Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабиа 1 Странната...


Recommended Posts

Преди 1 час, maxrpm написа:

Звучи ми като мой тип жена. Аз бих ти звъннал и бих те попитал същото! :)

Не можеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся няма смисъл да му звъня или е в гаража и бачка , или е у тях и се къпе , а жената която се интересува от коли ти е ясно че е измислена. Такава порода не вирее от 2009та ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Излекувах Аirbag- a с виртуалката. Забранява се на приятели да разкачват компа , без да разкачат акумулатора , преди това :DKупих накладки , мисля през уикенда да ги сменим. Oстава само да сипя нафта и да карам с кеф ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе , уйкенда, като ги видиш и ти ще се уплашиш, ама както се казва - ще карам бързо, ще спирам бавно ... :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колата е на сигурно място , при наш човек от Младост , каза че ако има въпроси ще се обади, но ще я оправи...  :)

 

Миналата седмица , когато осъзнах, че не мога да я оправя сам , и М- Комплекта не работи , така се ядосах , че Ивчо , започна да се държи за дръжката на тавана... И аз бих .. 2ра до ламарината и шофьора псува на майка ... :) Той мълчеше ,а като бяхме на 20см от предния , казваше - Иване не се ядосвай!!! :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Moля темата да се премести в раздела Fabia 1....

 

Oтделно колко пари дадох не ми се говори , преебах компа за Airbag-a  с vcds lite , заради слаб акумулатор , взех един нов модул  , иска side airbads , който аз нямам , утре чакам още 3 централи да ми дойдат с индекс А и C ..... с H няма ... ;)

 

Moже да се дъмпне рома и да се едитне с hex editor , но ме е страх да не гръмна ignitor- ите...

 

Имахме 6Q0 909 605 H 04 с кодинг 12340 , пробвах 1C0 909 605 H 08 с кодинг 12344 не стана , търси side air bags , sega 4akam 1j0 909 605 C и 1J0 909 605 A , да видим с какъв кодинг ще са ?!? Eто да се ориентирате , за какво се боря. :)

 

ph32.jpg

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*1J0 исках да кажа 1C0.. ;) не че някой ще го прочете ...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво четеш, но ако модулите не са някой от тези типове:

- 6Q0 909 605 H 04

- 6Q0 909 605 H 0А

- 1C0 909 605 H 0А

- 1C0 909 605 K 07

винаги ще имаш грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taка , от дясно на вашите екрани е оригиналната повредена централа 6Q0 909 605 Н 04 (12340), за зрителите с черно - бели телевизори , буксата е жълта! Тази от ляво е с илюстративна цел. Днес взех поръчаните 2 модула, оказа се че буксата не влиза , ядосах се и помислих. Новата централа от магазина, винаги идва накодена на 00000 , съответно хардуера е почти еднакъв , а е различна само щипката , която заключва буксата,(буксата се вади от шипката) , най -малкото за да се знае за какъв хардуер е оборудването на колата.

Fabia-airbag.jpg

 

Преди да ме нападнете , искам да уточня , че долната инструкция е само за хора готови на риск евентуално ,да си гръмнат беговете , и такива на който им е писнало да търсят централата със свещения coding 12340, само и само това което e на колата , все пак да работи. Хора с cohones !

 

Отначалото , а и дори и до края , мога да кажа че ме беше страх. Pinout- a е кажи речи еднакъв K-Line , can ,12v , но все пак се страхувах . При 6Q0 909 601 C (реално се оказа че съм поръчал 6Q0 909 601 C coding 12338) има 2 варианта , като кажи речи и 2 та ме устройваха , докато при 1C0 909 601 A , има и вариант за ключ в жабката които аз нямам, като и 2те централи, са за механични пиропатрони. Закачих първата централа , като с права отверка и огромен чук , махнах пречещите части от куплунга на централата. А докато тя беше в менгемето се замислих дали не е записала Crash Data... :)

Enjoy! Все пак , никой досега не го е правил. ;)

 

П.с. пробвах се от 1C0 909 605 H (08) 12344 да спра страничните бегове с VCDS , пак не става. После дава грешка хем че ги няма, хем че са изключени. Да не си хабите времето. ;)

 

P.S2 Пробвах да прочета поврената централа с VAG EEPROM reader, но ми даде RX Timeout. Все пак установих че работи с VAG Commander 1.4 ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се занимавам с по - важни неща и ще успея , ако някой има идей , да казва https://www.vwvortex.com/threads/how-to-completely-disable-esp-asr.7573754/

 

АSR off mission for better life ! ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прееба ми се куплунга на алтернатора при скоростната кутия. Понеже ми е ясно че никой, няма да ми каже къде е , няма да ми даде съвет , ви пожелавам щастлива седмица .. :) Яко е да си ползваш форума за Pure F**kery! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куплунга е под кората на мотора от ляво, до стартера. Ето инфо ако някой иска. https://www.briskoda.net/forums/topic/423927-alternator-load-sense-wire/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зима е , подходящ сезон за авто репаратура. Все пак , който не е живял , той не е е**л и не е сменял стоп машинка на Шкодата ! ( Взех от Поло , по - стабилна е , англичаните казват , че кара повече , виждат се 2 те на тавана .  :) Aнорексичната е шкодовата с щампа от 2000 год , "сепак"

0-02-0a-71d7ceeaccecf4044df9a5c71050b2a1

0-02-0a-0a1f999937665615344825f2778a941d

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодовата също е ревизирана и с новия модел няма проблеми. Аз съм с такава, след като оемската отказа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе , ама аз 2дни не спах , от чуденка дали ще има място да влезе голямата машинка, на кола с ляв волан ... :) Иначе ъпгрейди трябва да има , чешките инжинери имат нулево IQ . Сега , като не свети нищо по таблото, се чувствам Godlike :P

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки човек който кара Шкода е по - умен от инженерите. Днес странната не запали, защото не и бачка стартера и аз съм сигурен че не бачка заради някоя инжинерна недомислица. Мега се ядосах и отидох на шкода среща с такси. Не пуша от Септември , но днес си взех цигари, мамка му ! Говоря с Юли по телефона и му обяснявам какви боклуци са шкодите, защото много се бях нервирал и тъкмо му казвам как докато кара Шкода , ще ходи вечно с тролея до НИМ и една мацка с жълт мотор чува разговора и се смее . Беше си в правото мацката.

После знаеш ли какво направи ? Качи се на мотора , запали го и си замина! Тогава осъзнах че аз нямам М категория , (защото мотопеда имал педали и аз не съм можел да ги натискам ) но Януари ще изкарам А категория и ще си купя Кавазаки, като не работи  стартера на Шкодата, да си карам Кавазакито , дее*а!

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука си в гоооооУема грешка .. стартера барабар с мотор , скорости и електроника са немски .. чешка е само стомата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дее§а и немските боклуци , утре ще се наложи да разглобя половината кола на 2 градуса температура , за да стигна до тях. После като го сваля, ще се окаже че проблема е елементарен, мамка му . :( Обадих се на Косьо , викам даи да се дърпаме до гаража , той човека честно си ми каза - "Аз дизел не дърпам" Пък и ако не успеем да я оправим , нагоре от гаража не мога да те извадя ... Разбирам го и аз така бих казал ... Кажи му Шкода и повече не го обиждаи! ;) Аз ви казах и днес - когато я изпатя след 3 год , ще я продам и ще си купя Хонда или БМВ 330D .

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.