Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ключа за управление на огледалата.


strazhara

Recommended Posts

Здравейте

Случайно реших да настроя лявото огледало и когато поставих ключа в положение "L" ляво регулиране на огледалото, започнаха да се движат и двете огледала в синхрон. При превключване на  позиция дясно се движи само дясното огледало.

Въпроса ми е така ли трябва да се движат и двете, когато ключа е на позиция ляво огледало ?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го намерих в ръководството за Октавия тауар.

 

 

Позиция

 

Нагряване на външните огледала (само в автомобили с електрическо

управление на прозорците).

Позиция L

Едновременно управление на лявото и дясното огледала (важи само за

автомобили с електрическо управление на прозорците).

Управление на лявото огледало (важи само за автомобили без електрическо

управление на прозорците).

Позиция R

Управление на дясното огледало

Редактирано от strazhara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно,така ти е програмирана колата.Синхронизрано регулиране на страничните огледала или нещо такова се казваше.Ако те дразни и не искаш ,когато регулираш лявото,да се регулира и дясното ,това може лесно да се деактивира със VCDS-а за няма и минута време,със премахване на едно "тикче/чайка" от кодинга на контролера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за отговорите.

Наистина това се е водело за екстра, но аз нещо досега не съм я забелязал. Даже разглобих ключа но не открих нищо нередно вътре по-спойките и контактната част. Определено с VCDS-а не съм ровил по кодинга  на контролера и ако някой знае по-подробно нека обясни, ако ли не и така, ще се кара(все пак не е някаква повреда).

Поздрави

Редактирано от strazhara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за отговорите.

Наистина това се е водело за екстра, но аз нещо досега не съм я забелязал. Даже разглобих ключа но не открих нищо нередно вътре по-спойките и контактната част. Определено с VCDS-а не съм ровил по кодинга  на контролера и ако някой знае по-подробно нека обясни, ако ли не и така, ще се кара(все пак не е някаква повреда).

Поздрави

 

Ми хем си е екстра хем и практично и по евтино! 3 в 1 :D

Даже знаем как е станало:

Преди много години конструктора Петер (който бил от първите имигранти) проектирал всичко правилно и както си требе! Всяко огледало си имало собствена две огледала - 2 врътки и няма да се чудиш кое що е!

Обаче минал един парашутист натегач от борда на директорите! И като видял двете врътки почнал:

Ти луд ли си ве знайш ли колко струва това цяла врътка повече?! Че и кабели два пъти повече ядове повече! Ти кво искаш - пак да няма премии ли? Я да махаш едната! Че и много претрупано става!

И така се получило сегашното положение..С една врътка двете :eusa_clap:

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде ще ги турнеш тия две врътки?

 

 

Хехе началник !! Ти явно също си от борда на директорите счетоводители :D  :D  Зарад туй са махнали едната врътка я!

И всеки трети клиент разглобява копчето да огледа спойки :tooth:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък ние с октавиите с грозни табла си имаме копченца L и R и си ги гласим отделно. :D Но пък нямаме подгрев....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се качих в чисто нов VW Tiguan и при него с дясното се регулират двете, а с " L" лявото .

Редактирано от strazhara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се качих в чисто нов VW Tiguan и при него с дясното се регулират двете, а с " L" лявото .

 

хахаха сигурно  директора същия стиснат парашутист :D

Аве братле...

Аз казах ли ти че Петер като му забранили да сложи втора врътка от икономически причини той замислил как да компенсира купувача !

Я пробвай примерно следното:

Като натиснеш копчето за заключване на дистанционното и задържиш повече от 3 секунди автоматично ти вдига всички стъкла прибира огледалата и заключва!

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.