Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

@Stucata, не мога да се пречупя да дам толкова пари. Ако намеря нещо, в което да се влюбя и да кажа, че е МОЯТ часовник - ок, ама така... Иначе съм му разгледал всички обяви на petarN и макар да има доста интересни предложения, нищо не ме грабва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    755

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 1 час, Pijomir написа:

Иначе съм му разгледал всички обяви на petarN

Е, това са наличните за продажба за момента. Във времето през него са минавали много интртесни парчета. От него съм си купувал Мюле Гласхуте и Ролекса. А на 2 пъти съм се разминал и с два Ориса.

 

@digitalundgrd, OK, аз вече му пратих линк към часовника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stucata

Мен ме радва супер много, даже щом другите не ги харесват, ще набера повече, на по-ниски цени ?

Тея Juliany са е..ти пенделите. Един приятел иска да си купи Фортис като моя, магазинската цена е 5341 лв. и на сайта има 20% намаление, а на витрината на магазина под колоните табелка 30%. Отиваме в магазина на Раковска да го купуваме, а тия ни казват - "Шефът каза, че от днес няма 20%на Фортис" и отказаха да направят продажба за 4+ хиляди. А им висят от 8-10 години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Е, това са наличните за продажба за момента. Във времето през него са минавали много интртесни парчета. От него съм си купувал Мюле Гласхуте и Ролекса. А на 2 пъти съм се разминал и с два Ориса.

 

 

Да, следя му обявите периодично от няколко месеца. До момента няма нещо, което да ме грабне. Бях харесал само един (не помня точно какъв беше), но като видях цена над 10к и се опитах да забравя мигновено, че съм го виждал изобщо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki, пълни пед@ли! Нека им виси още няколко години. Честно казано не зная защо упорстват да ги държат. Както се сещаш скоро вече всичко ще работи на удължени пауър резерви и всичките стари часовници ще трябва да ги пуснат не на -30, а на -50%. Ама здраве да е. Всеки сам си преценява как да развива/затапва бизнеса си.

 

@Pijomir, ако нямаш намерения да похарчиш над 3 палки за часовник, недей го гледа бай ти Петър :) Само ще се ядосваш и изкушаваш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подозирам, че е защото са пуснали два от новите модели на Фортис, но защо го правят за старите не ми ясно. Седят им разни лимитед едишъни от 2010 и 2012 година на витрината прашасали. Пълни тъпаци. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.03.2021 г. at 14:33, Stucata написа:

Честно казано не зная защо упорстват да ги държат

И аз не го разбирам. Ако някой дойде с парите за Fortis (особено пък наличен, който събира прах), слагаш му една червена панделка и му го даваш веднага. Не че е лоша марка, но... ако имам 4-5k, заделени за часовник, не бих купил Fortis. В тоя ценови диапазон бих гледал Oris или Sinn

 

Да не говорим, че стигнем ли до бюджет 5k, Петър веднага става опция. Там винаги може да изскочи някоя Omega, заради която да си струва човек да стисне зъби още малко ;)

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Орис или Зинн е до личен вкус все пак. Фортисите са много качествено направени. Не са за всеки де, "всеки си има вкус казало кучето". Всъщност става въпрос за космонавтските модели, ти имаш спийдмастър, така че мисля че разбираш, че си имат някаква притегателна сила. За мен например спийдито е супер яко, но прекалено разпространено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, niki написа:

например спийдито е супер яко, но прекалено разпространено

Разпространено, но не в България :) У нас не е приложимо словосъчетанието "прекалено разпространено" за часовници над 2000лв. Виж за айфон по-вáжи :) Българинът ще яде маргарин и шпеков салам, ама ще събере за телефон и за премиум гробник (Ауди S8 от първите) ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам кола (голф 3) и часовник за сходна сума ?, но пък колите (и двете) са с нови гуми.

@Stucata  Мен не ме интересува къде е разпространен, но все пак е масов. Баси, правят го от 50+години. Не може да не е масов. По тази причина руският космонафт ми харесва повече. По-ниската цена е бонус. Аз не съм го взел за статус символ, все пак съм беден банков чиновник. 

ПП Ронин S8 цата ми е любима, с ръчни скорости. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щайна отлетя за 1050лв малко по-рано днес :) Баси за първи път толкова бързо продавам часовник, а и човека който го взе беше пич. Погледна часовника, няколко пъти слага/маха очилата и заключи - Ми той си е нов бе, няма и една забележка. 

 

Хахах позасмях се и му викам, ами в аптека работя и го свалям като ще маам по цепениците с манарчето ;)

 

Извади 1050 лв без да се пазари (за пръв път също и се случва да няма цигании) и по живо по здраво!

 

Сега почвам да се оглеждам за следващия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. 

Аз искам да спирам да се оглеждам. Не ме кефи... Баси, взех си часовник и след 2 седмици поръчах нов... Преди поне задържах 6 месеца - година. Не, наистина не ме кефи тая зависимост. Ще опитам след като дойде поръчания да се спра. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, niki написа:

все пак съм беден банков чиновник

Така, така! Не говорим за статус символи ;) Беден банков чиновник съм и аз ? Колкото и да е масов и разпространен Омегата, в България съм го виждал окичен само на 1 китка и още веднъж-дваж с магазина.

 

@digitalundgrd, честита сделка! Щайновете лесно палят джапанките, защото са над средностатистическите китайски микробрандове. Swiss made са. Верига и каса се произвеждат в Швейцария, механиката е ЕТА. Няма как да се сложат наравно с бай китаец.

 

 

п.п. Ронин е филм на 20 години, а тогава S8цата не е била на 63 милиона километра, на колкото са сега ? Иначе ми е еталон за визия. Най-мръснишката кола, правена ever! Неслучайно я споменавам :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък след разпродажбата, която направих, започнах да третирам часовника така, както си третирам оръжието (примерно). Гледам да е здраво, да върши работа и да е на такава цена и с такава функционалност, че да не го мисля твърде много. Бой и ако умре умре. А като умре не ми пука, щото не е на цената на люлинска гарсониера. Не знам дали е някакъв синдром, защото през голяма част от живота ми съм нямал никакви възможности, но супер много си пазя нещата. Дори и евтините. Разликата е, че ако евтиното умре го преживявам в рамките на час-два. Най-вероятно още дълго време ще си мечтая за оригиналният Moon Watch на Омега. Не щото е БАСИ ЧАСОВНИКА БРАААТ, а защото носи БАСИ ИСТОРИЯТА със себе си. Като имах "тъмната страна" също много се кефех, но не беше THE часовника. Този, с който хората са се разхождали за първи път до там. Това много ме влече, защото от дете съм запален по астрофизиката и космонавтиката. Голяма част от хората едва ли ще им дреме, че с тоя модел Омега, някой си направил еди кво си. Обаче как дам 5-6-7-8К за нещо, с което дори не мога да си взема душ?! И какво да го правя? Да го слагам само на костюма? Оня ден така си изпрах Касиото на един щанд в Била, че ако беше нещо друго, щеше да е "MI TOJ OMRQL MA". Просто щото съм някакъв ботор явно. Ориент-а, който Пижо ми даде, вече няколко пъти обърса латекса (положен преди 2 седмици в офиса, та и на него мамата му е**х) в офиса. Още няколко пъти яде и вратата на джипката. За сега се държи мъжки :D

Едно време така се бях подхлъзнал по ножовете (до някаква степен) и така, докато не затрих един RAT worx, който струваше 400 лв. на далавера и чаках близо 3 месеца един приятел да ми го донесе от САЩ. Сега ходя с нощ за 50 лв., на който кво му е видяла главата, само той си знае. Ми върши работа и 3та година не съм успял да го загубя :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber, OK, това си ТИ. Това е ТВОЕТО мислене. Не казвам, че не споделям разсъжденията ти, а само, че хората са различни. Аз също пазя МНОГО! Пазя много абсолютно всички мои вещи, без значение от цената им. Последното поражение по часовник беше преди 5 години, когато докоснах една стена с единия лъг. А преди това поражение, по-предишното беше преди още 5 години, когато чукнах с колана касата и направих леко ding-че на касата. Т.е. за 10 години съм направил 2 видими щети по мои часовници. Всичко останало е нааааай-много от типа на т.нар. "косъмчета", без които няма как да се размине човек колкото и да пази. Прикачвам снимка за пример. Т.е. аз мога да си позволя много скъп часовник, защото знам, че ще го опазя. Разбира се, наясно съм, че има обстоятелства, които не зависят от нас и може да се случи нараняване на часовника. Тогава ще се изям от яд!

IMG_20210330_094407.thumb.jpg.cd899aa0d49c5537c9c555a279233b4d.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато свикна да нося часовник, имах някоя и друга деруга, сега дори пред компютъра ръката ми я държа в такава позиция, че закопчалката не се опира в бюрото.

 

@sauber, бедното ми Mako...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Pijomir написа:

сега дори пред компютъра ръката ми я държа в такава позиция, че закопчалката не се опира в бюрото

Аааааа така! Хубаво правиш :) Вманиачаваш се яко ? Лошо няма, стига да не ти дотегне. Аз заради това разкарах Ролекса!!! За да не го мисля толкова. Затова и разбирам много добре за какво @sauber говори :)

Пижо, ето как работих с Ролекса на китката (още си пазя микрофибъра, но не го ползвам), та помисли за нещо подобно, че ръката да не виси постоянно в неудобни позиции:

IMG_20210330_150658.thumb.jpg.77d34f0853b397191d7b95761a23f873.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stucata

 

Хаха. Интересно решение.

 

Не ми е неудобно. Лакътят опирам в ръба на бюрото, а китката е повдигната. Само когато пиша на клавиатурата имаше неудобство, но вече свикнах. 

IMG_20210330_160412.jpg

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бачкайте като мен - на ръба :D

20210330_161531.thumb.jpg.e610629fd07cca4660f51ffde139dbaf.jpg

 

 

п.с. - От известно време, качвайки от тел., форума обръща снимките...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е в телефона ти... Аз само от телефона качвам и нямам подобни драми. ;)

 

Леко с Макото, ей... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте мазохисти. Ега не робувам на едно желязо. Още повече, че пиша много. За това часовник за 90 лева ми е идеален!

IMG_20210330_185046.thumb.jpg.a583c07018d7ceee5b0560b92630758c.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимах за колеги и Пагани и Сан Мартин суб хомажи. Сан Мартин особено е доста пипнат, но нещо не ме пали. Тези хомажи според мен са за по-нисък левъл в хобито, да не кажа за начало. После някак ти се иска нещо истинско със собствен дизайн, ако ще и не особено високо ниво Сейко или Ориент. То и Сейкото вече не се брои, нали и те се мъчат да стават лукс, поне на цена.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.