Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - сезон 2021


PRR

Recommended Posts

Льклер изтегли късата клечка и подари победата.

Хамилтън и той стъпки накриво и бая се поизнерви. Явно хич не го бива в губенето ;)

Ботас, освен, че си е вечно втория пилот, и той с "късмет".

Браво на Сайнц. Много добро каране.

Ландо също направи много добро състезание, а Перез просто няма шанс на това трасе, но и той направи чудеса.

Макс ... безумен късмет, но и кара. 

 

Като цяло - това състезание ми става все по-неприятно. Кой както тръгне така и завършва, освен, ако някой не се издъни брутално :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биното става само за манекен за събиране на семе от бикове!

Швепсовете най-после не объркаха стратегията.

А и Фетьо направи невиждан подвиг в мирно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буквално проспах първите 20-30 обиколки. А ако някой ми беше казал, че няма да има и кола за сигурност, даже нямаше да пусна телевизора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, PRR написа:

Льклер изтегли късата клечка и подари победата.

Хамилтън и той стъпки накриво и бая се поизнерви. Явно хич не го бива в губенето ;)

Ботас, освен, че си е вечно втория пилот, и той с "късмет".

Браво на Сайнц. Много добро каране.

Ландо също направи много добро състезание, а Перез просто няма шанс на това трасе, но и той направи чудеса.

Макс ... безумен късмет, но и кара. 

 

Като цяло - това състезание ми става все по-неприятно. Кой както тръгне така и завършва, освен, ако някой не се издъни брутално :(

 

В Монте Карло е така. Даже мисля, че хич не отговаря на изискванията за безопасност, но понеже е от едно време...

Преди години имаше интересен случай със Шумахер - хвръкна му предно колело и до бокса кара на 3 колелета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ами ... състезанието се определи от Пирели ;) Тия не се научиха как се правят гуми. Това е безумица.

Иначе браво на Фетел, направи стратегия и чудеса от храброст. 

Ботас му е време да си търси друга работа. Явно това не е неговия спорт ;) 

Хамилтън май пак печели с късмет, но да видим.

Абе .. нещо тя формула става пълна трагикомедия :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах какво точно се обърка при Хамилтън, но бях прав с "да видим".

А Фетел изтрепа рибата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, PRR написа:

Нещо не разбрах какво точно се обърка при Хамилтън, но бях прав с "да видим".

А Фетел изтрепа рибата!

Той си бил включил "магическото спиране", ама господ го е изключил. Много обичам такива оправдания!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито на Макс и най-вече на отбора, който, за пореден път, изпързаля Мерцедес.

Браво и на Луис, че се бори до последно с практически мъртви гуми.

"Браво" и на Ботас, че за пореден път показа, че дори за подвижно колче не става.

Добро каране и от Перез.

Хубави битки имаше на "терена", почва да ми харесва това трасе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Швепсовете тоя път успяха да нагласят и стратегията.

А Ботас не разбрах защо се ядоса, че не е сменил втори път? Пак щеше да е отзад, но нямаше да го изпреварват на пистата.

Всъщност Хамилтън беше прав, когато каза: "С втора смяна нямаше да постигнем нещо. Трябваше да останем и да се надяваме гумите да издържат."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бивш фен на Шумахер очаквах  сина му вече да се е "окопитил" къде се намира, ама май автомобилните гени не ги е наследил.

Браво на Верстапен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази стратегия Хамилтън трябваше да остане поне още 3-4 обиколки с предишните гуми или да смени, като видя, че нещата не вървят. А Ботас имаше право да се ядосва, а по-тъпото е, че не го вкараха за мяна в края и да открадне поне точката за най-бърза обиколка. Ама от Мерц май тотално проспаха това състезание от гледна точка на тактика ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лимонадите пак ошамариха демонстративно Хамилтън, а Ботас трепери до последния завой. Льклер направи чудеса от храброст, след като сам си съсипа старта. Като цяло имаше интрига в състезанието, а и не малко изпреварвания. Само щях да си потроша телевизора от коментарите на малоумните коментатори, които споделиха "гениалната" идея да се махнела третата DRS зона за да можело изпреварените да контраатакуват, демек повече да пречим на по-бързите ? Понякога имам чувството, че ги избират с конкУрс ... по идиотизъм :(

Добро състезание направи и Перез, но просто не му стигнаха 1-2 обиколки. 

Да видим след седмица как ще е ... на същата писта. Не съм оптимист, ама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е нищо не може да бие откриващия коментар за красотата на "Алпийските Алпи" :) сравнено с МотоГП час по-рано това състезание бе чиста загуба на време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна MotoGP-то е доста по-интересно, но там и пилота има значително повече опции, въпреки, че и там по-силната машина създава много проблеми на правите и въпреки по-бързите мотори в завоите, на правите Дукати къртят. Същевременно, както се случва във всяка MotoGP гонка, дори малките грешки се наказват брутално, нещо което във Ф1 се превърна в пародия - "направиха ни забележка, че напускаш пистата" .... Ами махнете "сейфти" зоната, сложете чакълче и ... ще окапят 1/2 от пилотите ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Максчо този път прекали. Лично мнение разбира се! Но първо на правата смени два пъти посоката, след това си резна завоя все едно е сам на пистата, а малко преди това беше отзад, т.е. не е като да не знае, че там има кола. И с тази безобразна наглост беше само въпрос на време да се случи. Естествено комисарите от маФИА може и друга да решат. Но ще видим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм на това мнение! Хамилтън може да е всякакъв, но в случая не трябва да му се търси отговорност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами маФИА се намесиха, но в крайна сметка това беше без значение. Не харесвам Луис, но заслужи победата. Жалко за Льклер, който кара брилятно. А лимонадите го караха на нашенски принцип - не е важно на Перез да му е добре, важното е на Луис да му е зле ;) Грозна раЛта. 

Ботас пак беше участник, без значение.

Макларъните продължават с приличното темпо, а Фетел пак се самоиздъни.

Като цяло не лоша надпревара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах цяло състезание за първи път от няколко години...

Ами изкефих се . Имаше си битка и хубави моменти. 

Още вчера с тая нова състезателна квалификация ми хареса Алонсо как ги подпука

Днес първата обиколка беше супер. Яка борба , като за мен Макс си беше виновен, прекали.

Не знаех че Ферари са изостанали така... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамилтън много нагледно показа на Шарл, че все пак кара 4тата по скорост кола на грида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт, но въпреки това момчето се справя много добре! Просто с тая "сецаща" кола трудно. Да не говорим, че и от ферари/магари пак оцапаха стратегията. Очевидно Шарл се движеше много прилично със средните гуми и можеше да направи още няколко с тях. Защо избързаха? Въпреки, че при тази разлика в скоростта на обиколка май грайния резултат щеше да е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ммм даааа , тази тема спокойно може да се прекръсти на "Пансион за девственици на ФИА 2021" .. тези "балъци" платили по 300-500 Е да ги мокри дъжда ,не мога да ги мисля ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нескашното беше подигравка със спорта! Дадоха половината точки за квалификация! Това е безумица. А "феновете" мога само да ги съжалявам. На 10-12 градуса и дъжд да висиш цял ден за да ти направят две обиколки зад сейфти кара ... беценно!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.