Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почна се !


The Best Forman

Recommended Posts

IMG_20230311_220754.thumb.jpg.7e3847fe69be02c7ab45f5444e49a942.jpg

В края на работния ден - два рециклирани апарата .. по-нататък ще станат и красиви заедно с ръждивите щитове :)

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20230321_170305.thumb.jpg.6d457cddc5bd75865618450fe0540a0e.jpg

Да кажем , че със задните спирачки приключих .. има да събера някой и друг болт от крепежите , но мръсната работа свърши.

  • Одобрявам 8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Поне навсякъде цари трескава подготовка за срещата в Първенец , та ще взема и аз да се изокам , че подготвям Баба за срещата ... 2025 година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Вътре затворена кутия! Трябваше да открехнеш малко да надникнем-сега трябва да гадаем:)

... амортесьори, пружини или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, krasipask написа:

Вътре затворена кутия! Трябваше да открехнеш малко да надникнем-сега трябва да гадаем:)

... амортесьори, пружини или ?

Специално заради теб , за да заспиш тази нощ ги мъкнах на ръка от паркинга (количката скъсала главина) , а и живо ме интересуваше диаметъра на предните .. оказа се ф50 колкото ни трябва ☺️

Задните са тествани и не ги отварях.

IMG_20230815_203829.thumb.jpg.3f9f10a7e5572f4a65db4170a54a280e.jpgIMG_20230815_204322.thumb.jpg.8f7b2667cb93f6089bdaf235b784cd39.jpg

Регулируемо окачване за Фафорит/Фелиция (надявам се без преправяне)

Предните са от Сеат Леон 1996-2000 , задните са от VW Поло 6N 1993-1999 и става Low&Slow ?

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Много яко! Браво! Незнам дали ще стигна до такова ниво, но да знаеш веднага записвам  от какви модели са амортесьорите. :)

  И ако наистина е без преправяне е перфектна модификация. 

 Без думи ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, krasipask написа:

 Много яко! Браво! Незнам дали ще стигна до такова ниво, но да знаеш веднага записвам  от какви модели са амортесьорите. :)

  И ако наистина е без преправяне е перфектна модификация. 

 Без думи ?

 

На кола в движение е лесно - вземаш нещо , слагаш на колата , а аз само трупам и се плаша колко работа си отворих ?

Шенкелите с главините 4х100 са при мен и при първи удобен момент ще ги тествам , но съм на 99% убеден , че е plug&play .. ще има някое ушенце за подкастряне , но захвата мисля е точен.

 

П.П. Ако все пак някой ден решиш да правиш Фаворита шоу кола - в сайта , от който ги взех през повечето време продават комплекти и ги дебна от почти 8 м. да пуснат отделни предни и задни комплекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами шоу кола, не! По-скоро нещо което да изглежда и вози добре. Точно  регулируемо окачване! 

 

А заводското при Фаворита със своята височина сам знаеш, че в градски условия е много удобен .

 П. П. напиши ми сайта само да разгледам. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, krasipask написа:

....

 П. П. напиши ми сайта само да разгледам. 

 

kz-tuning.com

Имай предвид , че това е доста твърдо и не толкова комфортно окачване. Не съм убеден , че е подходящо за ежедневен автомобил , но ако си фен на гъвкавостта на градинска пейка , може и да ти хареса ?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години до Радомир и обратно с Фаворит ( с изрязани пружини) :) не моят. Кошмар!

 Но това колкото и да е твърдо е културна работа. ?

  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, The Best Forman написа:

На кола в движение е лесно - вземаш нещо , слагаш на колата , а аз само трупам и се плаша колко работа си отворих ?

Щот само трупаш железа и лалаш ко че биде, а не бачкаш - един болт на ден да завиваше досега да я беше подкарал тая каруца ?

 

 

Преди 5 часа, krasipask написа:

...с Фаворит ( с изрязани пружини) :) не моят. Кошмар!

Орландовски ще да е бил тоя Фаворит ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Logrus написа:

Щот само трупаш железа и лалаш ко че биде, а не бачкаш - един болт на ден да завиваше досега да я беше подкарал тая каруца...

Първо са рАзбЕрем - не е каруца и после к'вот мога вкъщи правя .. за всичко друго Иво е виновен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 4 часа, Logrus написа:

 

Орландовски ще да е бил тоя Фаворит ?

 

  Не ?

Въобще не ми допадна. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, krasipask написа:

 

  Не ?

Въобще не ми допадна. 

 

Чавдар си мисли за Орландовци , защото тунинга с флекс е характерен за там ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, The Best Forman написа:

Първо са рАзбЕрем - не е каруца и после к'вот мога вкъщи правя .. за всичко друго Иво е виновен ?

С това окачване на какво ще я направиш? Баш на каруца.
А Ивчо освен да вземе да ти я докара пред блока, че да не се оправсавш с него ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Logrus написа:

С това окачване на какво ще я направиш? Баш на каруца.
А Ивчо освен да вземе да ти я докара пред блока, че да не се оправсавш с него ?

Мнения прием всякакви , а дали ще бъдат взети под внимание е друг въпрос .. с две думи - преместих го ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Малко строителни дейности ..

IMG_20230826_144854.thumb.jpg.c414ed1e0a781d5be152fdb41616ff24.jpg

Понеже съм Плюшкин , реших да не батисвам кутийте на фаровете , а да извадя отливки и на тях и да си направя копия от стъкломат за кръглите фарове , а докато станат , ще тунинговам тез , та да отиват на пушените стопове :)

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 26.08.2023 г. at 14:53, The Best Forman написа:

а да извадя отливки и на тях и да си направя копия от стъкломат за кръглите фарове

  Четириочка! :)

16388676093_5ea95d51a8_b.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.08.2023 г. at 21:06, krasipask написа:

 

  Четириочка! :)

16388676093_5ea95d51a8_b.jpg

Оказа се , че Металекс са правили този модел фарове за кабриолета на Фаворит , но ако се намерят фабрични , ще са на цената на течното злато :)

Докато станат малко тунинг в стил "Орландовци ми е СЕМА"

IMG_20230902_154034.thumb.jpg.2031c4b26e326be8d9df71532229258e.jpgIMG_20230902_153921.thumb.jpg.949aad2bf631c7ef09cd18f9547d5600.jpg

Предстои да пръсна с хром рефлекторите на мигачите , защото се оказа много кекав фабричния хром (белеше се от забърсване с пръст и плюнка).

 

П.П. Междувременно приемам дарения ако на някой му се намира едно такова

IMG_20230902_175625.thumb.jpg.97d0521cf411215123767e01491fc512.jpg

загубил съм го през двете години престой в насипно състояние 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък Фаворит кабрио  са произведени много малко бройки - знам нещо от сорта на 300броя което като цена ще е в кюлче злато!  Ако имаш повече инфо за Фаво кабрио ще ми бъде много интересно! :)

  Сега рових из багажника : имам едничко .Забравил съм откъде е така че, припомни ми. 

 Кажи как да го получиш и ще ти го дам . 

16936749390983523631498073182312.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това седи на едни пластмасови пластинки стърчащи в кутията на фара и уж подпира рефлектора и  по принцип не са толкова нижни , ама ме хвана яд , че съм го загубил  :)

Имам цял не отварян фар , но вътре няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.