Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за някои подобрения


Vladi1987

Recommended Posts

Здравейте.

От 10 месеца съм собственик на Октавия 2 2005г. 1.9 4х4 ртъчна скоростна кутия и имам няколко питания. Искъм да направя някой подобрения като поставяне на темпомат и мултифункционален волан които съм намерил от ударен автомобил.Конфорт модула ми е 1K0-953-549-F което като прочетох не поддържа мулти волан.Намерил съм конфорт модул 1K0-953-549-AG. Изчетох доста неща, но все пак имам въпроси. Та въпросите са ми следните:

1. Ако махна моя конфорт модул проблеми ще има ли и когато сложа новия някакви обучения трбва ли да се правят.

2. Когато поставя мулти волана трябва ли да се правят обучения и ако да какви.

3. За темпомата мисля, че всичко съм изчел, но все пак имам въпрос как мога да разбера дали имам този допълнителен кабел за който се споменава в някои теми и обучението е само това дето се активира или има още нещо.

Извинявам се ако не съм се изразил някъде неправилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм сигурен на 100%, но при смяна на модула и последващо поставяне на мултиволан ще ти трябва да нацъкаш разни кутийки тук-там. Има вариант ако са от една кола да се помнят и да не се налага. За всеки случай, виж как са настройките в модула в момента, направи си скрийншотове и след като сложиш новия - ако нещо не е активирано - действай.

За темпомата не знам...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Модула и волана са били на един и същи автомобил, лоста за темпомата е от друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добър ден като човек който си купи модул волан и си го слагах. мога да кажа малко е драма :) но с повече мъки и 2-3 дена с VSDS става но модула трябва да е твоя Тайп като този дето си свалил. ако имаш въпроси ще помогна с каквото мога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по въпроса с темпомата мисля че заводско на всички само закачаш отлючваш с VSDS и си  готов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темпоматът също не е лесен. За коли след определена година (не знам точно след коя, дали 2007-2008-2009) е така - слагаш, кодираш и караш. За 2005 ще трябва и една “жица“ да се прокара...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа. Явно трябваше да попитам първо преди да ги взема, но бяха на много тънка цена. Та за темпомата с кабела май е по постижимо. Благодаря за отговорите. Темата пеодължава някой ако знае точна тема може да я пусне за да видя какво трябва да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте отново.

Днес най сетне намерих време и реших да монтирам волана и темпомата. Та ситуацията е следната. Всичко по монтажа мина успешно монтирах допълнителен кабел за темпомата както и новия волан, до тук всичко добре. След закачането на акомулатора учудващо за мен волана тръгна и копчетата работят, но след запалването на колата останаха да светят оранжеви лампички на таблото. Останаха да светят оранжево воланче и ESP-то, пробвах с адаптации и малко каране около 2 км., но нищо нестава остават да светят, след изчистването с vagcom отново се появяват. Върнах стария модул и грешката изчезна. Моля дайте идей на какво се дължи и как може да се оправи. За темпомата нищо немога да кажа, защото не е активиран и незнам дали работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си направил пълната адаптация на ESP-то.

Сигнализацията за волана се оправя лесно - въртиш крайно ляво и крайно дясно след това караш малко и steering angle sensor-a се адаптира.

ESP-то беше по-голяма занимавка , като дори имаше нужда от две адаптации - едната беше в движение да се извършат някакви действия (дори в инструкциите пише да се прави само на паркинг) .

 

Най-лесно е вадиш грешката с vcds , пускаш в гугъл и четеш каквао е правилната последователност за адаптация. 

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаптацията на ESP-to с VCDS-a се прави лесно но иска обучение и в движение  ако имаш време от овча купел съм мини насам и ще одаря едно рамо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.