Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло скоростна кутия


Recommended Posts

Здравейте.

Шкода Октавия I

90 TDI  (2003 година)

 

Колата беше на подемник (леко наведена напред), при развита пробка, масло от скоростната кутия не протече.

Маслото леко е по-намаляло, бистро е, до сега да чукна на дърво не съм имал проблеми със скоростите, но не смея да доливам понеже не знам какво има вътре.

Бихте ли ми казали какво масло ми трябва за тази кутия. И съответно колко литра.

 

Намерих тема в която се казва, че преди смяна на маслото колата трябва да се покара 10-на километра за да загрее?!?!?

А прави ли се някаква промивка преди да се налее новото масло, или е вманиачаване?

 

Благодаря Ви предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пиши кутията каква е ако имаш инфото. После в нета лесно се намира спецификация на маслото, колко се подменя и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял с 75w90. От ЕураТек си го взех, но цени не помня, че беше отдавна. Колата е хубаво да се покара, за да загрее маслото и да стане по течливо, за да го източите лесно цялото количество. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А има ли някаква спецификация това масло (както е при двигателните масла) или всяко 75W90 ще свърши работа.

Питам понеже сега в работата коментираме. Това "моето" мирише на чесън. Мой колега с Алфа, каза, че неговото имало мирис на сладникав парфюм...

 

п.п: Нямам номер на кутията. Евентуално трябва пак да я кача на подемник за да видя какво пише по нея. В крайна сметка ако се наложи ще звънна и в Еуратек (но ми е на 70 километра).

Редактирано от vmsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, vmsh написа:

Здравейте.

Шкода Октавия I

90 TDI  (2003 година)

 

Колата беше на подемник (леко наведена напред), при развита пробка, масло от скоростната кутия не протече.

Маслото леко е по-намаляло, бистро е, до сега да чукна на дърво не съм имал проблеми със скоростите, но не смея да доливам понеже не знам какво има вътре.

Бихте ли ми казали какво масло ми трябва за тази кутия. И съответно колко литра.

 

Намерих тема в която се казва, че преди смяна на маслото колата трябва да се покара 10-на километра за да загрее?!?!?

А прави ли се някаква промивка преди да се налее новото масло, или е вманиачаване?

 

Благодаря Ви предварително.

 

http://fuchs-eu.lubricantadvisor.com/default.aspx?lang=eng&country=bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чел съм теми,едни казват трябва да е полусинтетично GL 4/4+ ,други трябвало да е пълна синтетика GL 5, аз реших да сложа пълна синтетика GL 5 вече 3 или 4 години няма проблем,иначе събира малко под 2 л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълна синтетик  не е препоръчително.

Каквото пише производителя,такова сипваш/доливаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От Еуратек ми казаха този код на маслото:  G052 527 A2

 

На някой може да му е от полза.

Редактирано от vmsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От линка на колегата @Andro73 излиза това

yyix5Zw.jpg

това е ако искаш на Fuchs. Има и други марки разбира се. Ето и маслото https://www.fuchs.com/de/en/special/product/product/8989-titan-sintopoid-ls-sae-75w-90/

Спека му е VW G50/G51

Редактирано от lyubcho88
добавих още инфо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "vmsh" - Сложи си Оригинално Масло. Рядко се сменя а разликата в Цената вярвам, че няма да е осезаема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверява се всяка година при смяна на моторното масло. Стари маслари казват на 60 000км да се сменя. Други пък казват, ако не е сменяно, недей да сменяш. Но ако го губи е добре да се види първо от къде и после да се сменя с ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, tuningmania написа:

До "vmsh" - Сложи си Оригинално Масло. Рядко се сменя а разликата в Цената вярвам, че няма да е осезаема..

Ако имаш предвид оригинално от Еуратек, ами сякаш не искам. 110 лева и някакви стотинки е литъра ?

Момчето любезно ми каза, че ако все пак искам да си купя, че ще ми продадат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло скорости - само оригиналното. Ако сложиш друго, никога няма да включва като преди.

Трябват ти 3 литра. Отиди в Еуратек и искай масло скорости от "това по сервизна акция за виещи диференциали".  32 лв е литъра. Могат и по Еконт да ти го пратят.

 

Ето:

DSC-4772.jpg

 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е маслото - G 070 726 A2.

Като сменях съединител и маховик, в Еуратек ми наляха 2 литра по цена 13,95 лв. без ДДС като ползвах отстъпка 20% по програмата за стари автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.