Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изчезна звука при запалване


kapito

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Дизел е при подаване на контакт има звуков сигнал мисля, че на всичко окт. 1 го има. Сега спря да пиука, но си е наред пали си.Ето звука, който изчезна. 

https://youtu.be/7oZoUZDvYOY

Редактирано от kapito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @mRt - Не е ли за отворена врата при подаден контакт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Преди 7 часа, tuningmania написа:

До @mRt - Не е ли за отворена врата при подаден контакт?

Не. Ако си си поставил колана преди да дадеш на контакт сигнала го няма, дори и да е отворена вратата. Някой ми беше казал, че може да се деактивира и през Vag-com, но аз не съм го пипал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен сигнала го имаше винаги дори с поставен колан, а сега го няма и при не сложен колан и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам съмнения, за скъсани кабели под седалката или друг проблем и компютъра не ти е отчитал, че колана е закопчан, затова винаги си го чувал. Остават ли да светят някакви лампи по таблото, например оранжева или червена за проблем с еърбег? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на закопчалката ти не е отчитал закопчания колан досега, а сега отчита, че е постоянно закопчан. Според мен там е проблема. 

Замислям се, че на старата семейна Октавия 97', нямахме такъв сигнал, но незнам дали защото беше от първите (преди фейслифта) или защото беше бензин, макар че не намирам логика да зависи от горивото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята старата нямаше никакъв сигнал ,нито за колан нито за отворена врата.

1.9 90к.с 1998г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен няма сигнал нито за врата, нито за колан. Октавия 1 '98 бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото я чета темата, днес пуснах видеото което е дал колегата с пробрема (kapito), и се загледах и заслушах в моята сутринта.....

Сетих се че и аз имах звуков сигнал но е изчезнал и при мен.

Т, нарочно запалих колата и не си сложих колана- ни стон, ни вопъл, ни на таблото лампичка (иначе на контакт се появява за малко), а имам и проблем с колана- закопчава от десетото ръгане....

Другото за което се замислих, при гасене на автомобила и вадене на ключа от волана, плафона светва за секунда и гасне, а понякога вадя ключа и плафона свети поне минута и се гаси плавно (ако не отвора врата преди това).

Замислям се дали не е проблема в кабеляците по седалката и закопчалката на колана- както са писали по горе.

@kapito може бутончето в закопчалката да е блокирало на "закопчан" колан и за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колана се сещам,че не се закопчава с натискане, както трябва да бъде, а трябва да натисна копчето надолу и тогава влиза и щтраква. Така е от,както съм я купил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах, че не ми работи запалката и задният габарит не светеше прегледах всички бушони и видях, че имаше 3 изгоряли. Единият беше за запалката другият за габарита, а третият се оказа за звуковия сигнал. Сега при всяко подаване на контакт свири дори при сложен колан. Явно закопчалката не отчита колана трябва да я сменя, но не виждам къде има букса под седалката за кабела и. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От дясно на ляво първата колона най долният 5а.От третата колона третият от горе на долу 10а.

От големите първата колона четвъртият от горе на долу 15а.

IMG_20210411_171430.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Малко да вдигна темата че се оказа че има и друг проблем освен изгорели бушони.

Днес бях на автомивка и тръгвам да паля колата за да си ходя, вкарвам ключа, въртя на контакт и звуковият сигнал се появи....

Когато се прибрах реших да разчовъркам закопчалката с тънка отверка, закопчах с отвеката и се оказа че при ЗАКОПЧАН колан звукът се появява. Няколко пъти закопчавах с отверката и разкопчавах- звукът го има САМО при закопчан колан при мен, не знам дали трябва да е така.

Когато сложа колана в закопчалката, звукът изчезва. Мъжкото на колана пренатиска вътре и звукът изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът трябва да го има при незакопчан колан, да ти напомни да го поставиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би нещо в самата закопчалка е счупено (не съм разглобявал, само првдполагам).

Може би има дефектирало микроключе, може и нещо механично да е. Миналата седмица на работа се занимавах с нещо подобно. 

 

Не знам дали се вижда добре, но това микроключе се позиционира на 2 пластмасови пина. Е, в случая и двата бяха счупени и ключето се разхождаше висейки на кабелите, в други 2-3 случая беше счупено по едно пинче и ключето се въртеше около здравото, когато палеца, който трябва да го натисне се доближи и отново не реагираше. Та както казах, това е само пример за проблем, не знам дали има нещо подобно тук в закопчалката. 

IMG_20210615_133548.jpg

IMG_20210615_133557.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте! Четох темата и ми стана интересно! Винаги съм се чудел, защо е този сигнал. Сега разбирам, че е за колан, понеже като паля не го слагам! Искам да попитам! Не трябва ли да продължава да пищи постоянно, докато не сложиш колана. При мен изпищява няколко пъти и лампата за колан си гасне, а аз не съм сложил колана. Някой, ако може да обобщи как действа по принцип, без повреди! 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При различните марки (и модели) автомобили и техните поколения, сигналите са различни. При конкретния модел О1 ФЛ, има за цел да ти напомни да си сложиш колана ако не си го поставил преди запалването. Стандартно е заложено 6 писукания и спира, но доколкото знам може да се прекодира да се изключи или да увеличиш/намалиш броя на сигналите.

Тъста ми на неговата Мазда 6 фл (от 2004г ако не греша) има звуков сигнал, който по подобен начин пищи и сигнала се забързва докато в един момент се превърне в постоянно пищене и накрая спира, след около минута-две, не съм засичал точно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.