Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум от двигателя.


komitoff

Recommended Posts

Здравейте,

Не съм абсолютно сигурен, но мисля, че се промени звукът на двигателя. Над определени обороти се появява нещо като високочестотно щракане.
Ако може някой от разбирачите да каже дали да я водя на сервиз, или излишно се филмирам. 2.0 TDI - 140 коня CR
Прикачам клипче. Аз го чувам отпред вдясно до антифриза.

https://youtu.be/jAEh2XpFRQc

Благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като незакрепен добре капак или нещо друго, което вибрира и издава този шум. Махни пластмасовия капак отгоре и огледай за нещо разхлабено.

Правено ли е нещо по двигателя преди да се появи този шум? На какви километри е колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не е правено. На 111 000 км. е.
Ще видя как се маха този капак - лаик съм в ремонтите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маха се с дърпане, на щипки е. Този шум постоянен ли е или се чува само докато е студен/топъл моторът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постоянен. Нещо като изпадане в резонанс над определени обороти.
Ще махна капака и ще видя.
Може и да го е имало и преди. Отвътре почти не се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ясно кой звук имаш в предвид. Аз чух два единия е като виене леко. А другия е като вибрация от капака звънтене и аз го имам на моята октавия.

Но ако става дума за виенето на мен ми прилича на лагерче от алтернатор или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.