Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с парктроник


Speedster

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следния проблем с парктроника.Като включа на задна скорост парктроника се включва.Имам звуков сигнал за включване.Визуализира се на радиото.Светлините отзад за заден вход се включват но веднага що отпусна съединителя и колата започва да се движи парктроника се изключва,светлините за заден вход изгасват,визуализацията изчезва.

Съответно ако натисна съединителя отново до края парктроника се включва.На контакт само при отпускане и натискане на съединителя проблеми няма и парктроника си работи перфектно.Закачих я на ВагКом и там грешка не се регистрира.Някой знае ли на какъв принцип работи парктроника?Подозирам че е някой датчик но незнам кой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранването  на парктроника  се взима от веригата  на задните светлини, което означава , че може да  е повреден датчика  за заден ход на скоростната кутия.

Това  е по теория, от  опит на мои коли , винаги от там съм взимал захранване. 

Провери по скоростната кутия  за датчик и виж дали  е добре влязъл  в леглото си, дали кабелите  са здрави, а също  и тампон/и  на скоростната кутия, дали  се размества при тръгване и да се получава усукване  на кабелите и да са се скъсали жичките  в тях .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте  нов съм, и аз  искам да попитам за подобен проблем, колата е Scoda Octavia 2,  2005г  1,9 TDI. Нямах звуков сигнал на партроника, когато включа на задна за момент музиката намалява и на екрана се показва кола за секунда може би. Казаха че говорителчето неработело ,когато го смениха звуков сигнал има, но нито намалява музиката при включване на задна, нито на екрана ми излиза картинката на колата!

Моля ако някои може да помогне с решение на проблема ще съм благодарен :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя проблем е решен.Оказа се жичката която свързва датчика за задна скорост който се намира на скоростната кутия.Най лесно се намира ако колата се вдигне и се вижда иначе трябва да се маха кутията на въздушния филтър.На клипа може да видиш как да достигнеш до него:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.