Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на ангренажен ремък Octavia 3


kpace

Recommended Posts

Здравейте, не бях сигурен къде да създам темата и я създадох тук. Извинявам се, ако това не е правилният подраздел.

 

Преди около 2 месеца си закупих Октавия 3 2015г. 2.0 TDI 150 hp DSG. Колата е купена от България и е обслужвана изцяло в Еуратек. В момента е на 127 000 и е време за смяна на ангренажен ремък (от шкода съветват на 150к или 5 години). Исках да продължа обслужването в Еуратек, защото изобщо не ми се занимава с некоректно гаражни майстори, но от там (Еуратек Дружба) ми казаха 1200лв за смяна на ангренажен ремък и ролки, обтегач, водна помпа и ремък на алтернатор.

 

Не съм много запознат дали цената е ок но ми се струва малко множко за кола с цена 20 000 лв. Бихте ли дали мнение какво мислите за цената и дали си заслужава да се сменят там тези консумативи? Ще съм много благодарен и на препоръки на коректни майстори, от които сте доволни.

 

Благодаря предварително! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е нормална. Не забравяй,чв имаш 2 години гаранция и нови 150 000 км. Само водната помпа ти е 260 лв.

Направи си справка със заместващи части и ще видиш,че пак около 1000 лв ще я докараш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на JORDITO. Гаранцията не е фактор за подценяване. Преди години, като сменях ангренажен комплект на октавия 1 в ЕТ, ползвах отстъпка по програма 4+, както и допълнителна отстъпка за водната помпа, като оставих старата за рециклиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това и аз бих сменил в ЕТ без колебания. А, дали е скъпо не бих искал да коментирам. Това строго субективен момент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

Подкрепям мненията на колегите, че ЕТ са най-удачният вариант, където да се извърши тази операция и бих искал да добавя, че по принцип всяка година, през месец Ноември винаги има сервизни акции в центровете на Шкода България, при които получавате отстъпка от цената на оригинални резервни части, както и такава от цената на труда по тяхното влагане.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли твоята разценка за посоченият автомобил, за да видим колко е грабежа? Не забравяй и водната помпа да включиш и специализираният инструмент за тази рутинна операция. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен цената е ОК, при положение че смяна масло и филтри е малко под 400 лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен цената е добра предвид 2 години гаранция, които ти дават. 
 

Много се съмнявам, че някой от уважаваните VAG сервизи ще ти направи ремонта с оригинални части и ще ти даде 2 години гаранция на по-ниска цена :)

 

С алтернативни части - може, да, цената ще е по-ниска. Но предвид проблемите с водната помпа и това, че има “нова” версия, където проблемите с нея са оправени, би трябвало да наклони везните към оригинални части. Не се знае афтърмаркета дали не е копие на старата ОЕМ част с проблеми и дали няма да даде друг тип проблеми.

 

Сменяш веднъж с оригинални части и забравяш 150х.км. за тях - смяната по книжка в по-ниско запрашените страни е 210х.км.

 

Единственото, което ме притеснява мен е дали в Еуратек наистина ще сменят всичко и дали ще ползват ОЕМ части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, fr1nklyn написа:

дали в Еуратек наистина ще сменят всичко и дали ще ползват ОЕМ части.

  Много конспирация. Естествено, че ОЕМ части. На кое иначе да дадат 2 години гаранция ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях скоро при тях заради проблем с водната помпа и смених и ангренажа направо. Толкова е цената и мисля, че е напълно адекватна като за официален сервиз. Колата ми беше на 3 год преди няколко месеца и не успях да вляза в програмата за отстъпка. Става дума за ОК3 вРС ТДИ

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Impress_me написа:

Аз сменях скоро при тях заради проблем с водната помпа и смених и ангренажа направо. Толкова е цената и мисля, че е напълно адекватна като за официален сервиз. Колата ми беше на 3 год преди няколко месеца и не успях да вляза в програмата за отстъпка. Става дума за ОК3 вРС ТДИ


Тъй като съм със същия двигател, ще те попитам, поне не поеха ли водната помпа от тях, като фабричен дефект? Другото ясно, че ще си го платиш.

 

преди 40 минути, JORDITO написа:

  Много конспирация. Естествено, че ОЕМ части. На кое иначе да дадат 2 години гаранция ?

 

Имаш право :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, fr1nklyn написа:


Тъй като съм със същия двигател, ще те попитам, поне не поеха ли водната помпа от тях, като фабричен дефект? Другото ясно, че ще си го платиш.

 

Не, колата беше с 5год и 100К км гаранция и водната помпа се предаде на 3.5Г и 120К км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.09.2020 г. at 15:37, Passi написа:

Като ще давате такива пари ходете във ФВ,че е малко по евтино.

Хич не е по-евтино. Цените са поне 30% нагоре от ЕТ. Тигуана го обслужвам там и го казвам от опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Passi написа:

За Пасат 2014-2019г което си е Октавия по програма 4+ гледам обявена цена от 1100лв.

В тази цена включена ли е водната помпа. По спомен беше 250лв. Октавията е Голф, но това даже би трябвало да е по-евтино ако има логика за ценообразуване според класовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.