Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.6k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    769

  • Stucata

    686

  • niki

    351

  • Боре

    236

Абсолютно прав си. 

 

Тоя маслинено-жълт циферблат ме кефи брутално много... Мисля, че този часовник ще си остане завинаги за мен. 

 

 

IMG-edd9b831a6a9eea1300300c89b0274a7-V.jpg

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Pijomir написа:

Мисля, че този часовник ще си остане завинаги за мен

Щом така го усещаш, прави го keeper ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тегаво... Хем ми се иска да пестя за нещо по-сериозно, хем този часовник ми харесва от доста време (макар и да съм гледал черния вариант). Така или иначе, ще имам възможност да го разгледам наживо и ще преценя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Pijomir написа:

Хем ми се иска да пестя за нещо по-сериозно

Дилемата на повечето хора с такова хоби... Без период на пестене се седи на едно ниво. Сменяш каси и вериги, но механиките, финишът и т.нар. внимание към детайла са едни и същи. Парите са си твои, ти си решаваш :) Лично познавам човек със заплата от 1600лв., който преди 2 или 3 години извади нов Ролекс от Беша, верно Дейтджъст, ама това са си 10 палки. Период на пестене - 3 години :) Щастие - докато часовникът е негов! 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stucata написа:

Дилемата на повечето хора с такова хоби... Без период на пестене се седи на едно ниво. Сменяш каси и вериги, но механиките, финишът и т.нар. внимание към детайла са едни и същи. Парите са си твои, ти си решаваш :)

 

Механиката е ETA2824-2 Elabore. Брандът е испански.

 

https://www.crepaswatches.com/styled/photos-13/index.html

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Pijomir написа:

ETA2824-2 Elabore

Това имам предвид. ЕТА 2824, Селита sw220, NH35 или Мийота. Лошо няма, ама ЕТА-та може да е топ грейд сертифициран КОСК например...

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stucata написа:

Това имам предвид. ЕТА 2824, Селита sw220, NH35 или Мийота. 

Sealander-a e с SW220, Sinn 556 I M също е с SW220. Crepas има 2 преимущества пред изброените - ще мога да го видя наживо, преди да реша дали да го купя, а цената му ще е до 1к.

 

Така или иначе идеята ми е да пробвам най-накрая нещо различно от NH35/4r35.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sinn-а не го реди до тези за по 1000лв, защото изработката е на друго ниво. На доста по-високо е. Аз наклон ме давам :) Само споделям ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Stucata написа:

Sinn-а не го реди до тези за по 1000лв, защото изработката е на друго ниво. На доста по-високо е. Аз наклон ме давам :) Само споделям ;)

Говоря за механизмите. :) Знам, че не даваш наклон, а изказваш мнение. Sinn-а ми допадаше, но циферблата, маркерите и стрелките нещо не ми харесват толкова, колкото преди. Sealander-a в зелено ме кефи много, но формите му са адски близки до тези на Океануса ми, та малко са ми писнали. Та мога да го оставя за по-нататък.

 

Относно Plongeur-a - той не струва 1000 лева, но ще успея за толкова да спазаря въпросната бройка втора ръка. Иначе излизаше около 1800 лева нов, но вече е изчерпан на сайта им, така че единственият вариант е вторичния пазар. Чист късмет е, че попаднах на тази бройка и то е носена доста малко, като веригата изобщо даже не е ползвана. Циферблат, маркери, стрелки, форми - всичко ми допада на този часовник, като единствено ми идва малко в повече, че е почти изцяло полиран. Освен това, най-накрая ще пробвам нещо различно от NH35 - досега освен Orient Mako-то ми всички други часвоници са ми били с механизма на Сейко.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Pijomir написа:

Относно Plongeur-a - той не струва 1000 лева, но ще успея за толкова да спазаря въпросната бройка втора ръка. Иначе излизаше около 1800 лева нов, но вече е изчерпан на сайта им, така че единственият вариант е вторичния пазар. Чист късмет е, че попаднах на тази бройка и то е носена доста малко, като веригата изобщо даже не е ползвана.


 

Ако е този от “Стрелките”, дето е обявен за 1250 пари, мисля че като го видиш “на живо”, няма да го купиш, дори за 1000 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре, не е този от стрелките. Иначе какво му е на него?

 

Аз намерих със сребърен циферблат - виж снимките по-горе(така е бил като нов). Носен е не повече от месец от първия собственик, а веригата изобщо не е ползвана. Дава ми и разни каишки, ама не ми трябват. Даже може ако се разберем да ги взема, защото казах, че не са ми нужни, да ти ги дам на теб. :)

270242191_252945926955894_1675762324835662007_n.jpg

270690850_365644578582564_2487645406950836227_n.jpg

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Stucata написа:

Е, значи си го решил. Действай, забавлявай се ;)

 

Е, не, още не съм го видял на живо. Може да се окаже, че не е моя часовник... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stucata, вече не смея да ти опонирам по тоя въпрос... ;)

 

Засега само Океануса се задържа повечко... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Pijomir написа:

@Stucata

 

Засега само Океануса се задържа повечко... 

 

Днес реших и него да го пусна:

 

https://www.strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=55949

 

Ако някой реши, да пише. Ще се разберем за цената. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir Ти стана по-голям флипър от @Stucata. Без да казвам нищо лошо. Важното е да се върви напред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir, евала за решението да пуснеш и КаЗиото! Така ще набереш капитал ;)

 

@niki, лошо няма, разбира се! ? Има само финансови граници и чат-пат доза разум ? 

 

Всички на влакчето, моля! ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.01.2022 г. at 20:33, Боре написа:


 

Ако е този от “Стрелките”, дето е обявен за 1250 пари, мисля че като го видиш “на живо”, няма да го купиш, дори за 1000 ;)

Ще обясниш ли какво имаш предвид, защото ми стана интересно? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Pijomir написа:

Ще обясниш ли какво имаш предвид, защото ми стана интересно? :D


Ами, две неща, като едното следва другото …

Конкретният екземпляр, е толкова подозрително лъскав, че чак лъщи на тенеке !!!

Което води до второто - направо е грозно лъщящ !

Това пък ме кара да мисля, че е допълнително полиран !

Отделно, че продавача не казва нищо за състоянието на часовника !

Иииии трето, на мен изобщо не ми харесва - има китайци за 1/20 от цената, които изглеждат по-добре !

Та, реших че и на теб, няма да ти хареса …

Разбира се, всичко е въпрос на вкус ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха. Всъщност черният доста ми допада, но сребърният повече ми влезе под кожата. И мен ме притеснява, че е почти изцяло полиран, но ще го видя след десетина дни и ще преценя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.