Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Cruise Control Octavia 2 FL


ABV_Gunner

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам октавия 2 FL 2009 година. Колата е закупена от автокъща и я купих така - с неработещ.

Не е болка за умиране но все пак си е удобство... та

Когато дръпна лостчето на ON, не светва нищо на таблото. В сервизната книжка на илюстрация има че трябва до десния мигач на светне "километраж с скоростомера", но не. Всичко друго по лоста си работи безупречно.

 

Доколкото съм се ровил из нета - разбрах че най вероятно ще трябва да сменя цялото лостче.

 

Дайте някой съвет или препоръка по кого да отида да погледне проблемчето.

 

Благодаря Ви предварително и лек и безавариен зимен сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали си я закачал на диагностика? Да видиш дали няма някаква грешка записана? Или пък да е деактивиран...но не съм сигурен дали може т’ва да се прави. При всички положения, добре е да видите дали няма да си каже сама за проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен, че лостчето трябва да е на ON, за да сработи и светне лампата скоростта трябва да е над 30 май беше и да цъкнеш копчето SET (долното, което е отстрани на лостта).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде може би във форума ми беше попаднала тема, че чест проблем е че контактите в самото лостче се зацапват и като цъкнеш на ON не контактува от което колата няма как да разбере че си го включил. Решението беше разглобяване и почистване със контакт спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостчето се отваря много лесно и се почиства с контактен спрей или WD.

https://www.drive2.ru/l/288230376152130064/

Редактирано от santa123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скороста не е ли минимум 50 км/ч

Поне на шкода 1, 2003 година е от 50 км/ч нагоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и с 20 км/ч работи, единствено на 1-а предавка не се включва. Като цъкна ON, нищо не светва по таблото, трябва да цъкна Set и тогава се появява индикацията, че е включен.

Колата е О2 фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.