Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

шумни накладки


jim_bings

Recommended Posts

колеги след смяната на дисковете (ferodo) и налкадките (нямам идея какви бяха) в началото всичко беше супер но после почнаха да сържат и свирят може ли да се направи нещо да спре стърженето или ще трябва да се сменят накладките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медна грес - т’ва е спасението. Или смяна на накладките. При мен така се реши проблема. И след някакво време - пак с медна грес, ей така, за всеки случай. Гърбовете на накладките мацваш леко и заспиват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медна грес - т’ва е спасението. Или смяна на накладките. При мен така се реши проблема. И след някакво време - пак с медна грес, ей така, за всеки случай. Гърбовете на накладките мацваш леко и заспиват.

И как с медна грес ще оправиш свирещи накладки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирене с медна грес не се опеавя , а скърцането в супорта ... свирещите накладки се оправят с прорязване на канал в средата на феродото (ако няма фабрично) , а ако има и пак свирят се сменя марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как с медна грес ще оправиш свирещи накладки?

При мен - свиреха! Не са скърцали или тропали. Издаваха си свирещ звук при спиране и то на моменти доста пронизителен. Исках да ги сменя понеже мислех, че е от феродото и се върнах там, където ми ги сложиха преди няма и 1000 км. Оказа се, че и други хора са имали подобни оплаквания. И реших да пробвам лечението, което е било успешно при останалите. Човека намаза леко гърба на накладките с медна грес и, о! Чудо! - млъкнаха :) Явно свиренето някак се е получавало между гърба на накладката и спирачния апарат. Може и самите накладки, в случая - феродо, да са някакви различни от оригиналните - не знам. Факт е, че спряха да свирят! Та...те така ми оправи човека с медна грес музикалните напъни при спиране :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха! Е, ти представяш ли си, някой да намаже самите накладки, хахаха! Верно ще е “УАУ” ефекта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Хахаха :) :)

Като почнах да чета темата от началото и просто нямах сили да се сдържа от изблик на смях... Има ентусиасти, които зимата си мажат подметките с парафин, да не им се цепят. Чудил съм се на лед дали няма да надминат Мария Гигова по пируети :) Така ако намажеш самата накладка с грес, верно ще е УаааУу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.