Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

преди 21 минути, Stucata написа:

п.п. тоя стенен Съб не е истински Ролекс, а некви китайски ръчички са ги сглобявали :D Ма ме кефи...уж.

 

Хахаха, това е ясно, въпросът беше че не бях виждал ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.6k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    769

  • Stucata

    686

  • niki

    351

  • Боре

    236

Преди 4 часа, Stucata написа:

Честито, @Боре! :) В крайна сметка си е аксесоар, пък било то кварц. 

Явно бройката трябва да се подържа. Утре, след срещата с Патрик, да не си викнеш още един?

 

Учтивия Лос вече няма Kano, но друг има

16179821614201388355516671696232.thumb.jpg.af050b4dd84537f2f2b0e9fb9e6cdea3.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@IzoliniЧестито, много е хубав!

@Боре Честито за Викторинокса, аз много го харесвам този модел, но ми се иска автоматиче. Жълтият направо е трепач - плаче да ходи на море.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Явно бройката трябва да се подържа. Утре, след срещата с Патрик, да не си викнеш още един?

 

Учтивия Лос вече няма Kano, но друг има

16179821614201388355516671696232.thumb.jpg.af050b4dd84537f2f2b0e9fb9e6cdea3.jpg

 


Тя, срещата с Патрик, вече мина ;)

 

преди 3 минути, niki написа:

@IzoliniЧестито, много е хубав!

@Боре Честито за Викторинокса, аз много го харесвам този модел, но ми се иска автоматиче. Жълтият направо е трепач - плаче да ходи на море.

 

Благодяра Ники, точно наближаващото лято ме подтикна, но аз по принцип си харесвам шашави неща... ?

 

П.П. Хайде на пазараааа, кой разбира - тук се спира ?

Остана още един кварц и Мако-то...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента Ориент са адски евтини в Fashiondays. Ако някой го интересува, може да разгледа. 

 

Имаше даже "новия Тритон" за 450 лева, както и Камасу за 380. Каното е около 320, с изключение на 2 цвята, а мако и рей са около 310.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Pijomir написа:

В момента Ориент са адски евтини в Fashiondays. Ако някой го интересува, може да разгледа. 

 

Имаше даже "новия Тритон" за 450 лева, както и Камасу за 380. Каното е около 320, с изключение на 2 цвята, а мако и рей са около 310.


? Еб@си цените ! 

Мислех, че тези продават само фЙешън часовници ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Боре написа:


? Еб@си цените ! 

Мислех, че тези продават само фЙешън часовници ...

Имат и Ориент. Общо взето, цените им за България са невиждани. Да, може да се намерят дори и по-евтино извън България, но, като цяло, с тези цени Фешъндейс обезсмисля цялото занимание да търсиш. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа... Потвърдиха ми, че другата седмица ще ми пратят Zelos Horizons... Този път са по-бързи, сигурно защото произведените бройки са поне наполовина... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Имат и Ориент. Общо взето, цените им за България са невиждани. Да, може да се намерят дори и по-евтино извън България, но, като цяло, с тези цени Фешъндейс обезсмисля цялото занимание да търсиш. 

В един UK форум четох, че са поръчвали от уж сигурни сайтове Ориенти и са получавали ментета. Или дефектни бройки - няма луминесценция, нещо не е бръшнато, друго не е полирано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поръчвал от Фешъндейс - ок са. Мисля, че са свързани с емаг, между другото. 

 

Освен това, винаги можеш да върнеш продукта, ако е менте. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Izolini написа:

В един UK форум четох, че са поръчвали от уж сигурни сайтове Ориенти и са получавали ментета. Или дефектни бройки - няма луминесценция, нещо не е бръшнато, друго не е полирано...

 Ице, при Фешъндейс това е малко вероятно, да не кажа невъзможно. Прекалено големи са, за да си вкарват автоголове.

Аз също пазарувам от тях, при това доста. Никога не съм получавал повредена стока или менте.

Аз си купувам парцалки и обувки - оргиналдъ са ?

Сравнявал съм със същите модели, закупени от  други сайтове и магазини, включително от “официални” магазини на съответната марка - нямат разлика.

Учудих се за часовниците, защото все ми излизат Томи, хАрмани, СК, Фосил и прочие... А да, винаги са имали Casio.

Сега виждам, че имат и други.

 

А и наистина, винаги можеш да върнеш продукт, дори без причина или “Миии, не ме кефи”, за тяхна сметка ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фешъндейс и въобще всички сайтове на Данте са платформа, не търговец. Те нищо не продават, а само листват. Предното го разбирайте от търговска, не от юридическа гледна точка. Напълно възможно е нейде да се вмъкне някое менте на нещо, но... както е казал и Боре - Връщаш си както ти скимне. Аз и от официални сайтове на големи физически търговци съм им "жмел". Не с менте, а с едната маратонка е 44, другата е 42, а аз съм поръчал 43. Ама случва се. Когато се поръчва от читави места, а не от незнайни ОЛХ и Фейсбук търговци, закона ни пази :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, sauber написа:

с едната маратонка е 44, другата е 42, а аз съм поръчал 43

Какво се оплакваш? Средно аритметично си получил 43-ти номер... :D

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, sauber написа:

Фешъндейс и въобще всички сайтове на Данте са платформа, не търговец. Те нищо не продават, а само листват. Предното го разбирайте от търговска, не от юридическа гледна точка. Напълно възможно е нейде да се вмъкне някое менте на нещо, но... както е казал и Боре - Връщаш си както ти скимне. Аз и от официални сайтове на големи физически търговци съм им "жмел". Не с менте, а с едната маратонка е 44, другата е 42, а аз съм поръчал 43. Ама случва се. Когато се поръчва от читави места, а не от незнайни ОЛХ и Фейсбук търговци, закона ни пази :)

Ами, почти е така.

Емаг са и търговци, освен търговска платформа.

Имат не малко продукти, които те продават. Обикновено, най-големите намаления са точно на продукти които те продават.

Друг е въпросът, че понякога тяхната цена с намалението, често е равна на регулярната цена, обявена от външни търговци ползващи тяхната платформа.

Но опцията за връщане, работи на 100 % !!!

Дори се е случвало да поръчам продукт и преди да съм го получил даже, да го пуснат със сериозно намаление. Поръчвам го на новата цена, а първият ако не е изпратен, директно го отказвам, ако е изпратен, просто го връщам - никога, никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа... Днес са ми пратили часовника. До 3-4 дни трябва да е при мен, ако не ми мине черна котка път... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Почна да ми харесва, цената не. 

Нагазва в цени, където лесно може да се замисли човек за още малко дали няма да напипе нещо по-добро. Иначе никак не е лош, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, часовникът е много пипнат. И определено ми харесва. Обаче, и на мен като на Ники, цената хич не ми харесва ... ?

 

 

Аз пък, съвсем зациклих...

Стуци казва "нещо по-добро" - съгласен, ама в какъв смисъл ? Като изработка, като механика, като дизайн ? Защото, определено не вървят ръка за ръка ! И защото, нещо започвам да се дразня !

Все повече, не успявам си избера часовник/ици ! Колкото повече търся, толкова повече потъвам. Получава се нещо като при покупка на нисък клас автомобил. За малко пари - не става, за малко повече - голям избор, но всеки е с някакви недостатъци или просто не те кефи достатъчно. Почваш да вдигаш бюджета и в един момент осъзнаваш че си надвишил двойно и тройно, предвидения. После си казваш, еми като е гарга - да е рошава. Хубавите неща струват пари. Да де, ама нали идеята беше да не е за много пари, да не му трепериш като гламав.. Пляскаш се през лицето и се връщаш в изходна позиция !

Егати системата, егати омагьосаният кръг... ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, niki написа:

https://www.fortis-swiss.com/amadee-20/?mc_cid=ff6f691ce3&mc_eid=cc75eca6ea

Малко със смесени чувства. 

 

Опит за плагиатство на Омега с Moonwatch-а. Също така, това с MCB™ е ташак. Щото сигналите от Марс до Земята пътуват според зависи на каква дистанция е Марс към момента. И 10 минути е само в определен момент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно плагиатство, не и от тази марка. Официален часовник е на руската космическа програма през последните 27 години. https://oewf.org/en/portfolio/amadee-20/

Преди 10 години имаше Фортис Мисия Марс, а преди около 3-4 Амадее 18.

А и Омега се насират с "първият часовник носен на луната" - най-изтритият слоган на часовникарския свят. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчистих механизма днес , смазах го , направих леки корекций в часовата стрелка и Радиосинхрона отново работи , благодарение на човек от форума. :) Мисля че е време да си лягам. Вие как мислите?

1124.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Боре написа:

Стуци казва "нещо по-добро" - съгласен, ама в какъв смисъл ? Като изработка, като механика, като дизайн ?

Тъй като от известно време много ме кефи, лично аз, ако ще давам близо 6,5к за Фортис, директно се отправям към Тюдор Пелагос (синият вариант), от който бих получил (субективно) по-красиви часовник и (обективно) по-висок клас "финиш", с инхаус механика:

Screenshot_2021-04-14-07-34-21-503_com.android.chrome.thumb.jpg.9d91b6eb7b02121c3676b3fd46d3dd03.jpg

7b3a797b26f9ff475296af09fc5ca35e.thumb.jpg.14c8fe3436b2291ea04b0081002e3224.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, niki написа:

 

А и Омега се насират с "първият часовник носен на луната" - най-изтритият слоган на часовникарския свят. 

 

Той може да е изтрит, но от маркетингова гледна точка е ултимативно постижение. Часовник, на които се разчита да е надежден се е използвал в едно от най-трудните и опасни начинания на човечеството. И аз да съм маркетинг директор, и аз няма да спра да го повтарям. И като чета "Ама то Луната е so 20ти век", еми сорЕ. Омега са първите направили нещо по темата. Марс ще е голямо постижение, но е просто следваща стъпка.

А Омега нямат грам проблем с маркетинга като цяло. Щото и Бонд носи техни раЛти последните години.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.