Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 3 часа, Pijomir написа:

И ми е кеф

Да, когато часовникът е сравнително бюджетен, но мега точен, е голям гъдел! ?? И обатното - като е скъп, но неточен е дразнещо ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Stucata написа:

Да, когато часовникът е сравнително бюджетен, но мега точен, е голям гъдел! ?? И обатното - като е скъп, но неточен е дразнещо ?

Лошото е, че ми е първи с швейцарски механизъм. Много вдигна летвата и ще го сравнявам с всеки следващ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както съм с Буловата за 3м е избързал с 0.5-1сек сумарно.

 

За мен е голяма благинка в това отношение кварцовата машина. Определено ми допада и визуално. Но пусти гъдел да менкам често...

 

Пуснал съм я на пазара, ако я оженя имам няколко интересни (за мен) опции до към 2к. Идва и лято...море, вълни ;)

 

Вариант да си оставя и Буловата няма, защото не искам да имам повече от 1 часовник. 

 

 

IMG_20220216_182101.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, digitalundgrd написа:

не искам да имам повече от 1 часовник

same here! ? Време ти е, бая я задържа. Да заминава на едни 700лв. и да идва следващият. Много ми харесва тази Булова! Тази и един Акутрон (ново издание на един дрът легендарен модел) са ми любимите от марката.

 

@Pijomir, been there, done that... Свиква се ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой занимавал ли се е да продава нещо озвън страната? Ако има такъв, нека да даде съвет как се процедира? Най-добре е PayPal акаунт ли да си направя? 

 

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Pijomir написа:

Някой занимавал ли се е да продава нещо озвън страната?

Да, PetarN или както там вече се пишеше в стрелките. Попитай го, не вярвам да ти откаже информация.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Боре написа:

@Pijomir , гледам че си пуснал Крепас-а в “Стрелките”

Мирише ми на нещо ново :D

 

 

Доста ми харесва Крепаса, всъщност, но ми е тежък, а тази голяма коронка ми разказва играта на ръката. И понеже го споменах в групата на Крепас в FB, един господин се заинтересува... Но май не му се иска да преведе парите по банкова сметка, а аз само така бих го дал. Та реших да го пусна на няколко места. 

 

 

Иначе сивият Pathfinder замина за Германия. Писна ми да се занимавам и реших да пробвам в групите на Axios/Zelos. Трима ми писаха още същия ден... ;)

 

Засега не предвиждам нов часовник... Ще почакам нещо по-така да ми грабне погледа. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Pijomir написа:

Доста ми харесва Крепаса, всъщност, но ми е тежък, а тази голяма коронка ми разказва играта на ръката. И понеже го споменах в групата на Крепас в FB, един господин се заинтересува... Но май не му се иска да преведе парите по банкова сметка, а аз само така бих го дал. Та реших да го пусна на няколко места. 

 

 

Иначе сивият Pathfinder замина за Германия. Писна ми да се занимавам и реших да пробвам в групите на Axios/Zelos. Трима ми писаха още същия ден... ;)

 

Засега не предвиждам нов часовник... Ще почакам нещо по-така да ми грабне погледа. 

Взел си правилното решение.

Няма смисъл да притежаваш часовник, който не те кефи достатъчно.

Защо не предложиш на въпросния кандидат-купувач, да се разплатите през PayPal ?

Или ако е от България, да му го изпратиш с куриер и наложен платеж ? Пък ако ще и в съседния офис да е ? 

А, за търговията в чужбина, ще те разпитвам тепърва, че ми омръзна от идиотите в “Стрелките”

Само малоумни въпроси - “Колко ще ми струва доставката до РусИ ?”, “Цената подлежи ли на коментар ?” и нищо по същество !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Боре написа:

Взел си правилното решение.

Няма смисъл да притежаваш часовник, който не те кефи достатъчно.

Защо не предложиш на въпросния кандидат-купувач, да се разплатите през PayPal ?

Или ако е от България, да му го изпратиш с куриер и наложен платеж ? Пък ако ще и в съседния офис да е ? 

А, за търговията в чужбина, ще те разпитвам тепърва, че ми омръзна от идиотите в “Стрелките”

Само малоумни въпроси - “Колко ще ми струва доставката до РусИ ?”, “Цената подлежи ли на коментар ?” и нищо по същество !

Ми говорих с PetarN. Никакъв пейпал - банков трансфер или към акаунт в револют. Това е най-общо казано. 

 

Който иска. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PayPal е (според мен) най-читавия начин. Имам над 1000 плащания през него. Връщали са ми пари, блокирали са преводи, през eBay също много коректно действат при проблеми от всякакъв вид (засягащ плащанията де). Само споделям. 2 Tissot имам от Швейцария баш с Пейпал платени. Ето, не е спам, а е по темата така с се каже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За продавачи, обаче, се оказва, че се правят много измами. Например купувачи клеймват, че не са получили стоката или че акаунтът им в пейпал е използван неправомерно. Има някаква защита за продавачи, но едно от основните изисквания е да си в Щатите... Или пратката да е получена на адреса на купувача, въведен в paypal - да, но куриерските фирми предлагат пратките да се взимат от различни адреси и да се пренасочват от получателя... И дотам с протекцията.

 

Кофтито на банковите трансфери е, че трябва да имаш някаква репутация. Аз имах късмет с Аксиоса, защото съм от доста време в групата на Зелос и защото 200 евро не са толкова много пари, така че човекът реши да рискува. Сега с Crepas-a ще ми е по-трудно. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Crepas-a се продаде... Със смесени чувства съм - много ме кефеше... Да не говорим за точността му... За съжаление, не ми беше удобен с тази голяма коронка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе се отказах от Sealander-a... 

 

Ако продам и скоро и Океануса, мисля директно да скачам на това:

 

https://www.christopherward.com/military-watches/c65-dartmouth/C65-41A3H1-S0KK0-B0.html

 

Но зависи от много неща, особено от това как се развие войната в Украйна. Да сме живи и здрави. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Pijomir написа:

Crepas-a се продаде..

Честито!! ??

п.п. кое пък ти зависи от Украйна, майна?! ??

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим възможността войната да прерастне, такава инфлация ще ни тресне скоро, че сегашното увеличение на цените ще ни се стори песен. Може и аз да съм черноглед, нека да сме живи и здрави, пък все ще се оправим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

инфлация ще ни тресне скоро, че сегашното увеличение на цените ще ни се стори песен

И на тоя фон цените на имотния пазар растат с бясна скорост в БГ :) И има хора, които дори при тези цени да купуват като луди!

 

Вчера се заговорих с една позната, която тия дни изтеглила кредит за 120 000 евро за малък апартамент на шпакловка в близост до България Мол (най-вероятно в манастирски ливади).

 

 

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, digitalundgrd написа:

И на тоя фон цените на имотния пазар растат с бясна скорост в БГ

Братле, все още има 2 непродадени 3-стайки при нас с Чепа. Едната, на надпартерния (над гаражи) е по 1050 евро на квадрат, а тази на последния етаж (5ти) е на 1100 евракис :) Идвай! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искат да ми купят Меганя за 54к, за да ми отпадне като ангажимент и да насоча кинтите в другото направление ;) (други лизинги или кредити нямам, а и не искам да имам). Малко изпуснах момента с инвестиционното закупуване на имот деЙба...Краят на 2019, началото на 2020 беше пЪрфект, но кой знае че ще има корона-пандемия и веднага след това война от другата страна на Черно море и пренареждане на картите в глобален мащаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луда работа е това с цените на имотите. Добре че си имам 3-стаен апартамент и не търся в момента, защото положението е страшно - по-зле е отколкото с колите.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, digitalundgrd написа:

Малко изпуснах момента с инвестиционното закупуване на имот

 Не си изпуснал нищо ? Перфектно си е и сега "на зеленко" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.