Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на Шкода Октавия II комби


Recommended Posts

Здравейте на всички ! Предстои ми закупуване на мой собствен автомобил. Преди години родителите ми имаха Шкода 120л, която наистина много харесвах дори да не беше от "модерните" като на приятелски семейства. В последствие карах от време на време колите на родителите ми (съответно Сузуки Балено и Митсубиши Колт), а в последните две години имах пълен достъп до Нисан Алмера Тино. След дълго четене, разглеждане на марки и модели, клипове и прочие осъзнах, че след онова зелено шкодилаче, на което за пръв път се учих как се работи с педалите, марката ми е останала на сърце. На много неща успях да си отговоря сам с четене, на други неща с питане,а на трети надявам се да получа отговор тук. Спрял съм се на Skoda octavia II RS 2.0tsi. Има няколко обяви, които съм си набелязал, но имам въпроси към една конкретна обява на Еуратек.

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11584189549872274&slink=fbb3k6

 

Като за начало цената ми се струва малко висока за кола 2009 година но поне на думи колата е на 92к километра, което всъщност е малко.

- До колко наистина са реални километрите на "проверените" автомобили в Еуратек?

- Разполагат ли наистина с реална сервизна история след като се продават в официално представителство?

- Ако все пак разполага с реална сервизна история до момента задължително ли е да се извърши смяната на ангренажната група след закупуването й на тези километри?

- Имате ли представа в какво всъщност се изразява "проверката" на предлаганите от тях автомобили?

 

Отворен съм към всякакви мнения, критики, съвети и в крайна сметка имайки предвид зададените от мен въпроси заслужава ли си цената на тази кола ако наистина има доказуем произход и мине сполучливо(или поне в рамките на разумното) една пълна диагностика. Конкретната обява е с определена сума над бюджета ми от 10-12 хиляди, но проявявам интерес към тази само заради малкият пробег. Приемам също така и всякакви предложения за други бензинови двигатели, които Вие смятате за по-добри (Подкрепено линкове към обяви на комби автомобили в добро състояние и цена в рамките на бюджета също са добре дошли). 

Благодаря предварително на всички за отделеното време най-малко да го прочетат ! :)
Поздрави, Стефан !

Редактирано от Shabanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Пишеш, че си чел и гледал, но явно си пропуснал една съществена част от инфото за тези (2.0TFSI) и 1.8TFSI двигателите от тези години. Имаше, мисля, тема тук някъде, подкрепена със снимков материал и информация. Маслояди! Налага се ремонт, като гледам - на около и над 1/4 от цената на конкретната кола. Или иначе казано 4000+ в зависимост от сервиз, части, моментно състояние.

Цената не я коментирам - всеки продавач си знае. Километрите, дали са реални е може да се види ако в купувана тук и има история. Еуратек са си като всеки дилър (според мен) на употребявани автомобили - ако не е от тях, на дали всичко е ОК.

Ако всичко е ОК и решиш да я взимаш - според т’ва, кога е подменян ангренаж и сие може да прецениш дали да подменяш.

Да кажа също искам, че не всички двигатели са маслояди. Има и някои, които явно минават “между капките”. Но като цяло, по този проблем, до колкото знам, е имало и сервизни акции.

Та, направи си добре сметката, особено след като имаш бюджет 10-12! А и в бюджета влиза първоначалното обслужване или само покупката? Щото, реално, кой-да-е автомобил, лично аз, бих обслужил след покупка. А т’ва са си, едни 1К+, така че, наистина е добре да калкулираш нещата хубаво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пропуснал съществената част от информацията за тези двигатели(дори тя ми се стори най-обсъждана). Просто исках да попитам очевидно по-вещите от мен за мнение. Бюджетът е до 10-12 за покупката на колата, а първолначалното обслужване е отделно. В такъв случай просто да търся Октавия III където е оправен проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има О2 с ревизирани двигатели. Или да вземеш някоя за към 10 и да я направиш ти. Поне ще знаеш, че е перфектна! Тези моторизации, ако са читави, са доста приятни за каране - спор няма!

О3 за 10-12 според мен, все още няма на вторичния пазар. Тези с ниските цени вероятно биха били изтормозени от към километри или с някакви скрити грижи. Не, че няма да са готини и запазени, но вероятно ще са от типа дето не са им изстивали двигателите и не са слизали от магистралата. Може и да греша разбира се, просто споделям мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледах - на тази цена (16К+) има и О3 изглеждащи ОК. Ако ще даваш такива кинти - по-добре разгледай там. Поне двигателите са ОК. Имаше някакви обяви 4х4 дори с разни глезотийки! Лично аз, за такава сума, бих заложил на по-нов автомобил, пък и малко повече каран. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.