Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

А пък въпросната Сийгъл механика е всъщност копие/клонинг/китайско производство на механичен хронограф на Venus. Китайците купуват правата, а и машините за производството на механизма и от швейцарците и от тогава "шият" както казват в един друг форум. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.6k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    769

  • Stucata

    686

  • niki

    351

  • Боре

    236

Звучи прекрасно! :) Само, ако имаше начин гарантирано да се купи оргинал, ама кат гледам  самите ютюбъри не са сигурни какво са взели/са им дали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, niki написа:

изскочи

Ето, онзи ден говорим за него, а днес го има в стрелките, че и в доста близко до ново състояние. Феноменално е колко много часовници се въртят в стрелките. Въпрос на търпение е да изскочи сделка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1000 лева е добра сделка. На мен ще ми е голям, но пък освен Sinn-а, който обсъждахме, съм си харесал и един друг Ситизен:

 

19981330-v56rbeggfkaymbf1e9iugrfg-ExtraL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, niki написа:

@БореТвоят часовник изскочи в стрелките. 1000 лв. на гума. 

Мерси Ники !

Тъкмо наскоро си мислих, че отдавна не съм влизал да зяпам, какво ново има в “Стрелките” !

Сега остава да намеря време и ако успея да се разбера с продавача /пише че е от София/, да разгледам грозника “на живо” :D

На снимките, не се вижда нищо притеснително, но пък “минимални забележки” е доста относително понятие …

Другият проблем е, как да убедя себе си да купя нещо “със забележки”, пък било то и с 400 лева по-еФтино :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Pijomir написа:

За 1000 лева е добра сделка. На мен ще ми е голям, но пък освен Sinn-а, който обсъждахме, съм си харесал и един друг Ситизен:

 

19981330-v56rbeggfkaymbf1e9iugrfg-ExtraL

 Да, аз също ги заглеждах, но са 40 мм …

Само тези от “серията”, са 40.8 

 

image.png.7ae08a8e4684c8cacc75e0691c17645e.png

 

Което, за мен пак е малко …

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Боре написа:

“минимални забележки” е доста относително понятие

Мдааа, обхваща състоянията от "наистина минимални забележки, тип косъмче тук-там" до "тотал щета" :) Но пък оглед на живо решава проблема на 100% :)

 

@Pijomir, Sinn-ът all day every day пред този Audemars/Patek wannabe :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

@Боре ти ли го грабна?


Хехе, не Ице, не бях аз !

Явно някой е бил по-мераклия и от мен …

Нищо де, здраве да е !

Значи просто не е бил моят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.seriouswatches.com/collections/le-jour/products/le-jour-le-mans-chronograph-lj-lm-009

 

Ако има фенове на класическата Дейтона, ви предлагам много достъпен омаж с хубав механизъм 7750 и швейцарско изпълнение (с всичките уговорки на този израз, разбира се). 

ПП Подозирам ще иска китка минимум 18ка.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki, много добра оферта. Реално са много малко хронографите със 7750 за тези пари. Споменавал съм една супер намалена Сертина (в Джулиани) и пилотския Щайнхарт. И двата струват колкото тази "Дейтона" - ок.2000лв.  

 

П.п. записал съм се в списък за  Rolex Oyster Perpetual 41mm със зеления цифер. Дет' се вика, за flip-ване - купуваш на 11000лв., продаваш с горница (незнайно каква точно, защото в хроно24 има космически цени, ама аз там нямам профил/репутация). Да, шокиращо, но факт - дори "простите" ойстъри изчезнаха от магазините и на теория (а и на практика) има мегдан за печалба. Какво мислите? Да се занимавам ли изобщо? Някакви идеи за по-бързо реализация? Изобщо, каквото се сетите по темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За един приятел го взех. За себе си се отказах. Иначе карбоновият циферблат е готин. 

PXL_20211027_125121244.jpg

PXL_20211027_125250305.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Stucata написа:

@niki

П.п. записал съм се в списък за  Rolex Oyster Perpetual 41mm със зеления цифер. Дет' се вика, за flip-ване - купуваш на 11000лв., продаваш с горница

То да ти дойде реда, после лесна работа. Дано да стане. Иначе не ми се вярва да си вътре. 

@Pijomir

Този хептен не ме радва. Зеленият беше красавец спрямо него. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, niki написа:

после лесна работа

Дали?! Аз само затова се чудя. Той редът ми ще дойде, защото търся 36 милиметровия, а не 41мм. Въпросът е как стоят нещата с флипването. В България е трудна работа... Аз бих го запазил със заводските лепенки, няма да го пипам. Ще си отлежава. Чакам спиране на модела (по-скоро промяната му след няколко години) и изскачам от сейфа :D Чудя се дали има смисъл да замразя парите и после ще се реализира ли.  

 

@Pijomir, този мяза на надгробен камък ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали махали лепенките, за да не ги превъртат клиентите? Поне така разправят ютубците. По-горе си писал 41 мм и реших, че ще е по-лесен за реализация. За 36 мм не съм сигурен. Разбира се имай предвид, че това е моята гледна точка, аз 36 не го виждам на ръката си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, niki написа:

По-горе си писал 41 мм

Моя грешка. 36мм! Исках да ми дадат нещо с 41мм, за да сравня как седи на китката. Прав си - 36мм не е за всяка китка. Имал съм 36мм, сега имам 39мм. Касата на старите 36-милиметрови ойстъри седеше по-масивна заради по-дебелите лъгове. Реално тя не малееше на китката ми. Сега пробвах клиентски Експлорър, който вече е само на 36мм и установих, че са изтънили лъговете и вече седи леко малеещо. От тази гл.т. също лееекинко ме притеснява...

 

Относно стикерите - да, дори на моя Тюдор му махнаха те лепенките... Но да кажем, че за това бих могъл да се разбера с тях. Ще го мисля. Де викаш я ми звъннат, я не :D Ако звъннат, ще е догодина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се е видяло вече, фотографските ми умения са съб зиро, но все пак ще ви пусна една снимка. IMG_20211027_212857.thumb.jpg.a5664d5996881f02194cdbd5054fc9e5.jpg

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срам не срам има още три шока, дрес Докса, Касио Едифис и 23 годишното ми Сейко 5 фул лум циферблат, което ми седи като подарено. Каишки всякакви видове има поне десет. Включително костенура има и верига чичо Сейко. При баща ми има още няколко часовника наследствени. А и той има три. Въобще заболяването протича доста тежко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, niki написа:

заболяването протича доста тежко

Има лек! Увеличение на заплатата! ? Нямаше да се понасям, ако и аз бях "колекционер", т.е. притежател на повече от 1 бройка. Леле, не знам как щях да живея :D Аз на един не мога да се спра, какво остава да подбера перфектните 5 ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз знам, че всеки си има недостатъци и не е перфектният, но пък имам разнообразие за различни ситуации. Да избереш един перфектен за всичко е далеч по-трудно.

 

Дисклеймър: Оранжевото чудовище е на приятел, който мисли да го продава. Ако случайно има мераклии за тази легенда, приемам оферти от името на собственика. Състоянието е завидно. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, niki написа:

Да избереш един перфектен за всичко е далеч по-трудно

Така е. Но има такива. Дори напоследък откривам, че доста, на пръв поглед, "дрес" часовници стават и за спортно-елегантно, че даже и спортно облекло.

А Монстърът е легендарен. Този часовник след 10-15 години ще бъде труден за намиране (в добро състояние) и ще му се вдигне стойността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://i.postimg.cc/Lhnd2GGZ/PXL-20211028-151421774.jpg

 

Повече снимки - нататък. Финишът му е на много високо ниво. Харесва ми.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.