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яде масло. Конкретно не мога да кажа дали е повече от нормалното, особено защото този двигател 2.0 бензин 115/6 коня си похапва.

Проблемът се появи следсмяната, поне този с черния дим. Останалото си го имаше и преди, но това ужасно пушене - след. Понентогава съм го забелязал,защото преднамерено съм му обърнал внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично подкрепям някои от предположенията ти в началото - проблем с главата, гарнитура или гориво, което лесно може да се установи. Но на първо място както каза Жоро - започни от филтъра. Даже може да се върнеш отново към спортния.

Пиши като има развитие на проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се появи след смяната, поне този с черния дим.

 

За черния дим говорим. Нали така е озаглавена темата.

 

Съмнения за проблем с глава и гарнитура на глава не може да има при разход на масло. Още по-малко да е причина за богата смес.

Конструктивно няма как да влезе масло в цилиндъра./освен през гумички на клапаните, но това е др. тема/

Смесват се: антифриз с масло, масло с антифриз, антифриз в цилиндъра и компресия в охл. с-ма. А и пушеците от ауспуха са съвсем други, когато гори антифриз и повече от нормалното - масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно като си сложил нормален филтър вече да не стига въздуха на мотора. Може би затова е бил спортен филтъра. Ако са чипосвали мотора е възможно на дюзите да е завишено горивото и от там да му трябва филтър с повече пропускателна възможност. Пробвай да сложиш пак спортен филтър или пък махни въобще филтъра за момент колкото да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чип на 2.0?

Я смени сондата,пък ще видиш.

Ако е изгоряла сондата какво смесообразуване ще имаш?

По слух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на първо време установи какъв е разхода ти на масло. Преди това всякакво хвърляне на боб не е меродавно, а това дали колата ти пуши повече от колкото трябва е доста субективно. Моята Октавия също мирише яко на бензин сутрин (или поне по моя преценка), но мирише така вече 4 години и 60 000 км и то без да гори масло. При замерване на емисии на ГТП е в нормата също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече споменахме - върни се към спортния филтър. Мненията на cuca7 и bushido за мен са доста точни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.