Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

2018 Октавия 1.8 TSI 4x4 въпрос за свързване на телефон и адаптивен круз контрол


nne

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

Вчера закупих Шкода Октавия 3 от 2018 година 1.8 ТСИ 4х4 DSG6, като цяло съм изключително доволен от автомобила, поведението и разхода. Доколкото разбрах колата е с ниво на оборудване Style, има лед фарове и задни светлини, нямам представа дали са стандартни за това ниво на оборудване. Също така колата е гаранционна до 2023, тъй като предишния собственик е закупил удължена гаранция. До тук добре, но забелязах няколко странности :) Първо, мултимедията, доколкото виждам е Amundsen (ще приложа снимка), когато натисна бутона phone ми изписва "В момента телефона не е наличен". Като натисна Menu и изобщо няма картинка или опция телефон. Сякаш няма Bluetooth изобщо. Което не би било огромен проблем, тъй като имам Apple carplay и бих могъл да използвам телефона така. Само че когато получа обаждане през Carplay и отговоря, човека остреща не ме чува ? Сякаш няма и микрофон... Възможно ли е автомобил произведен 2018-та година да няма Bluetooth и микрофон?! Ако да, имате ли представа с каква сума ще ме сюрпризират Еуратек за добавянето им...

Втория въпрос е относно адаптивния круиз контрол :) На предната решетка изглежда, че имам радар, но при натискане на лостчето ми се активира само обикновения темпомат. Защо ми е радар при положение, че не мога да го ползвам?

Прилагам снимка на радиото и няколко на самата кола :)

Изключително много ви благодаря предварително!

IMG_2975.jpg

IMG_2972.jpg

IMG-2973.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @nne - За всякакво "Audio"/"Video", нека Колегата @JORDITO даде акъл. За "Adaptive Cruise Control"-а, дай снимка на лоста за мигачите, да видим какъв е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Моята октавия е от 2016, т.е. със старото Болеро, но в началото ми излизаше съобщение, че телефона не е наличен в определени моменти. Оправяше се с гасене на колата и палене след няколко минути.

Установих, че ако преди да загася колата съм бил в менюто "Car", където се показват данните за пътуване, то при следващото палене има такъв бъг с телефона.

Честноказано скоро не съм пробвал дали продължава да го прави, ако съм загасил на Car, но е факт, че поне от 2 години не ми се е случвало. Вероятно си касае за софтуерен бъг.

Неизключвам възможността при теб да има нещо хардуерно...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и блутут модула да е бъгнал. Може да опита в Еуратек с ъпдейт на фърмуера. 

Другото е да има прекалено много запазени сдвоени устройства. Да опита да изтрие всички ако го позволява в SETUP менюто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново!
Благодаря за отговорите! За съжаление не е бъг, просто липсва изобщо опцията телефон в менюто на дисплея. Тоест няма как да видя сдвоени устройства. Не знам дали ако се е бъгнал модула ще изчезне изобщо тази опция от менюто... Имам чувството, че просто я няма фабрично. При всички положение в понеделник влизам за смяна на масло в Еуратек и ще разпитам. Ще ви държа в течение!
Относно ACC - със сигурност нямам, погледнах си лостчето, най-обикновен темпомат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурно - в Еуратек с VIN номера и би трябвало да излезе, какво има като оборудване и допълнително поръчани глезотийки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно - при мен, когато изпишеше това съобщение, бутонът на медията ставаше неактивен, и никъде в менютата не присъстваше блутут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радарът е за автоматичните спирачки в градски условия. Има комплекти за ретрофит на ACC

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт на темата :) Днес бях в Еуратек за смяна на масло и след ъпдейт на фърмуера на мултимедията, телефона тръгна безпроблемно! :) След доста негативи прочетени за Еуратек из форумите, а и от приятели, бих искал да ги похваля за обслужването днес. Всичко беше професионално и на ниво. Отбелязвам, че това далеч не е първата гаранционна кола, която обслужвам и всичко беше няколко нива над Порше София Запад да речем.

Още веднъж ви благодаря за съветите и насоките и всичко е най-добре, когато свършва добре!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.