Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2, 1.6TDI-105кс, 2010г. размер на патерица


shalata

Recommended Posts

Здравейте!

Искам да попитам дали има патерица за този модел и ако да какъв е размерът й? Имам място за резрвна гума, но не мога да намеря комплекта на самата гума (става въпрос за стойката с болта за завиване към нея, за гумата, крик и ключ).  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има патерици, но са доста скъпи(от към 120 до към 200 лв) и обикновенно ги ползват такива като мен с бензинови коли на газ. Моята патерица е с размер 125/70/18. За дизелова кола по добре си вземи стандартна гума - моята беше стандартна 195/65/159(чисто нова гума и джанта ги продадох за 50 лв) но поради поставяне на газовата бутилка я продадох, като продадох и кората(за 10 лв) която се слагаше в нея за поставка на крика и ключа за гуми и ми остана само един пластвамосов болт с гайка за пристягане. Ако той би ти свършил работа ще ти го подаря, но не е в София и ще мога да го донеса след коледа . В ОЛХ най-вероятно може да намериш  и пълен комплект гума с принадлежности.  

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавия е същата, но резервната гума е 205/55/16 с метална джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има патерици, но са доста скъпи(от към 120 до към 200 лв) и обикновенно ги ползват такива като мен с бензинови коли на газ. Моята патерица е с размер 125/70/18. За дизелова кола по добре си вземи стандартна гума - моята беше стандартна 195/65/159(чисто нова гума и джанта ги продадох за 50 лв) но поради поставяне на газовата бутилка я продадох, като продадох и кората(за 10 лв) която се слагаше в нея за поставка на крика и ключа за гуми и ми остана само един пластвамосов болт с гайка за пристягане. Ако той би ти свършил работа ще ти го подаря, но не е в София и ще мога да го донеса след коледа . В ОЛХ най-вероятно може да намериш  и пълен комплект гума с принадлежности.  

Ами ще съм ти благодарен, защото на мен ми трябва точно този болт. Въпросът е, че не знам как да застопоря тази гайка отдолу дето е на дъното под гумата, но ще го мисля. Мисля си, че тя стой на подложка отдолу. А за комплект резервни гуми търсих в ОЛХ, но няма и затова се замислих за патерица поради тази причина. Щеше да е хубаво, защото ми трябва и крик с ключ.

Редактирано от shalata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ми към 24 ти да се сетя да го взема. Самия болт от едната страна има нещо като чопче та с което сигурно се захваща за ламарината. Незнам обаче как става защото преди за сложа газ не бях махала резервната гума а след това вече беше махнат.

Комплект Крик и ключ със сигурност има в олх просто търси по подробно. Пък и тук във форума има едно момче от Бургас което продава няколко Шкода на части може и да има тези неща. Виж в раздел продава и му пиши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ми към 24 ти да се сетя да го взема. Самия болт от едната страна има нещо като чопче та с което сигурно се захваща за ламарината. Незнам обаче как става защото преди за сложа газ не бях махала резервната гума а след това вече беше махнат.

Комплект Крик и ключ със сигурност има в олх просто търси по подробно. Пък и тук във форума има едно момче от Бургас което продава няколко Шкода на части може и да има тези неща. Виж в раздел продава и му пиши

Крика е ясен, но самите ключове нямат ли някаква определена спецификация според големината на болтовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало всички от ВАГ групата да са с еднакви ключове за болтовете, но не съм на 100 % сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ключа е 17-ка. Стават от всякакви вагени, моите (патерица, крик и ключ) са от Ауди. Само внимавай с крика, че са два модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно криковете са еднакви, разликата е в накрайника. Трябва да е от този вид.

https://img01-olxbg.akamaized.net/img-olxbg/104080668_4_585x461_krik-za-opel-i-krik-shkoda-fabiya-i-drugi-avtomobili-karavani-lodki.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този?

https://www.olx.bg/ad/krik-klyuch-za-gumi-i-kuka-halka-uho-za-teglene-za-audi-i-vw-golf-4-ID6ny08.html#9cd369319e

 

И да питам понеже имам възможност да взема патерица с комплект какъв ще е размера, защото четох тука във форма различни неща. Моята шкода е заводски със 17ки, в момента е с 16ки, като са с размер 205/55/16 5х112 размер на отвора 57мм 

Редактирано от shalata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти изобщо правиш ли си труда да четеш като някой ти отговаря на въпросите. Този комплект ще стърчи към четири пръста от патерицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти изобщо правиш ли си труда да четеш като някой ти отговаря на въпросите. Този комплект ще стърчи към четири пръста от патерицата.

Естествено че да, не става въпрос за първата снимка а за последната, на която е цялата патерица с комплекта в нея както си е. Просто не си разгледал последната снимка. Мога да взема пълен комплект с патерицата заедно, но пак казвам четох мнения на колегите във форума за размерите на патерицата и мненията са различни. Въпросът ми беше дали ще стане 125/70/18 патерица или друг размер да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

125/70/18 пасва идеално. Не съм карал с нея и дано не ми се налага, но я слагах и отпред и отзад за проба и видимо няма проблеми. Външния размер отговаря с разлика от 2-3 мм както на 195/65/15 така и на 205/55/16 и се събира идеално на мястото за резервната гума в багажника. Но пак казвам при условие че си дизел и имаш достатъчно място в багажника по-добре си вземи стандартна гума с джанта от един от двата размера по-горе - хем по-евтино ще ти излезе - гума с джанта е около 50 лв , а патерицата поне 100-120, хем е по добре ако се наложи да я ползваш да не се съобразяваш , че си с патерица да караш по-бавно и внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички, които ми писахте! Купих си комплекта с цялото оборудване за 50лв.( плюс винта за джантата към купето), сега ми остава гума с джанта и съм готов.

Edisonov, благодаря за предложението за винта, но засега няма да ми трябва. 

Весели празници на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.