Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

преди 22 минути, niki написа:

Приемаме, че е пилотски и е голям с цел четливост, а не е самоцел да е голям. Така вече не се брои. 

Ама, той за мен не е голям … :D

Иначе, съм съгласен с теб !

И една корекция - в горния пост, типично за моята дислексия, мислейки за намаленията на Булова и Инвикта, съм ги … разменил :(

До 200-250, бяха Инвикта, Булова бяха малко по-скъпи ;)

Конкретно този часовник беше доста по-скъп, а в момента е 1229 левове …

Аз пък, страшно харесвам “дяволският” дайвър на Булова в оранжево, но нещо не ме кефи цената :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    755

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

преди 35 минути, Боре написа:

този часовник ти е голям

Ами обемът на часовника не излиза извън този на ръката. Поне аз това разбирам под това един часовник да ти е "голям". Иначе да като цяло си е голям сравнено с по-масовите 39-42мм 

 

Ето една снимка от по-различен ъгъл 

IMG_20211122_193115.thumb.jpg.8d3000656cfdbb7d32052ccae923a1cf.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, ай, честито! Огин! ? На мен не ми изглежда голям на твоята китка, въпреки немалкото 45 на брой милиметри. Истината е, че много ме кефи този дизайн, който споделят Буловата и Омегата. Като човек, който не се кефи на хронографи, БИХ си купил този дизайн (както и навитаймер хроното на Брайтлинг и IWC Le petit Prince). А Омегата на @FCB4Life е баси класиката ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Балдасарестия два клипса има, в които доста комплименти прави на Буловата, та тотално се вдъхнових да я "тествам" за няколко месеца (както обикновено хехехе).

 

 

 

Омегата е ТОП, ама нема толкоз свободни кинти, а и прецених че с тва менкане през 2-3месеца не ми е икономически изгодно да скачам във високия клас. Просто много бързо ми омръзват.

 

Bulova-and-Speedy.thumb.jpg.1b6c8b31ea5bb92d3eeefb714a1caca5.jpgBulova-and-Omega.thumb.jpg.23241086b1c829795c55fe506c9cd990.jpgBulova-and-Omega1.thumb.jpg.906b1edb2dd462dd1abe038e574af357.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Балдасарката съм го признал за голям търгаш! Всичко се представя по безпристрастен начин, ама те подхлъзва много яко. Добри клипове, интелигентен начин на поднасяне на информация. Тоя ме вкара в ебаси размислите по никое време за керамичния Тюдор Блек Бей ? А иначе, добре, че я има Буловата, за да може да се поноси нещо като Омега Спийдмастъра, но на по-нормална цена.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен май не ми е присърце този мазньо да не използвам по-пиперливи изрази. Иначе е търгаш най-голям. На Буловата ме дразни, че ако си купиш каишкова версия, не можеш да и сложиш веригата. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, niki написа:

Само на мен май не ми е присърце този мазньо да не използвам по-пиперливи изрази. Иначе е търгаш най-голям. На Буловата ме дразни, че ако си купиш каишкова версия, не можеш да и сложиш веригата. 

Хахаха, ще ме умориш …

Споко, двама сме, дето не го харесваме ;)

Но, човекът просто продава часовници и е “безпристрастен” :D

Иначе, прави интелигентни ревюта, макар и с голяма доза внушения !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, digitalundgrd написа:

Това защо?

Разположението на патентите или нещо друго беше, но е вярно. Ако искаш да я носиш на верига купуваш версията с верига, на нея можеш да сложиш и каишка, но обратното не е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, niki написа:

Разположението на патентите или нещо друго беше, но е вярно. Ако искаш да я носиш на верига купуваш версията с верига, на нея можеш да сложиш и каишка, но обратното не е вярно.

 

Преди някакво време, когато леко се запалих по часовниците, един крайно запален ми каза правилото - Ако даден модел има версия на верига и с друг вид каишка, винаги се купува с верига. Защото без значение как ще го носиш, винаги е пет пъти по-евтино да си купиш някакъв вид каишка, спрямо веригата. А обикновено са на една и съща цена в магазина.

Преди две-три години гледах някакъв Atlantic (ако не бъркам). Имаше го с гумена и с верижка, еднаква цена продажна. Отделно гумената каишка беше 150 лв., а веригата беше 600.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златното правило е такова - купуваш на верига дори да не я носиш. Но за съжаление версиите с верига в доста от случаите са по-скъпи, а в някои случаи доста по-скъпи. Например при новите серии на Фортис разликата с и без е 450 евро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, niki написа:

Ако искаш да я носиш на верига купуваш версията с верига, на нея можеш да сложиш и каишка, но обратното не е вярно

еееегати простащината! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, niki написа:

Например при новите серии на Фортис разликата с и без е 450 евро

Качествената верига е много скъпо изделие!

 

п.с. На Брайтлинг мешът струваше 1500 лева преди 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki

 

Оригиналната верига на Буловата е ташак, а и това което 100% не ми хареса е, че тя е бръшната, докато часовникът е със "sandblast" финиш. Абе все едно не е от този часовник :)

 

Има разни афтърмаркет варианти за верига, но аз лично мисля да го нося на кожа и на велкрото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, digitalundgrd написа:

Абе все едно не е от този часовник

При това положение верига не ти трябва. И новият Пелагос FXD е без верига, с фиксирани (FiXeD) лъгове:

 

п.п.: поздрави от Теди :D

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

тра-ла-ла ;)

 

IMG_20211124_insta.thumb.jpg.a04c992bc3ee83bec5bf65b239ededfd.jpg

 

Тра-ли-тра-ла …:D

Много позитивно ми действа твоето настроение, както и че продължаваш да се кефиш на максимум, на това бижу !

Ако Дадо Колето не си обърка графика, може и аз да имам повод за “Тра-ла-ла”, след около месец B)

Тогава, ще си пеем хорово :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Боре написа:

Тогава, ще си пеем хорово

А, дай боже! Пожелавам дядо Коледа да достави точната пратка :D

 

Относно Тодора - грешка няма. Твърд титуляр е и ще остане. По-скоро ще градя около него. Планът е:

1. или да наместя до него един хронограф (speedmaster или хроното на Тюдор) и един дрес (тип Тюдор Ролял, two tone);

2. или да зашия един heavy hitter - two tone Omega Aqua Terra или two tone Rolex Explorer

 

Тези планове отмятат с около 5-6 години покупката на нова кола ? Но кефът от яките часовници е по-голям, поне при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

А, дай боже! Пожелавам дядо Коледа да достави точната пратка :D

 

Относно Тодора - грешка няма. Твърд титуляр е и ще остане. По-скоро ще градя около него. Планът е:

1. или да наместя до него един хронограф (speedmaster или хроното на Тюдор) и един дрес (тип Тюдор Ролял, two tone);

2. или да зашия един heavy hitter - two tone Omega Aqua Terra или two tone Rolex Explorer

 

Тези планове отмятат с около 5-6 години покупката на нова кола ? Но кефът от яките часовници е по-голям, поне при мен.

 

Юхуууууу !!!

Плановете ти са страхотни ;)

Колата е просто едно джелезо /с малки изключения/, часовникът е бижу /също с известни изключения/, хахаха - егати тъпотията написах :D

От изброените от теб, няма с какво да сбъркаш, но мен си ме тегли към Омега и това е...

Дай Боже, всекиму !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Боре написа:

мен си ме тегли към Омега

Трудно може да се сгреши с която и да е Омега. Впрочем PetarN предлага за 6 палки много як червено-черен Спийдмастър, в прекрасно състояние. От снимките не личат забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То сега си е момента за Омега. Със скоростта, с която феда и ЕЦП печатат пари, няма да има по-добър момент за инвестиция в такова нещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

То сега си е момента за Омега

Да, скоро се очаква цените на марките под Ролекс да тръгнат отново нагоре. Омега е сред първите, които ще качат. Само чакат Ролекс да официализира промените, които са в действие или просто още известно време да задържи статуквото. Макар че сега им е ОК на Омега. Толкова продажби не са имали от доста време насам, благодарение на Ролекс.

 

п.п. БЛЕК ФРАЙФЕЙ В ГЮЛИЯН! Има добри оферти, в т.ч. Омега на -20% :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Stucata написа:

Само чакат Ролекс да официализира промените, които са в действие или просто още известно време да задържи статуквото. Макар че сега им е ОК на Омега. Толкова продажби не са имали от доста време насам, благодарение на Ролекс.

 

п.п. БЛЕК ФРАЙФЕЙ В ГЮЛИЯН! Има добри оферти, в т.ч. Омега на -20% :) 

 

Какво са направили Ролекс? Не съм в час :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, sauber написа:

Какво са направили Ролекс

Рязко ограничиха производството си до степен, че в бутиците на официалните им представителства няма НИЩО налично от който и да е модел. Усилено се говори, че това е част от стратегията им да се наместят по-близо до AP и Patek, а Tudor да заеме досегашната позиция на Ролекс. Гениално, за нещастие на несъстоятелните, желаещи все пак да спестят за часовник от марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стуца, как така хем го ограничават до степен да нямат нищо в магазините, хем са първи по продажби? Това малко ми убягва. Според мен, голямото търсене се е увеличило още повече през последната година, а оторизираните представители продават срещу допълнителна надценка на дилърите от сивия пазар вместо да продават на крайни клиенти или продават само на такива, които са купували много часовници от тях. И всички тези фактори довеждат до сегашното положение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.