Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Капак с гарнитура на клапани Октавия 1 1.9 TDI - ALH


phpopov

Recommended Posts

 Днес реших да си сменя гарнитурата на капака на клапаните, че таеше масло. Купих си гарнитура, свалих капака и реших да сваля гарнитурата. Пробвах с отверката да я отлепя, но не се получи и си помислих, че се е спекла и напънах по силно и взе да се чупи на парчета. После погледнах, че гарнитурата ми от двете страни на капака е с еднакви полукръгове, а новата е със един полукръг от едната страна и друго по малко и плътно гумено полукръгче от другата. И се притесних, че нещо не е наред. Оказа се, че при двигател АLH произведени от януари до септември 2001 капака е с вулканизирана гарнитура и върви комплект на една хубава цена около 280лв. И моята е от тези и сега с почти премахната гарнитура след голямо чудене, реших да пробвам да я заменя с по-дебел слой силикон за гарнитури на Victor Reinz 300+. Някой да ли се е сблъсквал със същия проблем и как го е решил?

Редактирано от phpopov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше теч, след 3 чисто нови гарнитури и на 4-та гарнитура яко силикон- нищо....оказа се крив капак на шиб@но място, смених капака който дойде в комплект с гарнитурата и капачка за налимане на масло, от ЕТ за 350 кинта.

Обаче не знам какъв ми е двигателя-окти 03' 4х4 1.9 tdi помпа- дюза 101 коня....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг е (твоя сигурно е ATD). ALH е с роторната помпа 90кс.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Реших проблема като си намерих друг капак, втора употреба със здрава гарнитура намазана с черен силикон за гарнитури. Не рискувах да замествам гарнитурата със слоеве силикон. Подобни капаци стават и от Голф 4, Бора, 90 и 110 коня, произведени до 2001г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако двигателя е след 2001г. може ли да се подменя само гарнитурата, защото знам че на всички ALH си върви с капака независимо от годината? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.