Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

октавия 1.9 тди 110 к.с не пали


mirko2001

Recommended Posts

Здравейте, проблема ми е следния, автомобила го карах всеки ден без никави проблеми , единствено тракаше демфера и то не постоянно, спях я последно пред дома ми и не я карах три дена, и до там не ще да пали, оставих я така , на другия дена пак въртях, и по едно време запали,работих около 5 мин и я изгасих,после пак я запалих, и след това пак не. заредих акумулатора погледнах горивни я филтър беше празен.долях 10 литра нафта напълних филтъра, дойде и на ум да обезвъздуша,отвих първа дюза и приятел вътртеше докато излезе нафта, втората не можах да отвия , барнах и третата и директно запали, работи пак около 5 мин и загасих, завъртях пак не пали повече, стартера върти. Да отбележа и че при завъртане на контакт не се чува никакво . цъкане, приятел ми каза че трябва да се чува цъкане на помпата. Това е , моля за мнения и помощ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е нещо с помпата щом е празен филтъра - значи не докарва до там нафта. Провери я нея първо и ако се налага - ще трябва смяна. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да лампата свети, стартера върти ама сякаш не може да завърти двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм слагал чип, карах я безпроблемно до момента в който я оставих за три дни и до там :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е от клемореда на контактния ключ? При мен имаше такъв проблем - известно време гаснеше в движение, светеха разни индикации по таблото и накрая след като спрях на един паркинг когато реших да запаля започна да върти стартера, но не качваше гориво. Оказа се износен клеморед. На О1 се сменя много лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но на мен не са ми светвали никави индикации на таблото, има ли подкачваща помпа в резервоара на тази октавия1,9 тди 110 кс 1999 г е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма помпа в резервоара

 

май ти взима въздух от някъде по горивната система - имаш ли прозрачен тръбопровод за нафтата пред помпата да се види за балончета

 

или е електрически проблем ( клеморед / реле 109 / ГНП клапана  или нещо по инсталацията )

 

като не пали замери на клапана на помпата какво напрежение идва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има прозрачен маркуч, има едно балонче вътре, и като започне да върти това балонче се премества към помпата не не преминава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клапата се движи свободно, видях се в чудо, не мога да я закарам и в сервиз, утре ще гледам реле 109. Благодаря ви за мненията, и очаквам кой каквото  се сети да помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад в резервоара има една сондичка(под задните седалки). За нея е закачен поплавъка на нивомера за горивото, а най - отдолу има пак поплавък(черна пластмаса :) ) този поплавък в зависимост, колко гориво имаш в резервоара, регулира от къде да смуче. Ако имаш малко гориво, смуче от дъното на резервоара, ако имаш повече, поплавъка(черната пластмаса) отива нагоре и пълни цялата ''кошничка'' и от там взема гориво. Общо казано, на две е разделена. Там има гумени уплътнения, а около тях се събира мизерия и пречи на горивото да пълни кошничката. Ял съм го същия х*й, като смених едното уплътнение с по - дебело, тогава напълно се затвори горното деление и пречеше да влиза гориво, става вакуум(или нещо такова, но горивото при мен се връщаше в резервоара) и изпразва горивния филтър и няма палене. Ако е задръстено се получава същото. И да успееш да я запалиш, колата ще изгори повече, от колкото влиза в кошничката и ще угасне. Провери ги тези неща, изчисти, напълни филтъра и пробвай. Става бързо и лесно и дано да е от това. Аз дори съм махнал уплътненията и си смуче само от дъното на резервоара. ;)

Успех.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, още днес ще извадя сондата и ще почистя. Трябва ли после да обезвъздушавам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен, оказа се реле 109. Благодаря на всички за мненията и помоща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.