Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на ГНП - къде?


johnnie213

Recommended Posts

Здравейте, преди 3 месеца започна да ми тече нафта от уплътненията на капака и средната част на ГНП. След консултация с Pepino (Пепи) и напътствия по телефона от негова страна си купих ремонтен комплект на BOSCH и успях да си сменя двете големи уплътнения. След "спасяване" на летния сезон и изминати 5300 километра след като застудя тези дни се появи нов теч от някое от другите уплътнения, които не съм сменил. Явно си трябва цялостна подмяна на всичко от комплекта, но за мен ремонта е сложен, нямам и всички необходими инструменти и познания. Та след търсене в google успях да намеря няколко сервиза в София и околностите за които има положителни мнения из форумите, но се оказа, че искат помпата да е предварително свалена за да я рециклират и калибрират (тъй като имат много поръчки и нямат време за губене в демонтаж и монтаж).

 

Някой има ли опит с читав сервиз в който мога да получа цялостна услуга - демонтаж на помпата, ремонт, калибриране, монтаж, зацепване и центровка?

 

Четох сравнително добри отзиви за един от оторизираните BOSCH сервизи, който е в Дружба и е на удобно място в близост до метростанция. Името му е НН-Сервиз ООД. Ще съм благодарен ако някой има впечатления от ремонт на ГНП там (както и всеки друг сервиз в който мога да получа нормално обслужване )преди да съм се "хвърлил на сляпо". Пише, че дават гаранция за ремонта и влагат оригинални части на BOSCH.

 

Лошото е, че всичко при мен протича подобно на описаното в много полезната тема http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/51368-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BD%D0%BF-%D0%BD%D0%B0-19-tdi-alh/ на колега от форума, но аз не се наемам сам да продължа и с другите смени на уплътнения, които той е направил. С продължаване на падането на температурите течовете ще се увеличават и трябва да взема сериозни мерки.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар да не съм ходил лично по какъвто и да е повод, ще си позволя да спомена името на Трансексперт. От белия списък са. Даже по други теми за ремонти съм гледал и снимки от сервиза - изглежда имат всичко необходимо, за да ти съдействат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е да се знае, че настройката на помпата на този автомобил, се прави на него, при монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар да не съм ходил лично по какъвто и да е повод, ще си позволя да спомена името на Трансексперт. От белия списък са. Даже по други теми за ремонти съм гледал и снимки от сервиза - изглежда имат всичко необходимо, за да ти съдействат :)

 

+ 1

Сервиза е изключително добре оборудван. Също така ако случайно има нещо, с което да не се справят ( в което силно се съмнявам ), просто ще те върнат. На прима виста цените ще ти се сторят високи, но нещата се вършат точно както трябва, без да се правят мизерии. Карал съм там всякакви талиги със всякакви дертове, винаги съм бил много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар да не съм ходил лично по какъвто и да е повод, ще си позволя да спомена името на Трансексперт. От белия списък са. Даже по други теми за ремонти съм гледал и снимки от сервиза - изглежда имат всичко необходимо, за да ти съдействат :)

 

+ 1

Сервиза е изключително добре оборудван. Също така ако случайно има нещо, с което да не се справят ( в което силно се съмнявам ), просто ще те върнат. На прима виста цените ще ти се сторят високи, но нещата се вършат точно както трябва, без да се правят мизерии. Карал съм там всякакви талиги със всякакви дертове, винаги съм бил много доволен.

 

Колеги, благодаря за предложението. Трансексперт беше първото място където се обадих, тъй като от началото на 2013 година (благодарение на добрите отзиви от Младен MasterOne) си поддържам колата само там и съм изключително доволен. За голямо мое съжаление Евгени ми каза, че не извършват ремонти на ГНП. В този сервиз си оставям колата без никакво притеснение - и всичко винаги е направено както трябва и информацията която получавам лично от Евгени за всяко нещо е изчерпателна и много полезна за мен.

 

Та така търся друг подобен на Трансексперт сервиз за ГНП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето ти 3 варианта.

И трите са от белия списък. Обаждаш се питаш дали правят ГНП, ако не - питаш къде ще те пратят.

 

Автокомплекс РС - Орландовци


 

Елбатрон - Красна поляна


 

Мишо в с.Герман - на 5мин от Трансексперт


 

Мисля, че който и да избереш от трите - ще останеш доволен. Чуй се с трите сервиза и виж, кой кога може да те приеме и каква оферта ще ти даде, като пари, време и т.н.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах в НН-Сервиз ООД, за който писах по-горе. Цената която ми дадоха е 220 лв за ремонт и 150 лв за демонтаж и монтаж на помпата. Срок за ремонта от 1 до 3 дни в зависимост от натовареността им. Като питах дали цената включва настройки и центровки след монтажа, жената с която разговарях ми каза, че майсторите знаели какво да направят.

 

След поста на колегата:

 

 

Колега ето ти 3 варианта.
И трите са от белия списък. Обаждаш се питаш дали правят ГНП, ако не - питаш къде ще те пратят.
 
Автокомплекс РС - Орландовци

 

звъннах на Радо и ми каза, че може да направи ремонта в рамките на деня ако я закарам сутринта в 9 (това е по-добрия за мен тъй като ползвам колата всеки ден), като ще ме приеме на 08.10.2018. Избрах този вариант, тъй като отзивите в темата са добри, а и предпочитам персонално отношение.

 

Иначе преди да започна да си карам колата за обслужване и ремонти в Трансексперт съм ползвал и услугите на Ники и Мишо - от които също съм доволен.

 

Благодаря на всички, които писаха в темата. След ремонта ще напиша какво е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е да се знае, че настройката на помпата на този автомобил, се прави на него, при монтажа.

Извинявам се че малко ще пълня със спам, ама да питам Пепино.

Преди месец-два си сменях уплътненията на моята помпа (окти 1.9 tdi помпа дюза 101 коня), къде и как се правят настройки на помпата? Сваллих я, смених уплътненията и я качих. Не видях да има някакви "настройки", дори смея да твърдя че малко спадна разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти изобщо не е спам. Всички разяснения по настройките на горивната система са интересни. При мен след смяната на двете уплътнение се наложи да се настроят mg на празен ход с помощта на VCDS, което ми обясни как става Пепи в телефонен разговор, за което съм му много благодарен.

 

Тъй като сега ще се наложи демонтаж на цялата помпа ще трябва да се правят и други настройки, които Радо от Автокомплекс РС ми каза, че ще направи. И при мен показанията за разхода на празен ход на компютъра без консуматори паднаха от 0.5 л /час на 0.4 л. / час. Това предполагам е заради леката разлика в стойностите преди и след смяната на уплътненията на mg на празен ход.

 

Колега е пуснал една тема за центровка на ГНП с VCDS http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/55314-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BD%D0%BF-%D1%81-vcds/ за двигател 1.9TDI ALH 90HP.

 

Моята е с двигател 1.9 TDI ASV 110 HP.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че малко ще пълня със спам, ама да питам Пепино.

Преди месец-два си сменях уплътненията на моята помпа (окти 1.9 tdi помпа дюза 101 коня), къде и как се правят настройки на помпата? Сваллих я, смених уплътненията и я качих. Не видях да има някакви "настройки", дори смея да твърдя че малко спадна разхода.

 

Помпа дюзата няма ГНП. Незнам кои уплътнения си сменял, вероятно на тандем помпата. Там настройки няма какви да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я ремонтираха преди 2 г. в Зара ауто и за сега всичко е ОК. Смениха всички уплътнения.Доколкото знам там я демонтират/монтират и я носят за ремонт в дуг сервиз с гаранция 1 г. Тук си рециклирах и рейката.

Сервизът е между Студентски град и околовръстното по пътя за Бистрица. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я ремонтираха преди 2 г. в Зара ауто и за сега всичко е ОК. Смениха всички уплътнения.Доколкото знам там я демонтират/монтират и я носят за ремонт в дуг сервиз с гаранция 1 г. Тук си рециклирах и рейката.

Сервизът е между Студентски град и околовръстното по пътя за Бистрица. 

Вероятно имаш предвид ZAR auto на Бистришко шосе (бул. Климент Охридски), пада се в ляво като се качваш към Икеа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=13&t=6914&p=686698&hilit=%D0%A1%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD#p686698

Ще се самоцитирам отпреди 13 години. Майсторът си е същия, телефонът е същия, мястото е същото. За смяна на всички уплътненния на гнп с включени всички съпътстващи дейности ми взе 230 лв. преди 4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В понеделник на 08.10.2018 г., както се бяхме разбрали предварително по телефона в 9 часа посетих сервиза на Радо от белия списък (Автокомплекс Р.С.-София). Оставих колата и към 17:30 Радо ми се обади, че е готова. Човека ми показа и доста снимки от ремонта. Беше сменил и няколко други гарнитури, които е видял, че са заминали, както и тази на вакуум помпата (от която имах теч). Беше запазил и всички стари гарнитури и уплътнения за да ми ги покаже и да ми обясни какво и как е правил. В момента още продължава да мирише от предната решетка на нафта, но не знам дали е от изтеклата преди ремонта и при демонтажа нафта или пак има някъде теч. При оглед не забелязвам някъде да има такъв. Ако може някой колега да сподели след ремонт на ГНП дали е имало мирис на нафта и ако отговорът е положителен колко дълго е продължил. За сега това е от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не са я почистили в сервиза?

С обезмаслител и после с вода  и не трябва да мирише.

Все пак нафтата е капала, а не е пръскала от помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.