Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

H3 led- мнения и препоръки


Recommended Posts

Здравейте, интересуваме мнение и препоръки за led H3.

Искам да си сложа на фаровете за мъгла (октавия 2003), които са вградени в основния фар.

В градски условия карам само на фарове за мъгла и ми се иска да са лед.

Ще се радвам да споделите линкове към магазани, както и  реални снимки как светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай Жорката ( @JORDITO )

Ако някой знае читави - вероятно ще е той :)

Успех!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм поръчвал скоро H3. Незнам какво място имаш за крушка с радиатор. Линкове и снимки няма откъде да ти изкарам.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах такива 

https://a.aliexpress.com/_msSdASB

,пише че са слим, иначе при мен не може затвориш капака(при мен е Н3, ксенон и Н7лщ на О1) дойдоха онзи ден и тези дни ще ги сложа, тогава ще мога да кажа и как светят. 

Между другото на дългите Н7 вече почти две години откакто сложих лед (даже бяха с вентилатор и малко по-дълги) правят ден пред колата. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Andro73 написа:

Аз поръчах такива 

https://a.aliexpress.com/_msSdASB

,пише че са слим, иначе при мен не може затвориш капака(при мен е Н3, ксенон и Н7лщ на О1) дойдоха онзи ден и тези дни ще ги сложа, тогава ще мога да кажа и как светят. 

Между другото на дългите Н7 вече почти две години откакто сложих лед (даже бяха с вентилатор и малко по-дълги) правят ден пред колата. 

Да се поправя дългите са Н1, не Н7

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Andro73 написа:

Аз поръчах такива 

https://a.aliexpress.com/_msSdASB

,пише че са слим, иначе при мен не може затвориш капака(при мен е Н3, ксенон и Н7лщ на О1) дойдоха онзи ден и тези дни ще ги сложа, тогава ще мога да кажа и как светят. 

Между другото на дългите Н7 вече почти две години откакто сложих лед (даже бяха с вентилатор и малко по-дълги) правят ден пред колата. 

Днес пробвах да сложа гореспоменатите лед Н3 слим на фаровете за мъгла , но при мен не  станаха, опира вентилаторчето точно в снопа кабели които влизат във фара от вътрешната страна на буксата и не може да се затвори фара. 

Жалко, много хубаво светят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Andro73 днес ще премеря при мен колко е разстоянието от фасонгата до капака.

В сайта е даден размер 31 мм, дали съответсва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LED почти никъде не влиза без преправяне. Свържи се с фарове лайв. Варненци, в час са със всичко около фарове, крушки. Бачкат със всички техологии, продават и крушки. Съвета ми е ако ще слагаш LED, вземи някакъв качествен, не АлиЕкспрес. Просто за да не го сменяш през два дни.

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, sauber написа:

LED почти никъде не влиза без преправяне. Свържи се с фарове лайв. Варненци, в час са със всичко около фарове, крушки. Бачкат със всички техологии, продават и крушки. Съвета ми е ако ще слагаш LED, вземи някакъв качествен, не АлиЕкспрес. Просто за да не го сменяш през два дни.

 

Колега, в алиекпрес има и качествени, просто са по-скъпи. 

По мое наблюдение важни са лумените, колкото повече толкова по-добре 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, vladkant написа:

@Andro73 днес ще премеря при мен колко е разстоянието от фасонгата до капака.

В сайта е даден размер 31 мм, дали съответсва?

Днес ще ги премеря точно, при мен става въпрос за 2- 3мм за да може перката да се върти свободно и да не опира в кабелите. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Andro73 написа:

Днес ще ги премеря точно, при мен става въпрос за 2- 3мм за да може перката да се върти свободно и да не опира в кабелите. 

Странно, на моите крушки перката на вентилатора е в кожух и е покрита с мрежа. Няма никакъв шанс да закачи нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянието при мен е 35мм - от фасонгата до капака на фара за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Малко развитие по темата :)

днес ми пристигнаха част от подаръците от братския Китайски народ- Н3 лед за скромна сума от 16 лева със шипинг (когато порастна ще поръчам от Варненци споменати по горе).

За "дневни" светлини стават, предвид че в града карам основно на фарове за мъгла, изключвам абсолютно неосветените пътища- там си включвам основните фарове.

Т, малко ще трябва да им разширя квадратното легло, ако го разширя ще влезнат и капачката ще се затвори без да опира във вентилатора. Едната капачката опира във вентилатора, а другата не можа да се затвори.

И както се казва- за толкоз пари- толкоз ?

20210611_215743.jpg

20210611_213828.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко отново се заиграх на пясъчника с крушките.....и след търкане с пилички, станаха без нужда от набиване с чук във фасонгата ? 

.....и се усетих защо едната капачка се затваря без проблем и защо другата въобще не може да се затвори- два различни фара от две различни фирми. Даже този на който капака се затваря без проблем капачката е сбирщайн от няколко фара- моя лична сглобка, а другия е ТИК мисля беше.

Диодите могат да се въртят, предполагам че някое Китайче не си е свършило работата, на едната снимка е с диоди завъртени по хоризонтала- получават се нещо като две светлини ( на първата снимка), на втората снимка са вертикални и се получават като 4 отделни светлини (макар че това се забелязва само ако се погледне през слънчеви очила и през камерата на телефона. Снимките са от преди малко, довечера ще преценя кое положение ме кефи повече.

20210612_104922.jpg

20210612_104935.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Джимнито си взех H4 с лупа и съм доста доволен. Ето и снимка как изглежда петното с лупата и с обикновена H4:

20210313_162710a.jpg.33aa751abed636c2639f5fa9fb58fb86.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ги пробвах на мокър асфалт, очаквах малко повече "УАУ", ама после се замислих че лумените, пикселите и т.н. не са ясни на тези ледчета. 

Относно на къде ще са диодите, вертикално или хоризонтално- хоризонтално (светят на горе и на долу в рефлектора), чертата е по отчетлива, ако са вертикално (светят в ляво и дясно в рефлектора), много се размива чертата.

На снимката се вижда, десният е хоризонтално диодите, левият е вертикално.

@PRR а фаровете на които си сложил диода с лупата, на самия диод ли имат лупа или фарът има лупа?

20210612_222348.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушката е с лупа, фара си е за обикновена куршка и е без лупа. ТОВА взех.

Иначе бях приятно изненадан на мокро, но все пак цветната температура е по-висока от обикновена крушка и очаквано не е перфектно. Ако LED-овете бяха 4300K щеше да е перфектно, ама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.