Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Публикувано

Колеги, здравейте, искам да се посъветвам с вас относно присаждане на седалки в Окти 2. Вече доста километри и навъртях на моята каляска и мисля да я ъпгрейдна леко. В момента оригиналните и са полу-кожа с подгрев. Доста са симпатични, но крият най- големия недостатък на октавията. Тесни са! За разлика от тях седалките на аудито са изцяло кожени (което е разкошно) и са невероятно удобни. Взех си 2 броя от А6 седалчици и ще ги монтирам тези дни. Това което ме притеснява и имам нужда от съвет е как да направя свързването към системата на октавията. Само закачане на кабелите достатъчно ли е или трябва и някакво кодиране? Седалките от аудито имат 4 букси - жълта, зелена, червена и черна. Седалките на октавията не знам какви букси имат още, но подозирам, че ще са по-малко на брой и различни като вид.

Конкретния ми въпрос е при свързването и развързването, трябва ли да се внимава нещо специфично?

Някой да има схема на кабелите на октавия 2 или ауди А6 F4 по седалките?

По добре е да срежа кабелите на новата седалка и да заменя буксите с буксите от старата седалка или пък да срежа буксите на колата и да сложа там буксите от Аудито?

Със сигурност няма да имам букса за елелтрическата част на ауди седалката.. от къде е най удачно да се вземат 12 волта за целта?

 

Иначе седалките от А6 Ф4 стават директно в Октавията, бе никакви преправяния.. само 1 пин трябва да се отреже от шейната или пък да се пробие дупка в пода.

 

Благодаря за съветите. Ще пусна снимки как е станало като завърша.

Публикувано

Аз лично, бих резнал буксите от Октавията и бих ги сложил на новите седалки. Като разбира се, трябва да се проверят кабелите, защото вероятно ще има разминаване в цветовата схема. Не знам дали имат еърбег седалките - трябва и т’ва да видиш също. 12v бих пуснал през бушон - да ми е мирна главата. Малко кабели трябва да опънеш, но ще е по-добре според мен.

А дали нещо трябва са се кодира нещо...ба ли го... Единствено ми идва на акъла - еърбег ако има, тогава да се прави нещо. Пък може да дръннеш на Пепино ако срещнеш трудност. Вероятно ще знае нещо, което убягва на обикновените юзъри като нас :)

Успех!

Публикувано

Мерски Злоки, еърбег имат и двете, но кабелите са еднакви на цвят и на двете, така че там не очаквам проблеми, по скоро,  не съм сигурен за ел. частта и по точно, ел мотор, подгряване и датчици за присъствие и колан. Но предполагам както каза Пепи, почвай ги и ще видим какво ще стане. ? А тоя какбел, как да избера от кой бушон да го взема... кой би бил удачен, ако това е схемата... иии има и една лампа от долу на седалката, като част от осветлението на купето, как да я накарам да сработи... може би трябва да се върже към линията на лампите в купето... ?

spacer.png

Публикувано

Седалките ги смених, сега остава и буксите да вържа правилно, но нещата при кабелите изглеждат сложни и то поради факта, че нямам диаграмите.. пак да помоля, идеи от къде мога да намеря схеми на окабеляването на седалките?? Буксите са тотално различни, само на еърбега си приличат и там може да стане лесно.

 

Ето снимка както обещах, нещата вече са на друго ниво, пълна кожа... най-доброто, екстенжън под бедрата, регулация по височина на предната част на седалката, по височина на цялата седалка - всичко това механично и ел. лумбална опора и подгряване... за съжаление нищо от ел. нещата още не работи...?

sl.jpg

Публикувано

Потърси първо в празните гнезда за бушони, някое, което да е захранено при контакт. Така ми е най-хубаво (според мен). После, опроводяването е лесно :)

А може би трябва да пуснеш 2 жици. Не знам, за подгряването дали не е добре да е отделна. Щото и реле май требе за него...

За съжаление - схеми и диаграми нямам идея от къде да намеря. Просто размишлявам. Другото, което ми идва на ум - намери някоя Октавия с ел. седалки с подгряване и виж как е вързана. 

  • 2 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

До колкото аз съм запознат с производството на седалки задължително компютъра трябва да отчете грешка, че подгрева и аербега са различни, защото най-малкото и производителите на тези компоненти ще са различни. Още в производството на седалките всичко се тества и даже ако седалките са за един и същ модел кола и аербега и подгрева са от един и същи производител, но с различни параметри, дава автоматично грешка. Ако не ме лъже паметта има 4 или 5 модела подгрев за шкодата, мисля че се делеше според това дали е плат, кожа, алкантара и т.н. Всеки подгрев е с различни характеристики и работи по различен начин. Лошото е че не можеш да прехвърлиш нещата от седалките на шкодата, защото най-малкото е различния дизайн на компонентите. Все пак няма невъзможни неща и ти желая успех.

Редактирано от Witcher
Публикувано (Редактирано)

Ето това намерих на първо търсене. Ако нещо не разбираш от чешкия мога да ти помогна или използвай Гугъл преводача не е на сто процента точен но ще схванеш смисъла. https://forum.skodahome.cz/topic/119080-vyhřívané-přední-sedačky-nefunkční-výhřev/?do=findComment&comment=1688283

 

 

В случая мога да се разровя и да погледна как стои въпроса с подгрева на Ауди и да ти кажа може ли да се прехвърли от Шкодата в смисъл дали ще пасне на мястото за монтаж и дали захващането няма да е проблем, но в момента нямам време, че се подготвям за път. 

Редактирано от Witcher
Публикувано (Редактирано)

Благодаря Уичър за помоща. Ще прегледам чешкия форум. Сега прогреса... намерих ел. техник, нещата се оказаха по сериозни от колкото аз мога... всичко тръгна от сефте... еърбези, датчици, мотори (...няма грешка... ;)..), нооо подгряването се закучи... на аудито подгряването има 4 кабела на шкодата 2... човека каза, май няма да я бъде, това се командва доста по различно от колкото на шкодата. За сега карам без подгряване, ако намеря решение ще пиша. Иначе седалките са супер удобни, изпробвах ги на дълъг път 1000+ км, доста по свежо се чуствам в тях от колкото с оригиналните, които стискаха леко. Поздрави на всички и успешна 2020.

Редактирано от paradox
Публикувано
На 21.12.2019 г. at 17:26, paradox написа:

Седалките ги смених, сега остава и буксите да вържа правилно, но нещата при кабелите изглеждат сложни и то поради факта, че нямам диаграмите.. пак да помоля, идеи от къде мога да намеря схеми на окабеляването на седалките?? Буксите са тотално различни, само на еърбега си приличат и там може да стане лесно.

 

Ето снимка както обещах, нещата вече са на друго ниво, пълна кожа... най-доброто, екстенжън под бедрата, регулация по височина на предната част на седалката, по височина на цялата седалка - всичко това механично и ел. лумбална опора и подгряване... за съжаление нищо от ел. нещата още не работи...?

sl.jpg

Красиво, а и удобно изглежда, особено за моят гъз! Браво! 

Как стои въпроса със задните? 

Публикувано

Задните седалки за съжаление няма как да си паснат. Рових се във форуми и видях че всичко ел може да тръгне, но ще си е играчка с приправяне на пинове и букси. Компютъра няма да има проблем с управлението на подгрева според това което прочетох. Мисля че ти трябва читъв елтехник и с малко схеми ще стане номера. Ел схемите мисля, че може да намериш в ЕТКА

Публикувано

Ами дайте го този техник читав :) Аз това момче, което го намерих, според мен беше доста читаво. Ако някой намери схема да сподели. Само подгряване нямам в момента. Другото работи... :).. Четох че били с различни импеданси погряването на шкодата и аудито, но и без резистор ставало... ама като няма кой да каже как... търся още.


Колега, отзад е греда изобщо не може да стане..

Публикувано

https://forum.skodahome.cz/topic/135331-elschema-prednych-sedaciek/#elComment_2147031

 

 Погледни тук има схема и обяснение за някой неща. Не съм чел всичко, но мисля че на теб може да ти помогне най малкото има схема.

  • 3 седмици по-късно...
Публикувано

Да споделя, днес сагата завърши! Всичко е 6 и работи, еърбеци, датчици, ел. част на седалките и подгряване. Намерих точния човек в белия раздел на нашия форум, по точно - Стамбата. Човека е на много високо ниво и спокойно мога да го препоръчам за абсолютно сложни неща по абсолютно всички коли... нови...стари...скъпи.. евтини.. сега приятно грее в мразовитата утрин..

Публикувано

Бравос! И честито :)

Публикувано

Добре де, аз как да се сдобия с такива седалки? Колко струват? 

Аз претенции към датчици, еърбеци и електрики нямам? 

Публикувано

Ами отваряш ОЛХ, ровиш, гледаш, договаряш се и са твои. Трябват ти от Ауди A6 4F или C6. Цената варира в широки граници в зависимост от състоянието и екстрите и какво успееш да се договориш. Гледай да са механични да нямаш разправии с тоци.

Публикувано

Ок, но с тоците мисля, че няма да имам проблем! Тегля плюс през контакт и реле и ги захранвам, така съм правил много пъти! Не играя с модули! 

Публикувано

Тези такива ли са? 

Screenshot_20200126_214713_com.facebook.orca.jpg

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.