Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    761

  • Stucata

    685

  • niki

    346

  • Боре

    236

Преди 4 часа, Stucata написа:

Дядо Коледа идва very ? ⌚?☃️

Гявол такъв, ти ме зариби по тая краста :)

 

хахахахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Stucata написа:

Пожелавам след 5 години всеки да направи по едно такова клипче, с такива играчки :)

 

Тоя е мнооого сериозен играч ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, digitalundgrd написа:

ти ме зариби по тая краста

До доказване в съда, аз нямам нищо общо ?

 

пп.1: един приятел ми каза да ти предам да експедираш Буловата към новия й собственик и да думваш нещо ново, че да не се стига до точката, в която ти омръзва настоящия ? Разбираш ли?  С грижа за теб! ;)

 

пп.2: онзи не само е играч, ами е инвеститор! Цената на колекцията му е удвоена за тези 5 години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Блинг, блинг, братя ? Злато и диаманДи:

 

IMG_20211203_174612.thumb.jpg.62caee510bd915c0e26a2ab641e7fd15.jpg

Е@ати кича … ?

Няма никакво значение, колко струва, колко се търси, колко е ценен, желан, рядък  и прочие - това би си го купил, само човек с нулеви нива на вкус, собствено мнение и стил !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Боре написа:

Е@ати кича … ?

Няма никакво значение, колко струва, колко се търси, колко е ценен, желан, рядък  и прочие - това би си го купил, само човек с нулеви нива на вкус, собствено мнение и стил !!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Stucata написа:

@Боре, нито е желан, нито се търси, нито е рядък, нито е ценен. 

Мдааа, но пък му търсят 3600 евра !

Сега като се замисля, може би ще стои добре на ръката на човек като леля ми, която носи доволно количество златни бижута, диаманти и/или перли.

Този с който последно я видях, беше доста подобен като стил, макар и по-семпъл.

Но, тя все пак е достолепна 80 годишна дама, с доста добър вкус и определено със стил.

Може би, за хора като нея, би бил логичен избор, макар че съм убеден, че би го намерила за доста крещящ …

Нооо, тя все пак живее в Женева, та знае ли човек :D

Накратко - след първосигналната ми реакция, отразяваща личното ми виждане и възприятие за въпросният продукт, трябва да се поправя и да призная че не съм прав !

Има таргет група за него, която не отговаря на описаните от мен параметри. Дори напротив.

Посипвам си главата с пепел !

 

И все пак, не го харесвам, ужасен е … :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре Още ден, два и ще го харесаш, струва ми се ?

За всеки влак си има пътници, дори и за този. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

Нооо, тя все пак живее в Женева

Случайно да е медицинска сестра? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Случайно да е медицинска сестра? :)

Не, не е.

Щастливо пенсиониран служител на ООН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми апликация/виброграф, която била доста точна - сравнявана е с истински виброграф. Измерих си Аксиоса. Не е зле като за евтин NH35. 

 

С циферблат нагоре избързва, с коронката нагоре изостава:

 

 

Screenshot_2021-12-05-17-19-49-169_com.watchaccuracymeter.app.jpg

Screenshot_2021-12-05-17-18-02-387_com.watchaccuracymeter.app.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вануа̀ту е островна държава в югозападната част на Тихия океан, разположена на островите Нови Хебриди. Архипелагът е разположен на 1750 km източно от Австралия, на 500 km от френската територия Нова Каледония, западно от Фиджи и южно от Соломоновите острови.

Също така, Вануату е името на първият модел от гамата часовници на американския бранд HELM, който вече може да се похвали с поколение Mark 3, какъвто е и нашият герой.

Стандартен, доказал се във времето  механизъм на Seiko, а именно - вездесъщият и използван от 95% от микробрандовете Nh35 !!!

Умопомрачително качество на изработка, детайлинг и финиш, характерни за брандове които са в пъти по-скъпи, да не говорим за Seiko - там, такова качество струва около 10 пъти повече и нагоре…

Безелът е с буквално нулев луфт, напасването на маркери и стрелки е  100 % перфектно !

Луминисценцията също е страхотна, като от микросите, само Zelos се доближават, но само толкова …

Накратко, часовникът е страхотен, като без излишно изхвърляне, смея да твърдя че за парите си, няма аналог !!!

Разбира се, пълно щастие няма - първоначално, когато го сложих на ръката си, буквално ме сви сърцето - приказките на всички женчовци и мъжленца от ревютата в интернет, колко голям, масивен и определено не за всеки, е този часовник, се срутиха пред мен като кула от карти !

Оказа се, че е много красиво и безкрайно добре изработено … часовниче …

Мъничко, спретнато и непретенциозно, но … в неподходящ размер - 42 мм каса, 43 мм безел !

Прибрах го в кутията, меко казано разочарован и започнах трескаво да търся нещо, което да ми пасва.

И така, две седмици !

До днес, когато го извадих и го носих цял ден, през който с всеки изминал час, все повече и повече свиквах с размера и все повече ми харесваше …

И се сетих, за думите на Ники: Поноси го една седмица, окото ще свикне и ще го харесаш …

Така и стана, но само за един ден !

Часоникът е много удобен за носене, стои доста прилично и изглежда невероятно !!!

Поне за мен, се оказа страхотен избор и вече съжалявам, че не го подносих /егати тъпата дума/ по-рано …

Много, ама много ми харесва, кефя се и с нетърпение очаквам по-дебелото му братче :D
Но за него, по-късно …

Снимките ги нащраках набързо и след няколко шотландски ракии, та не дават много ясна представа, но за ориентир - биват :unsure:
 


 

9850B475-B698-4949-BC34-28DB4A442B0D.jpeg

5DDC36E6-35BC-44E9-BE53-03D386FA0C78.jpeg

95EE11D0-1D71-4EED-AADC-5395F24C1F8E.jpeg

6656664E-84DA-4427-9F7C-CF4E67F3D3C2.jpeg

6C30769C-BB4B-44DA-8F30-4E9ADF815365.jpeg

9FB0B9D1-51B7-4B32-BD37-D7FF6F1772E4.jpeg

2DD660C1-CEFE-448E-B4F1-2BBFF31DF351.jpeg

72D1AD51-FBAB-4A44-B610-4CFE7A766B25.jpeg

583D3367-F2CE-40A3-809A-B9472770A584.jpeg

 

8C88A61D-9D7B-4AC0-9640-9A201A2A4229.jpeg
 

Утре, ще сменя NATO каишката с веригата и ще щракна няколко фотоса и с нея !

Самата верига е супер, плътна, масивна, с перфектен финиш и тегло … 100 грама !!!

Часовникът, заедно с нея тежи 225 грама, което за мен не е проблем, но за някои е множко.

Всъщност, дизайнът на часовника и веригата, и прецизността на изработката в комбинация с теглото, създават субективното усещане /в случая - и обективното/ за качество - нещо, с което тенекиите на Seiko не могат да се похвалят…


Като споменах по-горе Ники, сега е моментът да му Благодаря - той и само той, е причината да се наслаждавам на това бижу, а след ден - два и на братчето му - Khuraburi !!!

Както знаете, Ники се беше записал в листа с чакащите и за двата модела !

Това, което мен ме бе отказало преди две години от покупката на часовник от този микробранд - чакане, чакане, чакане …

Еми, не е моето, не го умея !

Аз съм сприхав и нервен, а когато искам нещо, го искам веднага !

Ако върнете лентата, ще видите че Ники предложи, съвсем безкористно, някой да се възползва от това, че му е дошъл редът за покупка на Курабури-то, а малко по-късно и на Вануато-то !

Дали изобщо се замислих - ами не, реагирах веднага, още повече че тъкмо изпуснах Citizen-а за 1000 левчета, в Стрелките …

За Ники, какво да кажа - супер точен, отзивчив и стриктен !!!

Две съобщения по Вибера и с третото просто му написах какво да поръча. А аз, като типичен мързеливец, оставих всичко на него - единственото което свърших, е да му дам парите. И, тук е моят звезден миг - оказа се, че юристите смятаме по-добре от банкерите :D
Както и да е, всичко бе точно и благодарение на Ники, сега се кефя на подаръка си за Ч.Р.Д., а скоро ще се радвам и на този за Коледа !!!

Отделно, че в типичният за мен максимализъм, към всеки часовник поръчах и по 3-4 допълнителни вериги и каишки - НАТО, силикон и кожа, та радостта е голяма, наистина, защото качеството им, е мноооого добро !

Та, много скоро, ще има ревюта и на втория часовник, както и на всички вериги и каишки. 
Впрочем, освен оригиналните на HELM, поръчах и три броя кожени, на пловдивските пичове от Bros Color’s, които пристигнаха и в Понеделник ще си ги взема от куриерския офис, та ще има материал за споделяне и за снимки !

Толкова засега !

Ники, още веднъж - голямо Благодаря !!!

 

Лека нощ B)

 

 

D1E2C1E9-52DD-4AEE-8158-17F9951462B5.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nice... 

 

Чудех се и аз на предложението на Ники, но едно щяха да са ми големи, второ, че искам нещо по така и ще си взема, когато се почувствам готов. 

 

Кога ти е РД-то? Ако съм го изпуснал, честито на патерици. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Pijomir написа:

Кога ти е РД-то? Ако съм го изпуснал, честито на патерици. 

Благодаря, на 17 Ноември беше.

 

Преди 4 часа, Pijomir написа:

Nice... 

 

Чудех се и аз на предложението на Ники, но едно щяха да са ми големи, второ, че искам нещо по така и ще си взема, когато се почувствам готов. 


Да, разбирам те !

Всъщност, качеството при HELM е такова, че на живо изглежда и се усеща като “нещо по-така”, а не е, ако се гледа само механизма…

Колкото до голям, ами много е субективно !

Мисля, че щеше да ти стои добре, конкретно за Вануату говоря.

Аз пък, продължавам да твърдя че е малък, но ми харесва как стои !

Абе, няма угодия …

Харесъл съм си и едно малко Seiko, за да е завършен курсът ми по мазохизъм и смяна на ориентацията …, за големината на часовниците, говоря :D

Все още се облизвам и не съм решил твърдо, но да видим…

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По така ми се ще да е и с различен от NH35 механизъм... Досега, освен Макото, всички други механични часовници, които съм имал, са били с този механизъм. Не че е лош, но ми се ще да пробвам нещо различно. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеее, @Боре, ай честит нов⌚! Типичен tool watch. Харесва ми ? Добре ти седи, не е малък. На нато каиши винаги малее оптически. Финишът - знаеш, от снимки трудно се добива представа, но щом на живо впечатлява, пушка! Това с многото каишки е маниашко и благородно завиждам на любителите на многото каиши и постоянната им смяна. Аз не съм такъв, но тайничко ми харесва ? Подсветката сигурно е суперлуминова BGW9? Идеално свети. NH35 - безсмъртен механизъм, направо класика ? Пусни снимки и на каишите като ги вземеш. Тия майните са добри! 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре Радвам се, че си се престрашил! Часовникът ти седи добре, просто окото ти е "лакомо"! 

Гумените каиши също са трепач! Аз си поръчах една зелена и си я нося на Сейковците. Много добра, а за парите си няма равна! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре,

 

Между другото, Курабури-то ако решиш да го продаваш някога, драсни. 

 

Малко съжалявам, че не се възползвах за него, а помня, че и на теб ти хареса черно-белия вариант. 

 

 

Но засега съм на друга вълна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :)

 

С бая голяма лапа си! По снимките този хелм 46мм ти седи, както на повечето от нас би ни стоял някой 39-40 милиметров ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Stucata написа:

Ехеее, @Боре, ай честит нов⌚! Типичен tool watch. Харесва ми ? Добре ти седи, не е малък. На нато каиши винаги малее оптически. Финишът - знаеш, от снимки трудно се добива представа, но щом на живо впечатлява, пушка! Това с многото каишки е маниашко и благородно завиждам на любителите на многото каиши и постоянната им смяна. Аз не съм такъв, но тайничко ми харесва ? Подсветката сигурно е суперлуминова BGW9? Идеално свети. NH35 - безсмъртен механизъм, направо класика ? Пусни снимки и на каишите като ги вземеш. Тия майните са добри! 

@Stucata Благодаря, наистина много ме радва.

Да, подсветката е точно такава. Особено ми харесва ефектът от нея, когато околната светлина започне сериозно да намалява и няма източник на такава - целият часовник започва да свети с меко синкаво сияние, което едно че е много красиво, второ че под различен ъгъл, променя по много приятен начин, цялостната визия.

И да, типичен tool watch е, а аз харесвам такива. Изглежда солиден като съветски струг, но е малко по-красив :D
Прав си и за каишките/веригите, мания си е. Винаги съм обичал разнообразието, а и така винаги имаш нещо което харесваш, но с различна визия. Пък и доста помага, да не ти омръзва часовника. Което за мен е важно, защото както се вижда, не съм дорасъл до ниво само един часовник :unsure: Днес трябва да си взема пловдивските, дано са наистина добри. Пичовете са отзивчиви, звъннаха ми да потвърдя поръчката и да се уточним детайлно за моделите и размера, като без проблем се съгласиха за едната да намерят и ползват конец, който не предлагат. Разпитаха ме и за часовника, вид размер и прочие, за да са сигурни че нещата ще паснат. Евала !

 

Преди 13 часа, niki написа:

@Боре Радвам се, че си се престрашил! Часовникът ти седи добре, просто окото ти е "лакомо"! 

Гумените каиши също са трепач! Аз си поръчах една зелена и си я нося на Сейковците. Много добра, а за парите си няма равна! 

Вероятно си прав !

Все повече ми харесва и все повече свиквам с размера !

Имам една идея, която трябва да обсъдим, като се видим ;)

 

Преди 11 часа, Pijomir написа:

@Боре,

 

Между другото, Курабури-то ако решиш да го продаваш някога, драсни. 

 

Малко съжалявам, че не се възползвах за него, а помня, че и на теб ти хареса черно-белия вариант. 

 

 

Но засега съм на друга вълна. 

 

Ей, страшни хиени сте :D

 Още не съм го взел…

Обаче ще те разочаровам - аз харесвам и поръчах син с бели маркери и стрелки. 
Черно и бяло, си беше харесал Ники.

Но той, благодарение на собствената си добрина и на моята лакомия, си няма Курабури …

Е, технически все още има, но няма да е за дълго :P

 

Преди 10 часа, digitalundgrd написа:

Честито :)

 

С бая голяма лапа си! По снимките този хелм 46мм ти седи, както на повечето от нас би ни стоял някой 39-40 милиметров ;)

 

Абе, не е като да няма и доста по-големи, ама …

Точно поради тази причина, съм се разминал и продължавам да се разминавам с много часовници, които иначе харесвам !

Иначе, Вануату е 42 мм каса, 43 мм с безела, 46 мм с коронката, 50 мм от лъг до лъг. Изобщо не е голям, точно в това ми беше проблема…

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре

 

 

Нищо, синьо и бяло също става... ;)

 

 

Спокойно, не бързам... Даже забави повечко, ако може... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.