Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

O2 проверка ка модулите по автомобила-как?


mravcho

Recommended Posts

Колеги, как можеше да се провери с какви модули/екстри е излязла колата от завода? Имам някакъв спомен, че на предишната ги проверявах на телефона, но нещо не мога да се сетя с коя програма ставаше това...  Проверяваха се онези кодчета от книжката на колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много колеги. Има няколко, които не разбирам. Слагам ги тук, ако някой може да ми каже за тях:

 

7AH = Electronic vehicle immobilization devicewith alarm system, passenger compartmentcontrol and backup horn

8DN = Radio "LOW I"

4R5 = Power windows with comfort operation andcircuit breaker, mechanical window regulators rear

8L5 = Roof antenna and "diversity" window antenna

 

Когато заключвам колата, се чува едва доловимо бипкане. Пробвах с отворен прозорец, но се включиха само аварийните. Аларма не се чува. Дали е заминала сирената, или има някакви настройки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато заключвам колата, се чува едва доловимо бипкане. 

 

 

 

Толкова се чува от оригиналната аларма. Слабичко е, но поне се чува нещо. До скоро моята беше без звук и ходих да ми го пуснат, но не стана това което очаквах. Ако искаш повече ми казаха да сменя говорителя с по-силен. 

 

Бутона до шофьорската седал е да изключиш алармата ако има хора или животни заключени в колатаза да не се включи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Аз направих тест с леко отворен прозорец, но аларма не се чу. Само аварийките започнаха да мигат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би при отворен прозорец няма звук. Ще пробвам и ще кажа. Защото ако някоя врата не е затворена даже мигачите не мигат. Един вид сигнализира да провериш дали всичко е затворено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Аз направих тест с леко отворен прозорец, но аларма не се чу. Само аварийките започнаха да мигат...

Трябва да има звук, провери сирената щом е тиха може и да е заминала моята се чува при отключване/заключване добе както и се включва когато обемните датчици реагират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има звук, провери сирената щом е тиха може и да е заминала моята се чува при отключване/заключване добе както и се включва когато обемните датчици реагират.

Как да я проверя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключи с дистанционното, отключи само с ключа и отвори задната врата. Алармата се спира с натискане на бутона за отключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да имаш звукова аларма. Аз имам същият код и имам звукова и светлинна аларма, както и изключване на обемните датчици.

7AH Electronic vehicle immobilization device with alarm system, passenger compartment control and backup horn 

 

Копчето на шофцьорската В колона е да деактивираш обемните сензори на алармата в купето, така че да може да я заключваш с пусната аларма ако вътре оставиш куче (не вярвам някой да си оставя така децата, ама и за деца ще работи).

Та вариант да си тестваш сирената е като останеш в колата и включиш алармата (без да изключваш обемните датчици). След около 30 секунди алармата се активира. Почваш да мърдаш и тя трябва да се включи.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да имаш звукова аларма. Аз имам същият код и имам звукова и светлинна аларма, както и изключване на обемните датчици.

7AH Electronic vehicle immobilization device with alarm system, passenger compartment control and backup horn 

 

Копчето на шофцьорската В колона е да деактивираш обемните сензори на алармата в купето, така че да може да я заключваш с пусната аларма ако вътре оставиш куче (не вярвам някой да си оставя така децата, ама и за деца ще работи).

Та вариант да си тестваш сирената е като останеш в колата и включиш алармата (без да изключваш обемните датчици). След около 30 секунди алармата се активира. Почваш да мърдаш и тя трябва да се включи.

 

 

8L5 = Roof antenna and "diversity" window antenna

това е нещо като двойна антена за FM, мисля че се ползват реотаните на задния джам, което усилва приемането на сигнала в кофти райони.

Аз съм 8l3, което е само roof antenna

 

 

4R5 = Power windows with comfort operation andcircuit breaker, mechanical window regulators rear

Ел стъкла с комфорт функция и защита на самите моторчета от претоварване (не е бушон).

 

8DN = Radio "LOW I"

това е кода на swing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Аз се чудех, защо радиото работи добре на места, на които други автомобили губят сигнал... Ей супер. И днес си я обслужих и съм много доволен. И греди за покрива и взех.... Тази кола се може би ще я карам по-дълго... :)

 

Възможно ли е да се смени климатика, и да се сложи климатроник? Ако да, какво е нужно да се направи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8L5 = Roof antenna and "diversity" window antenna

 

Хм. Може би това обяснява "жичката" в задно дясно стъкло(O2 FL, комби). На лявото няма нищо.

 

Аз си мислих, че трябва да стопи леда зимата, но така и не успях да го подкарам. :) Явно е антената? Ако все пак е реотан, на някой работи ли му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да посетиш Еуратек и там по номера на рамата ти извадят какви екстри има/няма колата.

Аз го изиграх по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.