Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почна се !


The Best Forman

Recommended Posts

 Това ти го пазя! Ако имаш път по Ботевградско шосе звънкаш и ти го давам. Другия вариант е да дойда до НИМ, но незмам кога ще намеря време! :)... мога и по еконт.

 Въпроса е да си сглобиш всичко както искаш.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, krasipask написа:

 Това ти го пазя! Ако имаш път по Ботевградско шосе звънкаш и ти го давам. Другия вариант е да дойда до НИМ, но незмам кога ще намеря време! :)... мога и по еконт.

 Въпроса е да си сглобиш всичко както искаш.!

Споко , зор няма , някой ден ще те навестя.

Благодаря!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък ми трябва опит и насоки (онуй черното тампонче на Краси вече е във фара , за което му благодаря!).

Опитах да хромирам рефлектора с шпрей - греда .. стана покъртително грозно и нефункционално. Реших да фолирам рефлектора с огледално фолио и вече трети се мъча да го положа в странната форма - двойно вдлъбната с неправилна дъговидна форма. Проблема е , че фолиото е изклчително тънко и не позволява греене и разтягане с въздух. На студено се опитвам да го разтеля с пръсти , но прави много гънки.

Давайте други идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Стрелча хромират разни детайли, ама къде точно идея нямам - чел съм в ретро форума. Може би Жоро @joro-120Lможе да подскаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Logrus написа:

В Стрелча хромират разни детайли, ама къде точно идея нямам - чел съм в ретро форума. Може би Жоро @joro-120Lможе да подскаже.

То и тук знам два-три цеха , проблема е , че рефлектора е пластмасов ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, The Best Forman написа:

То и тук знам два-три цеха , проблема е , че рефлектора е пластмасов ;)

Еверт лак се казва фирмата и доколкото разбрах (попрочетох тук-там) и пластмаси правят https://ewertlak.com/lakirane-s-pvd-pokritie-za-avtomobili/ - ай са ми кажи, че надписите на Порше, Лексус и хАлди са тенекиени ?

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, в Стрелча хромират пластмаса. Всякакви други варианти, които си пробвал, сам си се убедил, че не стават.

Аз съм давал на хром метали в Пловдив. Пластмаса не съм хромирал. Чавдар правилно те е насочил.

п.п. Предварително ги питай дали те подготвят детайлите и им кажи, че си ги омазал.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, joro-120L написа:

Гена, в Стрелча хромират пластмаса. Всякакви други варианти, които си пробвал, сам си се убедил, че не стават.

Аз съм давал на хром метали в Пловдив. Пластмаса не съм хромирал. Чавдар правилно те е насочил.

п.п. Предварително ги питай дали те подготвят детайлите и им кажи, че си ги омазал.

Не съм омазал нищо бре .. пробвах , не стана , изчистих всичко и пак са черен мат ;)

Ще звънна да ги питам.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Незнам дали ще ти е от помощ, но аз бих опитал с друга марка хром спрей. Различните марки на тези спрейчета имат различна покривност, състав и т. н. Повечето хром спрейове наистина  сивеят.   Няма ли такива само за пластмаса? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не съм доволен от Дупли колир .. още откак го пуснаха боядисах едни пружини , съхнаха три дни и лепнеха. Купих някакъв бял мат преди 3-4 години да пръсна един пластмасов капак , същата работа , а лака не опъва (седи на портокал).

Ще пробвам и с пресен Космос (стария ми е на повече от 15 години) .. ако стане , стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз това имах предвид различните марки спрейове. Ползвал съм Космос и то за големи плоскости и добре покрива +тази пролет преден капак на Поло-то на баща ми със спрей Very Well - бързо съхнещ и съм мн. доволен. (засега :)) 

 Проблема е че огледален ефект с боя е трудно. Те затова сивеят. Важното е да достигнеш резултат който ти харесва. Надявам се да се получи и да качиш снимки. 

 Иначе ще ти ги хромират и най-вероятно ще е много добре но зависи на каква цена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, krasipask написа:

Иначе ще ти ги хромират и най-вероятно ще е много добре но зависи на каква цена. 

Най-вероятно на по-ниска от цената на материалите и времето, които Генчо ще похарчи за експерименти ? Ама пък щом му се занимава.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20230908_131321.thumb.jpg.db9ac0827c8084abd9f99f6af901bd2e.jpg

 

Ей го резултата .. интересно е , че огледалния ефект е по-добър върху тиксото , но да видим като изстхне.

След разлепване

IMG_20230908_132137.thumb.jpg.7c9ef0d457523f8a6e7cfc43e72f236c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Logrus написа:

Най-вероятно на по-ниска от цената на материалите и времето, които Генчо ще похарчи за експерименти ? Ама пък щом му се занимава.....

Със сигурност ще е по-висока от мат'рялите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Незнам на живо как седи, но на снимката ми изглежда много прилично. 

Преди 1 час, Logrus написа:

Най-вероятно на по-ниска от цената на материалите и времето,

  Не! Смятам точно обратното! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах къде бъркам , но не ми стига търпение .. за да стане прилично огледално е необходима много гладка повърхност - грунд и детайлно шлайфане поне до 1000 на водно.

Преди 1 час, krasipask написа:

 Незнам на живо как седи, но на снимката ми изглежда много прилично. 

Направих "грешка" - забравих оранжевата леща и изглеждаше по-добре , но после разглобих отново и я сложих , че не знам как ще свети на гола крушка.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, "козата си сака пръч". Или, всяко нещо си иска своето. Каквото и да правиш, няма да ги направиш хромирани.

Направи ги като хората, или ти е все едно. Цената за хромиране няма да те събори.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, joro-120L написа:

Гена, "козата си сака пръч".....

Я го знам бе , жокер ми не требе!

Без да опитам , как ще се науча .. по таз логика още щях да ходя да ми регулират клапаните в сервиз (щот така требе) ;)

Между другото не е съвсем зле , особено с поставено стъкло (не се виждат дребните бъгове) , а и тези фарове ще са "временни" ако въобще стигнат до колата и за това не искам да инвестирам в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.09.2023 г. at 8:23, The Best Forman написа:

Без да опитам , как ще се науча .. по таз логика още щях да ходя да ми регулират клапаните в сервиз (щот така требе) ;)

Това, което пробваш не е правилният начин и е ясно без да се пробва. Нямаш технологията да го направиш, както трябва да се направи. Сравненията ти са неуместни. Не можеш да постигнеш такава огледална повърхност и дълготрайност на покритието. Фабричен рефлектор, нов, не си ли виждал.

 

На 7.09.2023 г. at 19:37, The Best Forman написа:

Давайте други идеи.

......................................

На 7.09.2023 г. at 20:16, The Best Forman написа:

То и тук знам два-три цеха , проблема е , че рефлектора е пластмасов

Даваме идеи и в последствие се оказва, че:

На 9.09.2023 г. at 8:23, The Best Forman написа:

... тези фарове ще са "временни" ако въобще стигнат до колата и за това не искам да инвестирам в тях.

Това, ако го беше написал в първото си мнение, изобщо нямаше да пиша по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре , съдиш по калпавите ми снимки (на цифрова фотография няма да се науча) .. ползвал съм услугите на такива фирми и резултата беше отчайващ (обещания за полиране преди процедурата по хромиране , обещания , обещания) - върнаха ми детайлите по-зле изглеждащи отпреди процедурата. Отделно , като им кажа двуцветно или ще ме отрежат или ще ми резнат главата от кръста (за един експеримент не си заслужава). В крайна сметка се научих .. няма да пипам тези повече , защото релефа на мигача е почти изчезнал , а фаровете  които са на колата са толкова добри , че предпочитам да си останат така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съдя по снимките. И без да ги гледам, просто не можеш да ги докараш, като заводски.

Вярно е, че има фирми, които не работят качествено. На Стрелча не съм им ползвал услугите. Чел съм добри отзиви от взискателни реставратори.

Мои хромирани детайли в пловдивска фирма:

TIHVv.thumb.jpg.46821f36c23ac20634171036160d4720.jpg

 

TwRpv.thumb.jpg.014ab54ad185c89212045b407eeede3c.jpg

 

Това са рефлектори от Стрелча:

35849051_597792497267146_204586154350084096_oa4b44b1af57cc3b9.thumb.jpg.6f672e36ed85cc5a6835353bb82410b4.jpg

 

и линк към тема:

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,905.msg148690/topicseen.html#msg148690

/мнение №448/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам и Косьо @Galliard33дава в Стрелча фаровете на GLS-а и беше много доволен.
Но това няма значение вече - намерил си си твоето решение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Logrus написа:

Ако не бъркам и Косьо @Galliard33дава в Стрелча фаровете на GLS-а и беше много доволен.
Но това няма значение вече - намерил си си твоето решение ?

Като си взема Ролс Ройс Силвършадоу и започна да го реставрирам , ще им пращам  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.