Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OK1 за 3000лв , размисли и страсти


maxrpm

Recommended Posts

Здравей. Ето ти моите разходи за 1г с Octavia 1 90hp ALH

https://www.carspending.com/bg/vehicle/7549-skoda-octavia-1-9tdi-90hp-combi-automatic

Автоматика да не те бърка. За него съм дал само 80лв за обслужване :)

Данъка е в размер на 22.50лв, като от 01-01-2019 става 35лв. Гражданската е 282лв.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    23

  • Алекси Георгиев

    7

  • Typi_taratajki

    6

  • sauber

    5

Най-много писали в темата

Много полезно инфо , благодаря ти, утре ще си го разпечатам в работата и ще го прегледам, за да знам какво се троши. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, legaltk написа:

Ти 1 година чака някой да се сети..... Накрая направо я подари тая LK

За съжаление, наистина я подарих, а ми се щеше поне да остане тук. Ама човека си я гледа и доста я хвали. Чат-пат ми праща даже снимки от разходки :)

 

На 16.12.2018 г. at 15:53, Алекси Георгиев написа:

Велко, аз подшушнах в една друга тема.. когато искаше да купува 530д, но всеки си решава!

Пари не му даваме - акъл колко щеш! Така че, Саше, намери си колата, търси я, па дори и на снимка да я видиш, тя ще ти намигне!

Наздраве!

Помня :) 

Здраве да има - ще изскочи точната кола за Сашо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз щях да гледам тая ама така и не стигнах до нея: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11528708935895915&slink=94mhec . Потелефона момчето каза, че колата била на техните ама си купили друга и тая вече не им трябвала и затова я продавал, но все пак истории много могат да се съчинят :) Мисля, че се намираше в кв. Стрелбище ако не се лъжа. На снимките ми се вижда добре, но каква е реалността само ако ти се занимава може да видиш  :)

 

Успех с търсенето 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента, само размишляваме, заслужава ли си или не. Кола ще се купува през Април или Август. Видях я тази кола, изглежда добре, като изключим колоните на задната кора. Кола от Враца, Лом или Монтана няма да си взема, не че хората са лоши, напротив, но просто в тези градове има толкова много дупки и ями, че окачването 100% е за пълен ремонт. 

 

Освен това колите зимата са по - скъпи, защото на хората им е по студено. Увеличава се търсенето, увеличава се и цената. Това съм го забелязал още когато търсех макса, нищо че го купих края на Декември 2013

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , само като размишление - няма ли да ти е по-лесно да си инсталираш Шкода пач на конзолата и да си тунунговаш едно комби ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам последния NFS , но леко ми забива, защото съм още на сокет AM3+ и само с 8гиги рам, по - забавно ми е да си го играя на живо ;) То реално погледнато сменям колата, само защото искам климатик и да не ръждясва с поглед, а комби няма как да се тунингова, то крещи - "Имам 2 деца и куче,  затова карам рейс. "

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че "черната" не е във Враца, защото снимките пред този Т маркет не е нашия Т маркет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай впредвид, че климатичната система на Октавия 1 не е от най-безпроблемните. Често им се протриват тръбите около дехидратора, особено ако нещо е пипано в района и не е сглобено както трябва. Ако дълго време не е зареждана профилактично системата, дори и да работи, 100% маслото в системата е намаляло/изчезнало и е само въпрос на време да задерат буталата на компресора. Охладителните перки, ту някоя от степените им изгори, ту направо цяла перка изгори. Дунапрените в тялото с клапите под таблото са друг неприятен проблем и т.н.

 

Т.е., екстрата, заради която търсиш Октавия 1, може да те разори/ скапе нервите, а веднъж развали ли се нещо по климатичната система, бъди сигурен че след него и други елементи ще се скапят. Аз проблеми с моята кола други не съм имал никакви, но климатика го ремонтирам всяко лято за сметка на това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, DGSTN написа:

...

Имам О1 тур от 10 години и 180000 км. Обикновено правя профилактика веднъж на две години. Не съм имал никакви проблеми с климатика - стандартен базов модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.12.2018 г. at 21:37, DGSTN написа:

Имай впредвид, че климатичната система на Октавия 1 не е от най-безпроблемните.

 

 

Напротив,в пъти по-надежден от на Голф5 и производните му.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз , благодарение на съвета на Гената , си взех комп. Тази година октавия няма да има, по - добре комп , отколкото кола за 3000лв , която реално струва 5000 лв, и  дето е на дроб сърма, тази година комп и Фелиция , догодина комп и Октавия. :) По - добре е да се чете за шибаната Октавия 1 год , отколкото да я взема и да виси пред нас строшена.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да слушам приятели как казват - "Тя се строши защото оня ден я въртя на осморка!" А ти, вътрешно да знаеш , че не е от това... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си направил. С бюджет 3000 и аз търсих Шкода преди 2 години, за баща ми. Само скрап. Смених марката и вече 2 години само сипва бензин в един фокус, дори не си и помисля за газ с разход от 6/100. Вярно, фенове сме, но.... понякога има и брак по сметка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форд... Един запалил зимата и го нарекли фокус... Ти едно време в една тема помня много наплю шкодите, но на мен ми трябва спортен и мощен автомобил, затова искам Шкода. Причина да сменя марката може да бъде само и единствено цените в 2та магазина за части. Форда или всичко останало ще е компромис с бързината и визията на автомобила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще ми извиняваш, а може и да не, амя в трите думи, спортен, мощен и Шкода, не намирам никакви допирни точки. Може би по удачно би звучало... шкода, практичност, достъпност... нещо такова ми дойде на прима виста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е достатъчно тежка кубинката , момче. Практичност в Шкодата не виждам, в фабия 1 няма поставки за чаши , достъпна е толкото колко едно най - обикновено БМВ.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коменрирам само параметрите на твоя бюджет ;) За визия... там не се коментира, всеки има вкус. Контактите ми с Шкода наистина започнаха разочароващо, но с годините се заобичахме. Нито е заради визията, нито заради спорта, най вече практичността май ме доведе в тази секта :D Като намериш спортната и визуално убийствена Шкода за 3000, вярвам ще споделиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Спортна Шкода" ? Най- бързата тупалка, което е Супърб Спортлайн е с вървежа на Ауди, Бмв, Мерцедес и др. среден клас.

Единсвената спортна Шкода е Фабиа R5, която навярно е към 600 000 EUR и на всеки 10 000 км навярно се сервизира за сума като нова Октавия...

Шкода е all around кола и за това е толкова успешна. Но за спорт не може да се говори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме виждал да бързам сутрин за работа, вярно че сигурно харчи към 20/100, но тук разхода не ни вълнува. Веднъж даже толкова закъснявах, че спечелих приза за най - бързата снежна топка с прозорче.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,те не разбират защото не са карали фелисия.

Аз от 10 години карам моята,мога да си взема много нова кола в момента.

Примерно Октавия 2004та година,ама не желая. Няма пътното поведение на фелисията.

Редактирано от Pinion.Korona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Pinion.Korona написа:

 

Колега, би ли разяснил по-конкретно понятието "пътно поведение". Ясно ми е, че има много страни, но ти на кои залагаш?

"Много нова кола примерно Октавия 2004та" ... Това няма да коментирам, щото и мойта е нова (1998-ма)

Ако трябва изтрийте ми поста, но не се стърпях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.