Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb 3.6 4x4 DSG 2009-2010


NikolayNkv

Recommended Posts

Здравейте група! Понеже се двоумя дали да гледам такива Шкоди при предстоящата ми покупка на кола, бих искал да попитам за особености, за които трябва да внимавам и да проверявам. Също така откъм поддръжка какво разходи да очаквам! Благодаря ви предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

@Боре е твоя човек - горд собственик на такъв звяр. Пиши му, мисля че с удоволствие ще ти сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и в момента продава точно такава.

https://www.skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/58523-шкода-сюпърб-2-36-fsi-4x4-dsg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5-6-7-8 месеца проучвах такъв автомобил. Силно вероятно е следващият ми да е или такъв или бензинов Файтон. Ще избера това, което има по-подходяща екзпемпляр към момента, в който съм решил, че ми се занимава с глупости (да сменям кола, която почти не карам, харесвам и не ми създава проблеми).

От това, което съм чул и прочел, колата си е безпроблемна, стига да не попаднеш на екземпляр, който е каран от свиня. Което не че не важи за всички автомобили де...

Закачаш на диагностика, гледаш за течове на масла от мотора (FSI като цяло имат такива наклонности) и пробваш DSGто дали не е предало Богу дух. Останалите неща малко или много са като при всички други автомобили. Евентуално горене на масло няма как да констатираш, преди да си подменил маслото и да си минал 3-4000 км. Като разходи за поддръжка не знам какво да очакваш, но при положение, че си се хвърлил на мотор 3.6, не би трябвало да те притеснява разлика от 200-300 лв. за обслужване спрямо по-нормален и икономичен автомобил. Тука бройш обслужване на DSG на 60К и обслужване на 4по4то, пак на толкова ако не бъркам.

Ако търсиш такава кола и колата на Боре ти харесва като цвят и там друго каквото те вълнува, аз бих я взел. Щом колегите казват, че е гледана - такава е. А и така си изглежда.

Супърб е много хубав автмобил, във всичките си версии и варианти (без 1.8Т 160к.с.). Трудно ще останеш разочерован. Ако си се засилил към този мотор, трудно ще попаднеш на такъв, на който да му липсват съществени екстри, да не кажа, че е невъзможно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.02.2021 г. at 10:58, NikolayNkv написа:

Здравейте група! Понеже се двоумя дали да гледам такива Шкоди при предстоящата ми покупка на кола, бих искал да попитам за особености, за които трябва да внимавам и да проверявам. Също така откъм поддръжка какво разходи да очаквам! Благодаря ви предварително! 

 

Привет колега, 

Няма конкретни особености, за които да трябва да се внимава. 

Автомобилът е съвсем обикновен като поддръжка, включително и откъм цени на консумативи.

Например, двигателно масло - стандартно по спецификацията на ВАГ, количество 5.5 /пет цяло и пет десети/ литра. Стандартно окачване, без причудливи инженерни решения. Вътрешни тампони на предни носачи - 80 /осемдесет/ лева, но се намират и на почти двойно по-ниска цена, ако ги пазарува някой който ползва големи отстъпки в магазините за авточасти.

Единствените скъпи консумативи, са предни спирачни дискове, тъй като са сравнително големи за автомобил, който не е от "премиум" сегмента. Все пак е относително тежък автомобил и трябва да може да спира ;)

Като се замисля, единствената "детска болест", е "twin door" механизма за вратата на багажника. Понякога, бравите дефектират, а при абсолютно всички екземпляри, с времето се "уморяват" амортисьорите на капака. Което е съвсем нормално, с оглед на това, че той е доста тежък. 

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.