Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 2 часа, niki написа:

оторизираните представители продават срещу допълнителна надценка на дилърите от сивия пазар

Да, това е част схемата, която обаче въртят офиц.представители, а не Ролекс. AD-тата са хиени и си печелят на гърба на Ролекс. Иначе, да, цялостно търсенето е скочило, но това е следствие, а не причина. 

Не знаех, че са първи по продажби, но си има обяснение. AP и Patek не са mass produced, т.е. те поначало са назад с производството като бройки, респективно и с продажбите. Ролекс си беше масовка и е нормално да продават най-много. Чета за годишно производство от 1 000 000 часовника. Явно всичко се разграбва. Според мен (а и не само) именно намаляването на производството е причината за увеличения интерес, както и игричките на AD-тата. AD-то си има дилъри на черния пазар. Продава му примерно Дейтона  Пандата при условие, че след продажбата на черния пазар си цепят горницата в някакво съотношение. А горниците са зловещи. Часовникът струва 25000лева, а се търгува за 40000 долара...

 

Това, че у нас заплатите са ниски е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    761

  • Stucata

    685

  • niki

    346

  • Боре

    236

Големи глупаци са тези от Джулиани. Пролетта ако не се бяха правили на луди щяха да продадат един космонавт, ама не, от днес било свършило намалението. Тъпи.... 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, niki написа:

от днес било свършило намалението

хмм? ми да го махнат и от сайта си, б@си некадърниците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е стар случай от пролетта. В магазина под колоните на Гарибалди на витрината седи табелка за намаление точно на Фортис. Един приятел се беше засилил да купува, аз отивам на Раковски в големия магазин, защото въпросния часовникго имаше там. Казвам за какво съм там, а продавачката ми казва - "шефа каза, че от днес няма намаление на Фортис". Теглих им една бърза и кой откъде е. Някои Фортиси им седят над 10 години на витрината, а и като гледам с тези селски номера ще им седят още дълго. Да не говорим, че като са ги зареждали са били на доста по-ниска цена от сегашната. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, niki написа:

Това е стар случай от пролетта

Да, помня. Помислих и сега дали не правят мизерии да отидеш да купиш намален, а те да ти кажат, че намалението е свършило, но на сайта да си седи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си сложих Океануса. След близо месец с микроса, Касиото ми се стори страхотен... :) Нямат сравнение двата.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20211129_140935.thumb.jpg.7b25572e41723fec39ce871ff1e58e71.jpgЕто този хубавец се продава. Fortis B-42 Official cosmonauts. Амплитуда 300 градуса, настроен за + 3-4секунди. Днес го водих на виброграф. Бих казал "Mint" , носен е много малко на нато. Отзад е с лепенката, каишката е чисто нова. Нито една драскотина, косъмче или каквито и да е други недостатъци. Буквално е като в магазина. Ако е присърце на някой, моля да драсне едно съобщение. Продава се, защото собственикът си купи космонавт хронограф като моя. Единствено не знам цената, но ако има заинтересовани, тези дни ще има обява в стрелките, със сигурност ще има свестни снимки, не като моите. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, пиша да се похваля?

В крайна сметка поръчах ориента и след над 10 дена чакане днес дойде. Видях мнението на колегата Pijomir, но поръчката я бях направил на предния ден. 

Въпреки това на мен лично си ми харесва и съм доволен?

IMG_20211129_192823.thumb.jpg.04ea169112411c24147ff67d0370916f.jpg

 

IMG_20211129_192236.thumb.jpg.460ea9e26bccf559af22c5b6af92c866.jpg

 

IMG_20211129_192215.thumb.jpg.88ccc7ffa8f0d35c8ed47fce39aae286.jpg

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит да ти е! Много е хубав, страхотна начална стъпка в света на механичните часовници! 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Идеален е! Ойстър тип верига, син цифер, автомат :)

 

пп. Пожелавам ти да не те повлече манията, че да не става страшно! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, наистина много приятен за окото екземпляр !

Колегите са казали всичко, така че аз ще се присъединя към тях “наготово” !

Поздравления, уцелил си го и на размер !

Със здраве да си го носиш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Роска!

И дано както при мен Ориент приключи манията и при теб да стане така. 

 

Че тук какви екземпляри има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! 

преди 13 минути, Izolini написа:

И дано както при мен Ориент приключи манията и при теб да стане така. 

Та това ми е едва първия часовник?

Скоро ги направих 16 години, има време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май засега се "откачих"... :D

Ще видим докога. 

 

Пак на преден план изскочи основното ми хоби - PC-то. Смених процесора с RYZEN 9 5900x и сега се заигравам и с новото охлаждане - боцнах един Noctua D15S... 

 

https://noctua.at/en/nh-d15s

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста оптимистично е да наричаш смяната на препарата "откачане". То е закачане на нова кукичка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, niki написа:

Доста оптимистично е да наричаш смяната на препарата "откачане". То е закачане на нова кукичка. 

Е, а по добре ли е да съм на 2 кукучки, защото с хардуер се занимавам от десетина години...  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Аз май засега се "откачих".

Много е сладко когато човек съумее да го направи :) Направо камък пада от душицата ? Аз бях така около 4 години докато си правих колата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за момента изобщо не мисля за часовници. Вероятно се дължи и на това, че съм решил да спестя за нещо по-качествено, та в момента не гледам постоянно в обявите на стрелките, както бях доскоро... :)

 

Засега си нося Касиото и Аксиоса, като дори може и да продам Аксиоса в даден момент. 

 

 

Иначе тази година съм купил(и продал повечето) 6 часовника.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах 2021 с Ориент Тритона на ръката и минах през :

1. Щайнхарт титаниевия

2. Пагани Батман омаж

3. Смарт часовник за кратко

4. Сан Мартин 62mas омаж

5. Ориент Стар Ретрогрейд

6. Булова Лунар Пилот

7. ????? Има 1 месец още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.