Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Навигационна програма за смартфон.


The Best Forman

Recommended Posts

Sygic препоръчвам с 4 ръце! От 2006 насам съм с разни смартфони, тогава още нямаха тъч даже, за всичките тея години съм пробвал всички възможни варианти. Вече повече от 6 години ползвам единствено и само Sygic, а пътувам доста. Един единствен път ме обърка в Гърция, в Ксанти, искаше да ме вкара в еднопосочна улица, ама тогава не си бях ъпдейтвал картите повече от 2 години. Преди 2 седмици ходих пак до Чехия, и забравих да си кача картите (не ги държа постоянно на телефона, че са бая големи) и бях принуден да ползвам google maps и here, и се изгубих около 10 пъти, да не говорим, че here не работи в ландскейп режим, което мен лично ме побърква. iGo ползвах преди на разни по-слаби устройства, не е чаааак толкова тежка, но нещо не ми допадна още от тогава, и сега само я пробвам и я махам.

 

Другото важно е устройството, демек мобифона. Разните хуявей, ксиайомита и други техни подобни по принцип са хубави телефони, харесвам ги, но ми е направило впечатление, че на гпс сигнал май са малко слаби. От едно известно време насам свикнах да си купувам флагманите в мобилните устройства, и имам възможност да сравнявам - например в момента ползвам S8, и вчера като бях до Мелник тествах s8-цата и на майка ми Huawei P10. Фрапираща разлика в точността. Да не говорим, че хуйвея виждаше доста зор да се позиционира в това облачно и дъждовно време, а самсунга направо си беше над нещата. Предната седмица настройвах стария си телефон -s5, да го давам на баща ми да се учи, и му качих sygic и направихме тест с на приятел xiaomi-то, и резултата беше същия. LG G5 също се справя доста, доста добре, а на една девойка galaxy a5 беше под всякаква критика. Явно в скъпите машинки има разлика, и има защо да са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sygic препоръчвам с 4 ръце! От 2006 насам съм с разни смартфони, тогава още нямаха тъч даже, за всичките тея години съм пробвал всички възможни варианти. Вече повече от 6 години ползвам единствено и само Sygic, а пътувам доста. Един единствен път ме обърка в Гърция, в Ксанти, искаше да ме вкара в еднопосочна улица, ама тогава не си бях ъпдейтвал картите повече от 2 години. Преди 2 седмици ходих пак до Чехия, и забравих да си кача картите (не ги държа постоянно на телефона, че са бая големи) и бях принуден да ползвам google maps и here, и се изгубих около 10 пъти, да не говорим, че here не работи в ландскейп режим, което мен лично ме побърква. iGo ползвах преди на разни по-слаби устройства, не е чаааак толкова тежка, но нещо не ми допадна още от тогава, и сега само я пробвам и я махам.

 

Другото важно е устройството, демек мобифона. Разните хуявей, ксиайомита и други техни подобни по принцип са хубави телефони, харесвам ги, но ми е направило впечатление, че на гпс сигнал май са малко слаби. От едно известно време насам свикнах да си купувам флагманите в мобилните устройства, и имам възможност да сравнявам - например в момента ползвам S8, и вчера като бях до Мелник тествах s8-цата и на майка ми Huawei P10. Фрапираща разлика в точността. Да не говорим, че хуйвея виждаше доста зор да се позиционира в това облачно и дъждовно време, а самсунга направо си беше над нещата. Предната седмица настройвах стария си телефон -s5, да го давам на баща ми да се учи, и му качих sygic и направихме тест с на приятел xiaomi-то, и резултата беше същия. LG G5 също се справя доста, доста добре, а на една девойка galaxy a5 беше под всякаква критика. Явно в скъпите машинки има разлика, и има защо да са скъпи.

Вероятно си сравнявал с п10 лайт. Определението за неточен ГПС и евтин телефон не отговарят на п10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Сиджик навигацията,нито интернет,нито сривове в системите .......от 2013 г я ползвам почти всеки ден,само ток да има. Доживотни ъбдеитвания и за тези пари цяла Европа.Повече от доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си сравнявал с п10 лайт. Определението за неточен ГПС и евтин телефон не отговарят на п10.

мой пропуск, точно за п10 лайт става дума, прав си, изпуснал съм в бързината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко по-масово от Гугъл плей и все тая .. или машинката Леново Vibe Shot Z90 не става за навигация или аз съм смотан :)

Правя си експерименти със сателитния скенер и когато е най-малко отклонението според скенера (вижда най-много сателити) , тогава е най-голямо отклонението в позиционирането на картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой пропуск, точно за п10 лайт става дума, прав си, изпуснал съм в бързината

Същото мога да кажа и за Шаоми. Няма недоволен от МИ6 и като цяло от МИ серията.

 

Гена, прекалибрирай аселерометъра. Една настройка с въртене на 8ца на апарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко по-масово от Гугъл плей и все тая .. или машинката Леново Vibe Shot Z90 не става за навигация или аз съм смотан :)

Правя си експерименти със сателитния скенер и когато е най-малко отклонението според скенера (вижда най-много сателити) , тогава е най-голямо отклонението в позиционирането на картата.

 

в гугъл плей едва ли ще намериш нещо качествено. И iGo, и Sygic се ползват или платени, или кракнати, за да са функционални по принцип. Тази версия на Sygic специално, която е в гугъл плей, за никъв хой не става, бледо подобие на истинската. Аз от години все кракнати слагам, но смятам да си я купя най-накрая, че ми е писнало да се занимавам с инсталации и копиране на папки и т.н. 

 

Същото мога да кажа и за Шаоми. Няма недоволен от МИ6 и като цяло от МИ серията.

 

Гена, прекалибрирай аселерометъра. Една настройка с въртене на 8ца на апарата.

 

разбира се, точно това имах предвид. Може би не съм се изказал правилно, но това исках да кажа. Флагманите си работят безупречно, аз даже се чудих между р10 и s8, но някакси самсунга ме привлече повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа къде ми бил проблема - след като Иво (белята) подсказа , че има настройки на GPS а се разрових и видях , че стандартно чете сигнала от GPS приемника и WAN а (местоположението на клетките на мобилния оператор) , смених настройката да чете само от GPS приемника и вече с всички програми познава не само блока , а на кой ъгъл съм застанал .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея какво е , но е факт ... тествам няколко дни и най-куцата програма позиционира правилно и то не само вкъщи , но яде батерия като за световно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dropbox.com/s/9u48nfamztafoi3/VID_20171013_172722.mp4?dl=0

 

Не попитах с каква мултимедия е колата, вероятно афтърмаркет от Китай, но си представям, ако забуксува в сняг или кал за по-дълго, ще се загуби в гората...

 

Гена, това е БЪГ, ти ако си бил позициониран в рамките на 50м през клетка е супер. ГПС сигнал е за по-точно, а с 2те едновременно и екстра уифи би трябвало до няколко метра. Вероятно има софтуерен бъг и при теб, не е нормално, това което пишеш! Повече батерия гори, с повече пуснати консумстори. Първо си бил с ГПС и УАН, после като минаваш на на настройка само на ГПС ще щади малко батерията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.