Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Seat Altea 2005 2.0 TDI проблем с двигателя


torque3000

Recommended Posts

Здравейте приятели.

 

Първо искам да се извиня, че пускам тема за автомобил нешкода. Мисля, че преди тук имаше секция за ВАГ, но или се бъркам или е махната.

 

От май месец съм собственик на Алтеа 2.0 TDI 140кс но тъй като е ВАГ а форума на Сеат нещо не ми допада, реших да се обърна към вас, като верни автопочитатели. Ако все пак махнете темата няма да се разсърдя и ще го разбера.

 

Та, към проблема. Разгледах из форума и мисля, че открих подобен проблем, който се описва в тази тема тук - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/38233-дефектни-цилиндрови-глави-20тди-bkd/page-3

 

Това, което се случва в моя случей е следното:

 

При студен двигател си паля колата ок, карам си я без проблеми, мощност, турбо, всичко е ок. Кара, карам, спирам и гася колата. Качвам се пак след кратко време, паля без проблем, но когато вече е топъл двигателя, отзад, особенно при форсаж почва да бълва дим като комините на ТЕЦ Дружба в София. Пушека опрделено не е черен но не мога да определя дали е бял или сив, може би нещо по средата. Дими така следващите няколо километра при подаване на газ, но след това се изчиства и спира. Забелязах, че същия ефект се получава ако колата работи на място известно време, дори без да съм гасил двигателя. Също, при паленето се усеща особенна миризма, остра но не силна, не мога да я определя но не ми се струва нормално. Ходих в сервиза на Сеат (от който не останах много доволен) и ми казаха, че може би е спукана глава. Говорим за този модел - 03G103264FX - http://www.ebay.com/itm/Cylinder-Head-VW-AUDI-SEAT-SKODA-2-0-TDI-03g103351b-03g103264fx-BKD-Bottle-/151172296823който очевидно се слага на всички ВАГ-ове. Не съм проверявал маслото и антифриза как са.

 

Ще се радвам да дадете мнения и да ме насочите къде в София могат да и направят качествена проверка за проблема и неговото отстраняване. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София имаш два варианта.

 

Да се свържеш с Пепино от Pepino Racing Team на телефон 0888 900 960. Информация за него има на сайта му, както и в Бял списък.

 

Или да си запишеш час в Трансексперт. Адреса на сервиза е Околовръстен път No.353, разклона за с. Герман. Телефона им е 0885/271200. Информация за тях има тук и в Бял списък. Успех :)

 

И двата варианта са клубни партньори. Работят качествено и съвестно. И най-вече - разбират си от работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Mishelle. Искам да допълня само, че в София според мен няма други, които могат да ти оправят колата, без да ходиш още 100 пъти в стил "ама това не беше така преди" или "ама това работеше, а сега не работи" и т.н. ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид номера на главата има голяма вероятност наистина да е спукана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря!

 

От Трансексперт съм с добри впечатления и вероятно ще отида там. А иначе има едни момчета в Горубляне дето им се носи славата, че поправят всчко на ВАГ за тях мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата варианта са клубни партньори. Работят качествено и съвестно. И най-вече - разбират си от работата.

Между другото, как мога да взема клубна карта и колко отстъпка дава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен. Как мога да проверя и каква връзка има?

Защото описаните признаци са на запушен филтър, или филтър който не успява с регенерацията. Но, ако нямаш такъв, отивай при някой от препоръчаните майстори. Или Евгени или Пепино. 

Ако искаш правилна диагностика, това са хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.