Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обдухване на предно стъкло


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, застудя и си припомних един проблем който цяло лято не реших....

Проблема се изразява в това че предното стъкло не ми се обдухва добре. Забелязах че решетката от която се обдухва и където има датчик е насочена към седалките, което затруднява и забавя обдухването и изчистването от запотяване на челното стъкло. Миналата година си бях направил в бързината, от мека и тънка пластмаса обратна "клапа" която натиквах във фугата и обръщаше въздуха директно в стъклото.

Т въпроса ми е: имате ли същият проблем и ако го имате как сте го решили и, има ли решетка от друг модел и марка която да сочи директно към стъклото и мога да заменя моята с нея?

Благодарско на всички отзовали се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах тая грижа също. Двете духалки дето са централни, над средната конзола ги насочвах нагоре, почти затворени и така по-бързо обдухваше предния джам, Освен това, не е зле да видиш филтъра в какво състояние е, че ако е позацапан - това също е причина за по-слабото обдухване (донякъде). И също - трябва да е винаги сух филтъра, че вкарва влага иначе ако се намокри. А често се случва и да е влажен, поради спецификата на мястото, на което се намира. Според мен, не е добре домислено и от там идват също леки проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра е сменян това лято, гледам да е чист от листа и го чистя редовно.

Явно ще го поБългарявам....

Благодаря за съдействието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е баш по темата, но на мен ми е странно, как като се запоти предното стъкло, по-бързо се чисти когато съм изключил АС-то и врътката е на червено, а при включен бутон АС при същото положение на врътката не чува дори и на 4-та степен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм те разбрал правилно при включен климатик, изчиства по бързо.

Това е защото климатика изсушава въздуха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но според мен директното обслужване би следвало да е по-ефективно без да минава през агрегата, но фактите сами говорят. Както и да е, извинявам се за отклонението на темата. Само ме притеснява че се появи шум във високите степени при обслужване (3 и 4) нещо средно между бучене и дрънчене, което е по-осезаемо от към пасажерските страна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но според мен директното обслужване би следвало да е по-ефективно без да минава през агрегата, но фактите сами говорят. Както и да е, извинявам се за отклонението на темата. Само ме притеснява че се появи шум във високите степени при обслужване (3 и 4) нещо средно между бучене и дрънчене, което е по-осезаемо от към пасажерските страна

Колега, погледни тази тема. Може да ти е полезна за шума от към пасажерското място. Само предположение...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужи моторчето и позачисти и мисля че ще спре.

Влиза много прах и вода и от там "тръгват" нещата към бучене и стържене.

И при мен има от време на време странни шумове но за момента нямам време....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал си, че ... Забелязах че решетката от която се обдухва и където има датчик е насочена към седалките!

Как така, невъзможно е!? Не се сещам на Октавия 2003 как е, но да би да е някаква решетка, нещо като на Аудитата и да е възможно при монтаж да са я обърнали наобратно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като закупих Шкодака, малко след това си закупих 4 броя ветробрани марка Хеко, есен, зима лете преден джам не ми се запоява и в колата е винаги приятно. Просто споделям като допълнителен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да я обърнеш, требе да си гоУем *** за да я обърнеш :)

Редактирано от vladkant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.