Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

преди 14 минути, Izolini написа:

Тия, умните и красивите с истинско образование и солидна кариера, са боклуци.

 

Той и царя от Мадрид е от тези и той не можа да се справи. Въпреки, че докара умни и красиви юпита.

Верно, оправи ни за 800 дни, взе си имотите и си замина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

преди 4 минути, joro-120L написа:

 

Той и царя от Мадрид е от тези и той не можа да се справи. Верно, оправи ни за 800дни, взе си имотите и си замина.

Тя неговата кариера беше по игралните зали. Такъв формена боклук, че не бих го препикал ако се запали. Иначе способен човечец - почти успя да ме накара да намразя някого повече от комунягите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, sauber написа:

......  Едно е на мен да ми напишат за 300 лв. за нарушение Х, друго е на бай Пенчо от Каспичан, който получава 800лв. заплата. Не е нито справедливо, нито ефективно.

Естествено това е свързано с вадене на всичко живо от сивият сектор. 

 

Това може ли да се обясни малко по точно... Нещо тоя финландец не го разбрах... 

Ти караш с 50км/ч над ограничението и бай Пенчо кара с 50км/ч над ограничението. 

За теб глобата е 300лв за бай Пенчо тряяя да е 50 лв? 

Бай Пенчо е ПО-МАЛКО опасен ли кат нема пари? 

 

П. С. Просто давам примерен вариант с км/ч над ограниченията... ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по-малко опасен. И е малко соц-коми мярка, но... Сега в единият случай наказанието е неефективно, а в другият е прекомерно. 

Тоя тип наказания се прилагат към момента от КЗК на юридически лица. Вместо акт за 15 000 лв или whatever, наказанието е процент от оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глоби според доходите ще е много глупаво решение. В България има голям сив сектор и е пълно с безработни и хора без ден трудов стаж, които карат супер скъпи коли.

За нас трябва да е от 300 лева глобата и да се увеличава в зависимост от колата, с която се прави нарушението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, глоби според колата - направо кой има БМВ да си хвърля книжката и да дава 10 бона на държавата (все има за какво) ?

Туй майтап.

Реално и това няма да е коректно - ако говорим само за скорост, може би, но иначе таксиджиите и доставчиците не карат най-скъпите автомобили, а са едни от най-сериозните и редовни нарушители. 

Жоро го каза по-горе - по-висока събираемост трябва да има. Любопитно ми е как във "великите" щати, в Германия, в Англия и т.н. нямат проблем със събираемостта - може би трябва да се гледа в тази посока.

 

@The Best Forman, @Izoliniтова за точките го знам, но в моят случай бяха два акта за ПТП през два месеца - и двата трябваше да ми отнемат по 9 точки, а реално ми взеха само за първият акт.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в щатите имат проблем със събираемоста. Не си плащаш, книжката ти отива на трупчета, а ти в ареста. И все някога си плащаш. Там такъв филм, задължението да се нулира след 3 години няма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Logrus написа:

Жоро го каза по-горе - по-висока събираемост трябва да има.

 

Не. Пепи/PRR/ го каза. Аз бях за това да се повишат глобите. Но и с това съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Mishelle locked this тема
  • Mishelle unlocked this тема

От две седмици ми се налага да минавам през един подлез на бул. България (срещу сервиз Друмник) и ми прави впечатление , че има инсталирани платформи за вдигане и сваляне на инавалидни колички , а в отсрещния край на стълбите - апарели . Аз понеже съм любопитко и отидох да прочета инструкцийте за ползване на платформата и в първа точка пише - поставете ключа в позиция до светване на зелена светлина и т.н. ... значи или всеки инвалид си носи ключ за тези платформи , който е универсален или някой празноглав общинар е инсталирал въпросните платформи само за снимка , а през останалото време - има апарели (релси) .. някой би ли се наел да ми обясни , защо се инсталира нещо , което е полезно за хората в неравностойно положение , а след това се заключва ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да кажа, че от 2014, когато го ползвам този същият подлез - не съм видял тези платформи в действие. Ама там до двата климатика са от полицията, кварталният инспектор, чукни, влезни, па се заинтересувай. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, РусенскоВарено написа:

....Ама там до двата климатика са от полицията, кварталният инспектор, чукни, влезни, па се заинтересувай. ?

Сигурно пазят ключа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, The Best Forman написа:

Сигурно пазят ключа :)

keeper of the seven keys that lock up the seven seas ....

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, извинявай, но не смятам да си губя времето с желанието ти "да ми натриеш носа" с моментна/непредставителна извадка ;) Пробвай друг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.03.2021 г. at 12:55, ID A написа:

Малко знаеш, но към април единия блок ще го изключат, защото лятото общия товар пада с около 2000 MW.

Най-добре е да не си губи човек времето и да коментира неща, които не знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ID A написа:

Най-добре е да не си губи човек времето и да коментира неща, които не знае.

Иво, спора беше дали сме енергийно независими, а не дали товара пада. Но, очевидно си решил, че сега е момента да ми натриеш носа с непредставителни и моментни данни. Браво! Велик си!

И постигна си целта - накара ме да ти отговоря, въпреки заявеното ми нежелание да се забавлявам с комплексите ти. И, понеже ти няма да спреш, аз ще те сложа в #ignore листата си. ЧеститУ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си забравил, че се кахъреше, че без АЕЦа току виж имаме режим на тока. Както и да е.

 

преди 19 минути, PRR написа:

И, понеже ти няма да спреш, аз ще те сложа в #ignore листата си. ЧеститУ!

А дано, ма надали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сега ако някой ми обясни, кой "гениален" мЪдератор отключи тази тема, цена няма да има...

 

Сега е точния момент, заглавието на темата да бъде променено на "На кой, колко му е малка пи*шката и на кой, колко са му големи мандрахулките..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, темата не е лоша. Списващите се разсейват ;) Пък и чичи къде ще се жалва за съборенети гаражи. 

 

В тоя дух да споделя, че в квартала се загради едно местенце и, като типичен преставител на татковината ни, реших, че е поредния незаконен паркинг. Бях безкрайно приятно изненадан, когато вместо паркинг се оказа детска площадка и вече има монтирани люлки и дори деца, които играят! 

Абе направо не повярвах ... и така вече цяла седмица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, PRR написа:

В тоя дух да споделя, че в квартала се загради едно местенце и, като типичен преставител на татковината ни, реших, че е поредния незаконен паркинг. Бях безкрайно приятно изненадан, когато вместо паркинг се оказа детска площадка и вече има монтирани люлки и дори деца, които играят! 

Абе направо не повярвах ... и така вече цяла седмица!

 

Е, какво се радваш ?!? Ти съвсем си загуби акъла !!!

 

Не разбираш ли, че пак някой НАШ човек /от тези, дето са "наши" на всички/, е усвоил едни пари от обществена поръчка на СО - Район "Витоша" ?!? Които ние - НАРОДА сме дали !!!

Ако провериш, ще установиш че съоръженията за детската площадка се "втора ръка" с лошо качество и са опасни за децата на НАРОДА !!!

Почти съм сигурен, че и децата които уж си играят, са платени подгласници и позьори, наети от представителите на досегашното "СТАТУКВО" !!!

 

Бил "безкрайно изненадан" -  аре нема нужда... 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Боре написа:

 

Е, какво се радваш ?!? Ти съвсем си загуби акъла !!!

 

Не разбираш ли, че пак някой НАШ човек /от тези, дето са "наши" на всички/, е усвоил едни пари от обществена поръчка на СО - Район "Витоша" ?!? Които ние - НАРОДА сме дали !!!

Ако провериш, ще установиш че съоръженията за детската площадка се "втора ръка" с лошо качество и са опасни за децата на НАРОДА !!!

Почти съм сигурен, че и децата които уж си играят, са платени подгласници и позьори, наети от представителите на досегашното "СТАТУКВО" !!!

 

Бил "безкрайно изненадан" -  аре нема нужда... 

Миро, is that you?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално загледАх на нашата полощадка пързалката като я подмениха преди месец. Някаква фирмичка в Провадия ги произвежда. Което ме радва. Хем е хубава, хем децата се радват на новото, хем някой дето нещо реално работи в Провадия е изкарал някой лев.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Изненадан" защото вместо незаконен паркинг се появи детска площадка и то на място, където очевидно, предвид играещите деца, има нужда.

Не знам какви пари са усвоени, ама поне не са хврълени на вятъра - ползва се!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.