Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ придърпва и гасне Октавия2 1.9 BJB


bass

Recommended Posts

Здравейте!Ще помоля за помощ ако някой се е сблъсквал с моят проблем.Колата е Октавия 2 1.9 с мотор BJB.Преди два месеца ми се появи едно придърпване което се засили и за около 2-3 седмици вече претрисаше.Та отидох на сервиз оказа се,че четвърта дюза е не е в норми.Отклонението беше 1.56 при форми до 0.25.Посъветваха ме да сложа добавка и да покарам да видим дали ще се изчисти дюзата.Предупредиха ме,че може и да почне да гасне като заработи добавката.Сложих аз бардал + двутактовото масло което и без това бях нялал преди това.Месец след това дюзата вече е в норми придъпването понамаля но го има и гасненето също.По нягога се гаси и в движение при придърпване.Изолирахме клапата за меко гасене,де не би да е от нея.Ама и от нея не е.Горивния филтър го сменяхме на 5 дена.Помпата в резервоара подкачва.Колата пали от раз.Разглобиха колата да видим да сменим ремонтни комплекти на дюзата.Всичко ... дюза,вал,кобилици... е ОК!От къде ми е проблема? Благодаря предварително!

Редактирано от bass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя добавка на Бардал ползва.Искам профилактично и аз да сложа.Виж тази тема

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/54697-смяна-реле-горивна-помпа/#entry419497

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя добавка на Бардал ползва.Искам профилактично и аз да сложа.Виж тази тема

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/54697-смяна-реле-горивна-помпа/#entry419497

 

 

Здравейте,добавката е:Bardahl 6 в 1 за почистване на инжектори.

Иначе ми свалиха и подкачващата помпа в резервоара....

Думи нямам каква мизерия беше.Цедката беше затлачена с 3мм. боклуци.Изчистиха я.Оказа се ,че дизела на Лукойл е много Убав!Не ми се вярваше но е факт.Така,че Еко и Ромпетрол са бензиностанциите.

Сега ще налея добавка:CYCLO американска от която съм също много доволен,C44D се казва.Да до изчисти системата.От сервиза казаха,че симптомите ще отшумеят като се прекарат всички боклуци по системата.Благодаря за съвета,ще видя и релето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,добавката е:Bardahl 6 в 1 за почистване на инжектори.

Иначе ми свалиха и подкачващата помпа в резервоара....

Думи нямам каква мизерия беше.Цедката беше затлачена с 3мм. боклуци.Изчистиха я.Оказа се ,че дизела на Лукойл е много Убав!Не ми се вярваше но е факт.Така,че Еко и Ромпетрол са бензиностанциите.

Сега ще налея добавка:CYCLO американска от която съм също много доволен,C44D се казва.Да до изчисти системата.От сервиза казаха,че симптомите ще отшумеят като се прекарат всички боклуци по системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.