Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Навигационна програма за смартфон.


The Best Forman

Recommended Posts

Има ли навигационна програма за смартфон , която да работи и води коректно във всякакви условия?

Напоследък тествах доста и съм малко разочарован от предложенията на Гугъл плей.

От къде започна всичко - зимата пътувах до Германия с Here - прекрасна лека навигация , но не може да работи коректно в off line режим. Сега ходих до Будапеща с Co pilot добра навигация в off line режим , но се бъгна точно в центъра на града , отделно мрази да преизчислява маршрути .

Тествах при пътуването до Тракиец Sygic - какво да кажа ... загуби се насред м.Тракия и така и не се намери .

После тествах и IGo - това е убиец на телефони със всичките шарении , които са програмирани да следи.

И за това се чудя има ли някаква програмка , която да е достатъчно лека , с подробни карти и ако сбъркаш някъде да не те хвърля в царевичака или най-добре един Гармин (уредче) и да приключа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра тема. Аз ползвам Here maps, но наистина като няма интернет не намира половината адреси.

Също ако някой може да препоръча приложение за офроуд навигация за велосипеди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам платената версия на Sygic и съм доволен. Честно казано не се е губила никога до сега. Мисля си, че картите за съседните държави са по подробни от тази на България. През няколко месеца има ъпдейт и на картите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам платената версия на Sygic и съм доволен. Честно казано не се е губила никога до сега. Мисля си, че картите за съседните държави са по подробни от тази на България. През няколко месеца има ъпдейт и на картите.

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

После тествах и IGo - това е убиец на телефони със всичките шарении , които са програмирани да следи.

...

IGo си е много хубава програма. Нямам случай да съм се губел в или извън България с нея. Но като си опаковал телефона с алуминиев/метален калъф, цяло чудо е, че въобще намира сателити. А както видях на Тракиец, версии 2017Q2/Q3 от нета са по-постни от оригинална 2016Q4.  Друго, на еФтин телефон, каквото и да му заредиш, все ще му е тегаво.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво , не казвам , че е лоша , а че е тежка ... нали и ти каза , че телефона грее с нея ... а телефона ми въобще не е от еФтините ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от Here we go - нямам никакви проблеми в офлайн режим (освен ако не съм забравил да си изтегля карта на съответната държава :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, дори и само навигация да си вземеш и тя ще загрява. Ако я ползваш непрекъснато ОК, ама за чат пат, по-добре е нещо на телефона. По отношение на IGO относно тежка графика и т.н., аз не съм забелязал такова нещо при мене. Даже не се бях заглеждал до връщането от Пловдив, но сегашната версия, освен че на магистрала се вдига още по-нагоре на 3Д автоматино, даже вече и не върти нонстоп картата наляво надясно за да е насочена само напред стрелката. Тоест облекчава доста графиката. Както и да е. Тествай всички навигации и ако нещо ти хареса. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато интернета в Европа беше все още бездарно скъп (плащах 10лв. за пакет 200 MB, който имаше давност 48часа), ползвах тази:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=bg

 

Не съм имал проблеми. Да, имало е някой нови участъци в Сърбия и Румъния, които не присъстват в картите, но винаги са били места, които няма как да объркаш така или иначе. Например, казва ти, че си на път, а то всъщност вече е магистрала на 50 метра вдясно от този път.

Като цяло не очаквай от нещо безплатно да работи коректно и безотказно. Аз лично в Европа си използвам Гугъл Мапс поради ред причини и удобства. Предпочитам я и пред навигацията на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто има смартфони ползвам само iGO. Наистина е много тежка...грее яко, обаче закачам телефона към зарядното и намалявам осветеността на екрана. От там нататък 100% знам, че отивам до където искам напълно спокоен.

 

Карти свалям на HERE и много други, обикновено след като излязат на торент и винаги изяжда 5-6-7гб от паметта на телефона, но съм с най-актуалните. :) Пак да кажа - телефон, зарядно за кола, iGO, някой лев в картата и тръгвам по всяко време супер сигурен, че ще стигна абсолютно точно, където искам.

 

Пробвал съм много, точно защото е тежка, но всички са ме подвеждали... За България, за блокове и т.н. - bgmaps, защото дори google maps се дъни доста здраво.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iGO е супер програма. Гена, казах ти още на Тракиец - виж във форума на androidbg за подборка специално за твоя ХуйАвей (или както там се пише). От както съм с Android телефони ползвам само iGO свалена от там. Грееше само на LG G3, най-вероятно заради 4k екрана, както и ядеше батерията за по-малко от два часа. Дори включен на зарядното в колата през цялото време изписваше "неефективно зареждане, консумацията е голяма, спрете приложение".

С подборката, която дръпнах от там Xiaomi-то за маршрута Русе-Кишинев изхаби 35% от батерията, без да го слагам на зарядното, но с изключени мобилни данни и WiFi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... И аз съм с платена версия на Sygic и не съм имал грижи. Странно ми се струва да се изгуби. Не е най-добрата сигурно, но определено нямам оплаквания от нея, освен, че ми е малко тегава докато търся адреса :)

 

Много добра тема. Аз ползвам Here maps, но наистина като няма интернет не намира половината адреси.

Също ако някой може да препоръча приложение за офроуд навигация за велосипеди.

Аз ползвам Garmin Oregon 450 за колелото в планините от 3-4 години. С оффроуд картата на Бг е идеална. Отделно, може да си сваляш само траковете, които са ти нужни. Т'ва го правя, като караме из чужбинско. До сега не съм имал проблем с нея. Взех и стойка за кормилото - перфектна е! Не се плаши от дъжд и кал - изпробвана е, хахаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си кажа за Sygic-a, от 3 години го ползвам и досега 1 път не ми е правил проблем. помагал ми е в безброй ситуации и нито веднъж не се е "губел". иначе за дълги маршрути ползвам Garmin 205W, който въпреки преклонната си възраст все още се правя чудесно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам NAVIGON , за западна Европа не ме е губила. Има проблем с актуализацията на новите участъци за София. Тракия и Марица са актулни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платен Sygic с ползване на data, същата работа я върши и Гугъл мапс и Епъл макс, обаче си искат data.

Днес Кулумбуса ме завря в един ремонт, защото в роуминг тъпият телефон не иска да шерва нет. Трите изброени навигации дадоха един и същ маршрут отчитайки ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам основно Сайджик, сега по-точно Сайджик Кар, която работи с МирорЛинк-а на Октавията. Добре се ориентира, преизчислява своевременно, като цяло нямам оплаквания. Не знам какво имат предвид колегите, като казват, че ползват платената версия - не ми е известно да има безплатна (освен пробна за 7 дни или кракната). Има разлика с кои карти се ползва - поддържа на Телеатлас (стандартни за нормалната версия) и на Навтек (стандартни за камион/такси версията), като вторите са по-добри. Пробвал съм още Навигон, Копайлът и Айго, като също нямам оплаквания. Може би Сайджик ми допада, защото навремето ползвах Гармин на Нокиа Е52 (за мен това е най-добрата навигация, но няма версия за Андроид) и като че ли визуално се доближават една до друга. В повечето случаи намира и точките на интерес, които съм търсил, но другите предполагам също имат подробни списъци, както и камери. Гугъл също ползват карти на Навтек.

 

Edit: Сетих се и за още един плюс за Сайджик - винаги ти показва ограничението на скоростта върху картата. Айго ми показва след като превиша. За Навигон и Копайлът не помня вече.

Редактирано от mirizlivpor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да си изхвърля телефона ... снощи пуснах iGo то на стария телефон и щях да припадна - позиционира ме на точното място за разлика от моя телефон. Започнах и инсталирах всички масови програми плюс скенер за сателити . Оказа се , че безплатните програми не са съвсем точни - позиционират ме на съседната улица за разлика от Sigic , Navigon и iGo , което обяснява защо Here ме прати на съседния баир в Братислава :)

И все пак май ще си купя отделна машинка за навигация , пък за разходки каквото дойде , че инак ми е много сложно това хакерство.

 

П.П. Стария телефон се позиционира правилно на 3 сателита със слаб сигнал , а новия почти постоянно работи с поне 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новия как е настроен да те позиционира? Ползва ли интернет или само ГПС?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един довoлен от Sygic. Инсталирал съм Sygic от началото на 2015. Не ползвам често навигация, но до момента нямам съществени забележки. Когато съм го ползвал не ме е издънвал. От любопиство съм си добавил функциите Dashcam, Head-up Display и наскоро Real View Navigation. Инсталиран е на LG G3. И още нещо. Инсталирал съм и съм ползвал Sygic Travel. Полезно приложение и го препоръчвам на пътуващите в чужбина с цел туризъм. Може например да се подговят маршрути на стационарен компютър когато имаш време и после да ги ползваш на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикалям с MAPS.ME. Гърция, Германия, Хърватия, Сърбия не съм се губил. Бачка си и офлайн. Картите на държавите, са разделени на региони. И ако не ти трябва цялата държава, не я теглиш.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Here. Прекосих цяла Европа с нея и нямах никакви проблеми. В България също работи идеално. Офлайн режима също работи добре.

Редактирано от Black_Fury
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що не видиш някое “Болеро”, Ей така, за кеф! Да го вържеш с телефона и да си метнеш на екрана му навигацията :)

Друг вариант е да погледнеш за някой читав китаец. Споко, всички неща по настройките на автомобила си ги има, че дори и повече, стига да имаш желание! Има такива устройства директно със сим карта...и онлайн навогацията вече ще ти е супер! Факт е, че вече има доста добри навигации “афтърмаркет”, че дори и на звук го докарват. Освен всички останали глезотийки и бъзикни, които предлагат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.