Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 2 часа, Pijomir написа:

Нали не ти дремеше за тия неща?!  :D

Да, не ми дреме дали изостава или избързва, стига да не е с повече от 10 секунди на денонощие, че в такъв случай ще се налага доста често да се сверява. Но не крия, че ми доставя удоволствие когато получа точност от евтин часовник! Просто защото е изненадващо. До сега не съм притежавал машинка, която да мръдне с 1 секунда за 1 седмица :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 2.09.2021 г. at 15:02, digitalundgrd написа:

След бърза консултация със @Stucata,  днес ми доставиха този красавец.

 

Мнооого "игра" има в циферблата, което реално ме изкефи и беше причината за покупка. А и след 10 дайвъра, реших да взема един малко "по-официален"...

 

Гледах в нета снимки и добре седи и на кожена каишка, тааа ще купя нещо по-читаво тия дни ;)

 

IMG_20210902_104438.jpg

IMG_20210902_104458.jpg

IMG_20210902_104559.jpg

IMG_20210830_163051.jpg

IMG_20210830_214909.jpg

IMG_20210830_180517.jpg

Ориента, ако решите да го продавате - пишете, ама на лично съобщение, че някой от колегите ще го грабне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Зенит над хоризонта написа:

Ориента, ако решите да го продавате - пишете, ама на лично съобщение, че някой от колегите ще го грабне.

Аз съм го заплюл пръв, след мен има друг, вие сте 3ти... ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми се усмихна късметът. Този часовник е великолепен. Седи великолепно на ръката, което не се предполага от размерите. Куполовидното стъкло е неописуемо, часът се чете от много малък ъгъл. Единственото близко по качество Сейко, до което съм имал допир е SARB033. Явно има нещо в JDM моделите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой иска Самурая, да пише, че скоро няма да е наличен, а не е като да не си заслужава ?

Наздраве!

1632052341318.thumb.jpg.5a9c25c3f9cc6db263b3f0e44aa38925.jpg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.10.2021 г. at 11:08, Зенит над хоризонта написа:

Ориента, ако решите да го продавате - пишете, ама на лично съобщение, че някой от колегите ще го грабне.

 

На 7.10.2021 г. at 13:10, Pijomir написа:

Аз съм го заплюл пръв, след мен има друг, вие сте 3ти... ;)

Ако на някой от вас 2мата му се дават 1100 левчета да ми пише на ЛС и да се разберем къде и кога да му предам лично часовника ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Stucata написа:

Ако някой иска Самурая...

 

...продаден, деб@! Ама много ми се закачеше по дрехите и това ме дразнеше. Иначе б@си яката визия!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще досаждам с моята консерва. Тези японци са направили супер бруталния часовник, спокойно може да бъде единствен часовник, това при условие, че не трябва да си много официален на работа. Супер удобно стои на ръката, веригата е много удобна и е със маринмастър закопчалката, която може да се регулира без да сваляш часовника от ръката. Люм-а е една степен по-добър от нормалния сейковски, който и иначе е много добър. Засега не съм му намерил слабо място освен цената и хардлекса.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

хардлекса

Ако човек пази, никога няма да има ядове с минерално стъкло. Аз визията не мога да възприема на кенчето :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го наречем функционално "красив".? Иначе съм наясно, че няма как да се харесва на всички, важният в случая съм аз. Определено не си купувам часовници, за да впечатля някой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, niki написа:

важният в случая съм аз. Определено не си купувам часовници, за да впечатля някой друг

Same here! ;) Личното ми удовлетворение от дадена покупка НИКОЙ НИКОГА не може да ми го вгорчи с коментари ? Дет' се вика enjoy! 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, да, 262 херцова, с плавна стрелка :) Яко! Преди време исках да си купя Accutron, ама нещо се разминахме с няколко продавача...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуи, утре аз излизам от "играта" за много дълго време (ха-ха, нали) :D Стискайте палци всичко да е наред с бройката, която чакам. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех... 

 

Аз си чакам часовника от kickstarter-a май месец. За известно време ще ме залъже, но искам да си взема още нещо. Лошото е, че май ме чака изненадващ ремонт, но другата седмица ще разбера. Ако се отложи, може да взема един Orient, ако още е наличен или пак се замислих за Certina DS PH200M. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stucata

 

Гледах едно ревю и за първи път разбрах, че от лъг до лъг е 51.7мм. Твърде възможно е да ми е голям и искам да го тествам някъде първо. 

 

Иначе си пиша с Джулиани за колко ще ми го доставят. Ако е 1500+,ще пропусна. Върви около 1200-1350.

 

 

А ремонта ще го видим, важен е. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cheers, братя, аз съм out! ? Game over, благодарение на Tudor Black Bay 58 (in-house механика, COSC сертифициран, Rolex изпълнение) ?

 

1634328591243.thumb.jpg.2d1792f31f5970cc334c517c711e1531.jpg

1634329539589.thumb.jpg.811e55da6c3727691d29e109ccab14f3.jpg

1634328870774.thumb.jpg.808ad45bc489b6ecb61c2ec8a336f297.jpg

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти и за Ролекса така говореше...

 

Честито. На мен не ми допада, но не това е важно. 

 

Откъде го взе? От Бг или го поръча отнякъде? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir, този Тюдор си остава у мен със сигурност! Има ред причини да твърдя това, но най-важната сред тях е, че в рамките на около 20 000 лева няма часовник, който да ме кефи повече от Блек Бея, а другата е свързана с първата - дори хипотетично много да искам да купя нещо друго, то започваме да газим яко надълбоко в луксозния сегмент, за където се искат мнооого сериозни финансови възможности.

Иначе с Ролекса беше различно - той беше купен не чисто нов, а на 6 месеца, макар и все още с лепенките тук-там. На Ролекса  бях установил, че единият му лъг е бил полиран и това не ми даде мира, а също така много му треперех. При него нямах избор - купих това, което изпадна и беше прилично като оферта (7800лв.), а не че мега много съм се кефел на модела (впрочем харесвам си го и сега!).

Тюдорът го взех от официалния представител на Ролекс и Тюдор за България - besha.bg. И най-важното е, че си избрах този часовник сред няколко възможни (не  само Тюдори), измежду които имаше 2 мега яки попадения - Лонжин Спирит с почти инхаус механика от ЕТА, изработена само за Лонжин (за 4 палки), а другото беше на супер цена - Фредерик Констан Хайлайф, със Sellita с COSC и ултра яка интегрирана верига (3500лв):

IMG_20211009_120354.thumb.jpg.fa85f9fe19e587a59d67b88f8586691c.jpg

IMG_20211009_120404.thumb.jpg.c4ba2d266680c87134bd076b22bbd930.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления! Страхотен избор! Без съмнение най-добрия дайвър на пазара! И купен съвсем навреме - докато все още им искат само по 7к, скоро тая цена за часовник от такъв калибър ще е просто хубав спомен :)

Редактирано от FCB4Life
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.