Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Преди 18 часа, Izolini написа:

Забелязано в София (Простаците правят Простотии, нали Миро?)

 

IMG_20230721_172956.jpg

Разгеле ?

Да продължават 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

И аз така смятам! Откакто е отворен тоя булевард тия участъци, освен с мАторЯ, не съм минавал. За сметка на това винаги се намира бай ганЯ тариката да мине по-бързичко. Та, с тояжката, се избиват тия мераци! Доволен!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там си бяха сутринта, ама няма на други места сложени.
Може би Миро имаше предвид, че е изпреварил Гената и вече е заложил винкели ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

Там си бяха сутринта, ама няма на други места сложени.
Може би Миро имаше предвид, че е изпреварил Гената и вече е заложил винкели ?

Ми, като познавам Миро, мога да направя обосновано предположение (щото той си мълчи кат' партизанин на разпит):

Понеже са простаци са го направили късно. Неговите непрежалими от преди 1989 щяха да го направят по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне сме в България , а тя е известна с най-добрите шофьори и поне в една друга тема група софийски рацери ме обвиниха в опастно шофиране , ще споделя любимия ми диалог от български игрален (мисля беше от "С деца на море" , но може и да бъркам) 

Въпрос към Георги Парцалев

-Кой ти беше крив , та ти взеха книжката?

-Пътя беше крив , аз карах направо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гената ме е возил из София, вярно малко км. но ми беше достатъчно да разбера, че е добър шофер. Изключително премерени действия, излъчващ грамотност при управлението и рутина. ?

 

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

... ще споделя любимия ми диалог от български игрален (мисля беше от "С деца на море" , но може и да бъркам) ...

Май беше от "Два диоптъра далекогледство"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, PRR написа:

Гена, не сме рацери, ти си пенЦионер :D

 

Не сте , ама все бързате и някой ви пречи .. я стани половин час по-рано и тръгни преди задръстванията и ще видиш , че никой няма да ти пречи ;)

Преди 7 часа, joro-120L написа:

....

Май беше от "Два диоптъра далекогледство"

Може , спомена стига до Москвич с четири фара , но който е писал сценария е гений .. в едно изречение е вкарал цялата ни народопсихология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Не сте , ама все бързате и някой ви пречи .. я стани половин час по-рано и тръгни преди задръстванията и ще видиш , че никой няма да ти пречи ;)

 

Гена, от Плиска тръгвам към София към 19:00 часа, т.е. далеч след пика. Обикновено пътя е доста спокоен и грижи няма, но винаги се намира един дето е тръгнал на раСотка и при ограничение 90 се влачи с 60, че и с по-малко. То 'убу, че е тръгнал на раСотка, ама другите не са. И, като ти се случи в Кресненското Дефиле се чудим, защо има "идиоти" изпреварващи по завоите. Ами защото тия хорица не искат да се прибират 3 часа, а искат да стигнат за 2, защото на другия ден са на работа. И не е да тръгнат 1/2 час по-рано, а просто искат да карат според ограниченията, а не според пенЦионерите. Същите тия дето събота и неделя се набиват в големите хипер маркети да се видят в народ. За тях е забавление, за нас мъчение... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Гена, от Плиска тръгвам към София към 19:00 часа, т.е. далеч след пика. Обикновено пътя е доста спокоен и грижи няма, но винаги се намира един дето е тръгнал на раСотка и при ограничение 90 се влачи с 60, че и с по-малко. То 'убу, че е тръгнал на раСотка, ама другите не са. И, като ти се случи в Кресненското Дефиле се чудим, защо има "идиоти" изпреварващи по завоите. Ами защото тия хорица не искат да се прибират 3 часа, а искат да стигнат за 2, защото на другия ден са на работа. И не е да тръгнат 1/2 час по-рано, а просто искат да карат според ограниченията, а не според пенЦионерите. Същите тия дето събота и неделя се набиват в големите хипер маркети да се видят в народ. За тях е забавление, за нас мъчение... 

Като толковата ти пречат , изкупуваш земите към дестинацията ти , правиш си частен път и никой няма да ти пречи .. ууупс забравих мантрата - и сам да съм си на терено , па че се ритам!

Говорите за толерантност , а когато трябва да сте толерантни вие .. ами ако този , който кара с 60 му се е наложило спешно да тръгне и единствената алтернатива е кола със стари гуми и той се е съобразил с това , че при 40 градуса на въздуха и 90 км/ч гумите могат да гръмнат , но ти това не го знаеш и ти пречи.

П.П. По спомен в Кресненското дефиле ограничението е 60 км/ч и ако караш с 90 си нарушител ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, не бъркай толерантност, с безхаберие! 

Първо, "спешно" не се налага всеки уикенд. Второ, спешно или не, автомобила не трябва да излиза на път със стари гуми, които има опасност да се пръснат при 100km/h. Между другото, тия гуми трябва да са на 20+ години, т.е. той и преглед не е трябвало да мине с тях ;) Трето, ограничението извън града е 90km/h, освен ако изрично не е указано друго. В дефилето има ограничения, но те важат до следващото кръстовище, т.е. за ограничен участък, не за целия път. Нещо, което повечето шАфьори очевидно не знаят и си карат с 60, ама искат другите да са толерантни ;) Четвърто - темата не беше за Кресненското дефиле, а за магистралата и карането с несъобразено ниска скорост в най-лявата лента. Пето - толерантността изисква, като видиш, че си направил колона зад себе си, да я пропуснеш. Ама толерантността е еднопосочна - другите за мен, но не и аз за другите ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

Може , спомена стига до Москвич с четири фара , но който е писал сценария е гений .. в едно изречение е вкарал цялата ни народопсихология.

Старите Бг. филми са пълни с култови реплики.

Аз също не съм сигурен, но нямам спомен чичо Манчо да е говорил за шофьорски умения.

В другия филм разкарваха един мОсквич 403.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PRR написа:

Гена, не бъркай толерантност, с безхаберие! 

Първо, "спешно" не се налага всеки уикенд. Второ, спешно или не, автомобила не трябва да излиза на път със стари гуми, които има опасност да се пръснат при 100km/h. Между другото, тия гуми трябва да са на 20+ години, т.е. той и преглед не е трябвало да мине с тях ;) Трето, ограничението извън града е 90km/h, освен ако изрично не е указано друго. В дефилето има ограничения, но те важат до следващото кръстовище, т.е. за ограничен участък, не за целия път. Нещо, което повечето шАфьори очевидно не знаят и си карат с 60, ама искат другите да са толерантни ;) Четвърто - темата не беше за Кресненското дефиле, а за магистралата и карането с несъобразено ниска скорост в най-лявата лента. Пето - толерантността изисква, като видиш, че си направил колона зад себе си, да я пропуснеш. Ама толерантността е еднопосочна - другите за мен, но не и аз за другите ... 

Ти спомена дефилето , не аз ?.. аз само се заяждам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едни табели: "Отбий, пропусни колоната", изкараха доста време и след 10.11.89, но май не стояха по магистралите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше ги Ице на двупосочни пътища, обикновено при изкачвания и завои. Напр. нещо от рода на Асеновград-Смолян.Табелата винаги бе съчетана и с отбивка на това място. Просто е за подсещане на водачи, на които им липсва качеството "съобразителност". А и тогава камионите бяха бавни. На магистрала не е нужно да има. Затова и няма.

п.п. И сега има добросъвестни водачи, които отбиват и пропускат колоната, дори и без наличие на табели. И винаги получават поздрав от мен с клаксон. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, абсолютно точно! И сега има такива, на които табелите не им трябва, но има и такива, които на магистралата, в участъците със стръмни изкачвания, на които НЯМА аварийна лента, за да могат точно тези бавни камиони да се движат най в дясно, те пак си карат в средната лента и на практика правят магистралата с едно платно ;) Т.е. мърша е имало, има и ще има. Хубавото е, че има и читави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежете правилника на ФИА , той на републиканската пътна мрежа не важи.

Аз лично не бих казал за някой , че ми пречи ако се движи в лентата си на магистралата или в рамките на ограниченията по първокласен път , защото ако е по-бавен , а аз бързам , винаги ще намеря как да го изпреваря (както на магистрала , така и на първокласен път). Ако обаче аз тръгна и другия ускори , за да не го изпреваря , е тогава наистина ми пречи , но това са различни ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

И винаги получават поздрав от мен с клаксон. :)

Ама нашего брата, дето още жали по Тодор Живков, кметовете от преди 1989 и неосъществената 16та съветска република, ще ти цитират Сталин: "Благодарността е болест по кучетата"

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, The Best Forman написа:

Аз лично не бих казал за някой , че ми пречи ако се движи в лентата си на магистралата или в рамките на ограниченията по първокласен път , защото ако е по-бавен , а аз бързам , винаги ще намеря как да го изпреваря (както на магистрала , така и на първокласен път).

Давай, Гена!

640_328943.jpeg.5cd134ffe31b157c768d50db8adc1640.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.