Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет при избор на Škoda


Goku

Recommended Posts

Здравейте!

 

Решил съм да сменям сегашната Octavia 1 FL 1.9 TDI с по-нова, като съм се спрял на O2 FL или Superb 2 FL. Колебая се между 2.0 TDI и 1.8 TSI, като за момента като че ли предпочитам  2.0 TDI. Също така, вече ми се иска да мина от ръчни скорости на DSG.

 

Въпросът ми е къде бихте препоръчали да направя общ преглед и диагностика (софтуер, ходова част, състояние на DSG) на автомобила, който харесам? Видях препоръките за Трансексперт, но там като че ли е малко вероятно да се запази час за след 2-3 дена например, а и се намира почти извън града.

 

Също така, какво мислите за тази обява:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11578980984223487

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смущават ме някои неща - на снимката километрите са 133к, а в обявата 150к. Няма подробни снимки на интериора. Не се вижда състоянието нито на шофьорската седалка, нито на волана. Не се виждат поне буквите на номера, по които евентуално да се види дали колата е купувана 2013 в България, или и нов внос (освен ако не е пререгистрирана, разбира се).

Между тези 2 двигателя правилно си се насочил към дизела. Но на модела от преди фейслифта има един уникален двигател, като всички коли с него са с всички възможни екстри - това е пример. Ако не те притеснява по-високия разход (а 1,8 TSI също е лакомник) можеш да ги погледнеш. Един голям плюс на тези коли - повечето са на малко изминати километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Моджо написа:

1.8 TSI не беше ли "оня" двигател? Дето да го направиш беше нещо към 5-6000 лв?

Зависи от годината, ама общо взето - да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 2009 и 2014 са масларки. Само първото поколение е горед долу читаво, но пък има един момент, в който се правят и първото и второто поколение и затова трябва да се гледа кода на мотора, а не годината. На баща ми е 2008 и стана на 120 000 км и няма проблем със маслото. По сервизна акция смениха обтегача на веригата, като беше на 65 000 и от тогава само масло и филтри. Има едно претрисане на първо палене сутрин докато загрее, но от Шкода твърдят, че всичките са така и е заради някакъв еко софт за по-малко вредни емисии.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.