Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Настройки на IE 10.0.902 за работа с НАП ?


The Best Forman

Recommended Posts

Моля , някой ако е наясно с тънкостите в настройките на интернет експлорер за работа с НАП и други подобни сайтове , да сподели , защото към момента не може да отвори дори и раздела "Изтегляния" на Майкрософт

neshto.thumb.jpg.a5703fb81d4a1cd6219814ede67f9851.jpg

Това съобщение го дава независимо дали протоколите са включени или изключени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - "Java" и "Active X" имаш ли инсталирани/разрешени? Не помня съвсем на изуст, но съм го правил успешно това около 10-ина пъти, на Счетоводителки. Колко ТИ е спешно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има инаталирана джава и нетфреймуърк и т.н.

Пробвах настройките за АктивХ от някаква стара статия , но не тръгна. Сега смених и търсещаата машина с гугъл и все тая.

Звънях няколко пъти на кол центровете и винаги всички оператори са заети :(

Колко е спешно - не знам .. явно този месец ще си пускам осигуровките на гише :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо с IE? Пробвах току-що с 2 други браузъра (Mozilla Firefox, Google Chrome) - и в двата случая зареждам страницата без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, iavkata написа:

А защо с IE? Пробвах току-що с 2 други браузъра (Mozilla Firefox, Google Chrome) - и в двата случая зареждам страницата без проблем

Защото само там работи банкирането с КЕП на Банка ДСК (я я) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Идеята ми беше ако е Лаптоп, да го вземеш Уикенда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, The Best Forman написа:

Защото само там работи банкирането с КЕП на Банка ДСК (я я) :)

 

Ей, тия няма да излязат от първобитно-общинния строй скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, iavkata написа:

 

Ей, тия няма да излязат от първобитно-общинния строй скоро!

В чест на истината , успях да подкарам е-услуги на НАП под другото изчадие на Малките и Меките (Edge) , ноо каквото и да правя не вижда подписа софтуера на банката.

Всичко това е под Боза 8 (машините ми са доста стари за по-нов) , инак много ми похвалиха 10 -та в таз насока .

 

Миро , ако не успея тази нощ , ще го взема (да си се забавляваш) :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Експлоръра е спрян (или поне такава е официалната информация) от майкрософт. Проблемът е от КЕП и (не) поддържането на различен браузър. С едж работи, поне на сървъра на другите "експерти" - НАП. Ползвам дск директ от години с мозила и с андроид приложението им. Подписвам с е-токен. Изобщо не са в каменната ера, както се писа по-горе. Ползвам банкиране и от райфайзен и от булбанк, няма база за сравнение с дск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Казвай на време какво правим, че да знам какви "USB Flash"-ки да взимам? Какви са Характеристиките на Лаптопа? Щом върви "Microsoft Windows 8" трябва да върви и "Microsoft Windows 10"..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, joro_kem написа:

 Изобщо не са в каменната ера, както се писа по-горе. Ползвам банкиране и от райфайзен и от булбанк, няма база за сравнение с дск.

 

Никоя друга банка няма база за сравнение с ДСК... слава на Всевишния!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да има край темата - никой не е виновен , че IE 10 вече е изваден от подръжка , но за сметка на това никъде не е написано .

Поне за момента нямам особен  избор се спрях на Win7 SP1 , инсталирах IE11 и за пет минути всичко тръгна .

 

П.П. В инструкцийте на НАП се говори за настройки на Експлодер 6!

 

И на края като извод - със стари к@@ви нов бардак не се прави :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма и ти си един писател...

https://inetdec.nra.bg/docs/e_services_instructions.pdf

 

Windows 8; 8.1; 10                                                        

 

IE 11; EDGE

 

Mozilla Firefox, версия 68                                                                                                                                         
или по-нова                                                                                                                                                                                             

 

Google

Chrome/Chromium,

версия 79 или  по-нова

 

Бъзика настрана: Документа беше достигнат с Win XP SP3 и Mozilla Firefox, версия 52

Май мога да вляза с паролата на НАП или КЕП все още, трябва да пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, iavkata написа:

 

Никоя друга банка няма база за сравнение с ДСК... слава на Всевишния!

нямам какво да добавя, освен "Аалелуя"! слепите виждат, сакатите ходят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Web банкирането на ДСК не може да дава роли на повече от двама представляващи. Какво да говорим повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо банкираш с КЕП? Аз използвам sms код за лично и мобилен токен за фирмено (токена е по ЕГН и не мога да използвам повече от един).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Izolini написа:

Web банкирането на ДСК не може да дава роли на повече от двама представляващи. Какво да говорим повече?

Не разбирам "роли". Ако говориш за права, пълноправен онлайн достъп в цитираните от мен банки, е възможен само за един потребител!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro_kem написа:

нямам какво да добавя, освен "Аалелуя"! слепите виждат, сакатите ходят...

 

Те и юрисконсултите на тая смешна институция не я защитават така яростно както ти, щото знаят що за стока е всичко там. Не знам твоят случай какъв е, а и не ме интересува. Картинките по-долу казват достатъчно за тези, които знаят за какво става въпрос (било от клиентска, било от професионална (програмистка) гледна точка! ?), за останалите - да са живи и здрави да си пият студена водица в жаркото лято, в крайна сметка всеки има право да живее в собствената си заблуда. Приключвам спама, мирен петък!

116581778_10223333741712516_5126574176296335060_o.jpg

FB_IMG_1598017783140.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, iavkata написа:

 

Не знам твоят случай какъв е, а и не ме интересува.

116581778_10223333741712516_5126574176296335060_o.jpg

FB_IMG_1598017783140.jpg

Е как, аз съм Kole! А ти кой си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.08.2020 г. at 16:20, joro_kem написа:

Не разбирам "роли". Ако говориш за права, пълноправен онлайн достъп в цитираните от мен банки, е възможен само за един потребител!

За това говорех. И в Булбанк, и в Райфайзенбанк нямаш никакви проблеми да закачиш повече пълноправни потребители. В Булбанк съм стигал до 5, като подписват двама от петимата. ДСК ми казаха - не може, инсталирайте си мултикеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

За това говорех. И в Булбанк, и в Райфайзенбанк нямаш никакви проблеми да закачиш повече пълноправни потребители. В Булбанк съм стигал до 5, като подписват двама от петимата. ДСК ми казаха - не може, инсталирайте си мултикеш

Ще споделя как е при мен - и в Райфайзен, и в Булбанк, имам пълномощник, който се разпорежда със сметките с пълни права. Когато аз реша да банкирам, всички оторизации отиват на телефона на пълномощника. За андроид приложенията изобщо не отварям тема - инсталация е възможна само за един потребител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.